Dolgu

Dolgu, mimikler sonucu oluşan kırışıklıklar ve yaşlanma sonucu oluşan yaşlılık çizgilerine vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit enjekte etme işlemidir. Hyaluronik asit cilde uygulandığı andan itibaren vücutta doğal olarak bulunan asitle birleşerek hacim sağlar.

-Gençlik aşısı:

Zaman geçiyor ve de bizler yaşlanmaya başlıyoruz. İlk önce kısa bir panik yaşıyoruz. Çünkü ilk kez yüzümüzde
dolgu-300x199gördüğümüz çizgiler bizim için oldukça kötü bir haberci demektir. Demek ki yaşlanıyoruz! Yaşlanma belirtilerini ilk göründüğümüz andan itibaren bazen önemsemiyoruz, bazen ise görmezdn geliyoruz. Bir süre sonra ise hemen bu sorunlar için çözüm yolları aramaya başlıyoruz. Bu nedenle burada en önemli olan şey kesinlikle bu sorunlar ile en kısa yoldan nasıl başa çıkabileceğimizi bilmektir. Güzellik ve de estetik konusunda uzmanlar mükemmel çözüm yolları üretebiliyorlar. Mesela halk arasında güzellik iksiri olduğu söylenen hyaluronik asit 100’de 100 saf bir halde üretildi ve artık gençlik aşısı adı altında herkese ulaşmayı bekliyor.

IAL sistem denilen olay; hyaluronik asidin belli aralıklar ile birlikte cilde 3 defa uygulanması sistemidir. Bu uygulama sırasında cilde minik aşılar yapılıyor ve cildin toparlanması sağlanıyor. Aşılar, cildin nem dengesini ayarlayan ve de canlılık kazanmasında etkili olan hücrelerin çalışmasında etkili oluyorlar. Üstelik de sonuçları için uzun bir süre beklemenize gerek kalmıyor. Sadece birkaç gün içerisinde cildinizde mükemmel bir toparlanma ve de yenilenme olduğunu görebilirsiniz. Bir çok ünlü tarafından da kullanılan bu mucize aşı, sizin de gençleşmenizde etkili olacaktır. Eğer bu tarz bir uygulama düşünüyor iseniz; merkezlerimizde bulunan onaylı malzemeler ve de profesyonel ekip ile birlikte sizlere yardımcı olabiliriz.

Bu asit vücudumuz için oldukça önemlidir. Bu nedenle hem derimizde hem de iç organlarımızda bu asit bulunmaktadır. Genel olarak bu asit bebeklerde daha çok bulunmaktadır ancak ilerleyen yaşla birlikte vücudumuzda azalma göstermektedir. Zaten nemli, diri bir cilt için “bebek gibi” deyimi bu nedenle kullanılmaktadır. Bu asit 28-30 yaşlarından sonra ciltte azalmaya başlar. İşte bu asidin azalması ile birlikte de bizler yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar ve çizgiler ile karşı karşıya kalırız. Neyse ki artık güzellik uzmanları oldukça farklı çözüm yolları buluyorlar ve de yaşlanmak artık nerede ise imkansız bir hal alıyor. Bayanlar güzellikleri için artık gerçekten de çaba harcıyorlar. Yaşlanma belirtilerine boyun eğmiyorlar ve de bu süreçte nasıl tedavi yöntemleri uygulanabilir, bunları araştırıyorlar.

Siz de bu tarz bir uygulama hakkında bilgi almak ya da bu uygulamayı denemek istiyor iseniz; merkezlerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu uygulama sonrasında ciltte hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Bu nedenle 20 yaşının üzerinde olan herkes için bu uygulama yapılabilir. Uygulama sonrasında birkaç gün içerisinde cildinizde olan nemlenme ve gençleşme belirtilerini hissedeceksiniz. Yani çok kısa bir süre içerisinde cildinizin daha sağlıklı olduğunu hissedebileceksiniz. Acısız bir yöntem olması ve de çok kısa bir süre içerisinde sonuçların alınması nedeni ile artık bir çok kişi bu yöntemden yararlanmaktadır. Sizin de cildinizin gençleşmeye ihtiyacı var ise; bu uygulamadan yararlanarak daha kısa sürede sonuçlar alabilirsiniz.

-Dudak Dolgusu:

 

Bayanlar her zaman bakımlı olmak isterler. Siz saçlarınız için her zaman en iyisini isterken, cildiniz için de bakım uygulamak istemez misiniz? İnce dudaklar bazen sizi sinir ediyor, olabilir. Çünkü dudaklar, makyaj için oldukça önemlidir. Makyajınızın mükemmel görünebilmesi için gerçekten de dolgun dudaklara sahip olmanız gerekebilir. Peki, şimdi ne yapacaksınız? Kişisel bakım uzmanları sizin dudaklarınızın istediğiniz gibi olmasını sağlayamazlar. Belki de bir çok bakım yaptırabilirsiniz ancak daha dolgun dudaklara sahip olmanız kişisel bakım ile mümkün değildir. Dilediğiniz kadar koyu ruj sürün yine de istediğiniz kadar yoğun bir dolgunluk elde edemezsiniz. Bu da çoğu zaman sizin için hayal kırıklığı olabilir.

Sonuçta siz bakımlı bir bayansınız. Bu nedenle yaptığınız makyajın ve de dış görünümünüzün mükemmel olmasını istersiniz. Başkaları için ufak bir kusur görünen şeyler bile sizin için oldukça önemli olabilir. Ancak merak etmeyin! Artık ilerleyen teknoloji ile birlikte plastik cerrahi yöntemleri de oldukça ilerlemiş, durumda. Siz, estetik yöntemlerini düşünebilirsiniz. Eskisi gibi estetik yaptırmak çok zorlu bir işlem değildir. Bu nedenle sizin yapmanız gereken mutlaka güvendiğiniz bir firma ile bu işlemleri yürütmek, olmalıdır. Çünkü yüzünüzü güzelleştirmek istiyorsunuz ve bu nedenle bu konuda elbette ki titiz davranacaksınız. Gerçekten de doğru ve de güvenilir bir firma ile çalışmanız gereklidir. Yoksa sorunlar yaşayabilir ve de mutsuz olabilirsiniz.

Dudak dolgusu; bir çok insan için gerçekten de gereklidir. Ancak çoğu insan profesyonel bir ekip bulamadığı için bu işlemden kaçınır. Çünkü bu işi gerçekten bilen bir firma ile çalışmaz iseniz, sonucunda olabilecek her türlü hata ve de sorundan sorumlusunuz demektir. Buna dikkat etmelisiniz. Biz, sizler için her zaman en iyisini istiyoruz. Bu nedenle alanında uzman kadromuz ile sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Plastik cerrahi gerektiren durumlarda mutlaka uzman bir doktor ile hareket etmelisiniz ve de biz uzman doktorlarımızın kalitesine son derece güveniyoruz. Bu konuda sizinle önce görüşmesi gereken ve psikolojik yönden etkileri görüşmesi gereken doktorlarımız psikoloji alanında da uzmanlaşmış kişilerdir.

Genel olarak dudak dolgusu, pek de fazla korkulacak bir estetik türü değildir. Bir şırınga yardımı ile dudaklarınıza yeni bir doku eklenir ve de başka bir zorlukta barındırmaz. Bunun yanı sıra yüzünüz ile orantılı olabilecek şekilde dudaklarınızın dolgu miktarı ayarlanmalıdır. Yoksa doğal bir görünümden çok uzak olursunuz. Bu noktada uzmanlarımızın sanattan anlaması gerektiğini de biliyoruz. Çünkü yüzünüz ile orantılı bir tercih yapacaklar ve de aynı zamanda size en uygun tedavi yöntemini seçecekler. Eğer böyle bir operasyona karar verdi iseniz; bizimle irtibata geçebilirsiniz. Profesyonel doktorlarımız ve uzman çalışma arkadaşlarimizla size bu konuda en doğru işlemi belirleyip gerekli işlemler hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşacaklardır. Artık siz de bizimle birlikte çalışarak istediğiniz dolgun dudaklara sahip olabileceksiniz.

-Burun Dolgusu:

Burun, insanın yüzünde ki en önemli organlardan bir tanesidir. Gerçekten de insanlar yüzünüze baktıkları zaman ilk önce burnunuzu görecekler. Saçlarınız, gözleriniz ve fiziğiniz ne kadar güzel olursa olsun tüm bunların yanı sıra burun görüntüsü de oldukça önemlidir. Bu nedenle çoğu insan burnundan şikayet etmektedir. Üstelik gözleriniz ya da dudaklarınız değil, eğer burnunuz güzel bir görünüme sahip ise; insanlar sizi güzel göreceklerdir. Elbette ki burada unutulmaması gereken şey; burun her zaman yüzünüz ile orantılı olan boyutlara sahip olmalıdır. Yüzünüzde en önemli olan bu yapı bazen sizi sinir edebilir. Yüzünüz ile orantılı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak burun ameliyatı sizi çok korkutabilir!

Aslında ameliyattan ziyade sizin düşünmeniz gereken şey ameliyat sonrasıdır. Uzman bir doktor ile çalışmadığınız zaman ameliyat sonrasında karşınıza çıkan görüntüden memnun kalmayabilirsiniz. Çünkü; belki birisinde ufak ve yuvarlak bir burun beğendiniz, ancak bu ölçüler sizin yüzünüz ile orantılı değil ise operasyon sonrası çok mutsuz olursunuz. Elbette ki bu ölçülerin size uygun olup olmadığına bakması gereken kişi siz değilsiniz. Bu konuda güvendiğiniz uzman kişiler sizin ölçülerinize ve de yüzünüze bakıp son kararı onlar verirler. Burnunuz için uygulanacak yöntem çeşidine de onlar karar vermektedirler. Eğer alanında uzman bir kişi ile görüşmüyor iseniz; yanlış bir yöntem yüzünden de sıkıntılar çekebilirsiniz.

Burun dolgusu; burun estetiğin kesinlikle bir parçasıdır, diyebiliriz. Eğer burun şeklinin düzeltilmesi ya da hacminin arttırılması gibi bir durum söz konusu ise, kesinlikle ilk seçenek burun dolgusu olmalıdır. Genel olarak burun ameliyatı sonrasında oluşmuş çöküntüler ya da azalan hacmin yerine getirilmesi ve onarılması için dolgu yöntemi kullanılır. Bazen de burun bölgesine alınan darbeler sonucu burnun hacminde meydana gelen değişimlerin düzeltilmesi için bu yönteme başvurulmaktadır. Burun, hareketli bir bölge değildir. Bu nedenle bu bölgeye uygulanan dolgular çok uzun süre kalmaktadır. Burun dolgusu işlemi şırınga ile yapılmaktadır ve de korkulacak kadar büyük bir operasyon değildir.

Uzman kadromuz ve de profesyonel doktorlarımız ile birlikte bu işlemi sizlere sunmaktayız. Dolgu miktarı bu tür operasyonlarda oldukça büyük bir önem taşır. Bu nedenle size bu operasyonu uygulayacak doktorun kesinlikle alanında profesyonel olması gereklidir. Bizler profesyonel doktorlarımız ile birlikte size bu hizmeti sunmaktayız. Operasyon uzun süren bir operasyon değildir. Dolgu işleminden hemen sonra siz kendinizde ki farkı gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra da birkaç gün gibi kısa bir süre kızarıklıklar ve de şişlikler olabilir. Ancak birkaç içerisinde net sonucu daha iyi görebilirsiniz. Ortalama bir hafta içerisinde doktorlarımız sizi yeniden muayene edecek ve de sonuçlarına bakacaklardır. Sonrasında ortalama 12 ay gibi bir süre bu dolgu sizinle birlikte olacaktır. Estetiğinize önem veriyoruz, ya siz?

-Gögüs Dolgusu

-Elmacık Kemiği Dolgusu

-Nazolabial Oluk Dolgusu

-Yüz Dolgusu:

Yüz dolgusu sizi kırışıklıklarınızdan kurtarmak için hazırlanmış bir estetik yöntemidir, diyebiliriz. Genel olarak yüz bölgesinde oluşan çok derin olmayan kırışıklıklar botox uygulaması ile giderilebilir. Ancak uzun yıllar boyunca mimiklerden kaynaklanan ve artık iyice derinleşmiş olan kırışıklıklar için yüz dolgusu şarttır. Dudak kırmızılıklarının bittiği yerde başlayan kısım için de dudak dolgusu yerine yüz dolgusu yöntemleri kullanılmaktadır. Dolgu yöntemleri seçilirken de tercih tamamen size kalmıştır. Çünkü iki çeşit dolgu yöntemi vardır. Birincisinde cilt tarafından emilen ve de bir süre sonra cildin eski haline dönmesine sebep veren dolgular, ikicisinde ise; cilt tarafından emilmeyen ve de ömür boyu sizinle birlikte kalan dolgulardır.

Bu yöntemlerin bir kısmında hazır dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Biz, hazır dolgu maddelerini kullanırken mutlaka FDA gibi uluslararası makamlardan onaylı olmalarına dikkat ediyoruz. Siz de kendiniz için böyle bir yöntem seçmeye karar verdi iseniz; profesyonel doktorlarımız, uzman kadromuz ve onaylatılmış dolgu malzemelerimiz ile size hizmet vermekteyiz. Sonuçta bu tarz bir uygulama tercih ettiğiniz zaman cildiniz tarafından emilen maddeler de bulunmaktadır. Eğer doğru maddeler kullanılmaz ise; cildinizin ne kadar zarar görebileceğini hayal bile edemezsiniz. Bu tür uygulamalar mutlaka uzman bir doktor ile birlikte yapılmalıdır. Ya da alanında profesyonel bir kişi ile yapılmalıdır. Cildiniz, sizin en değerli hazinenizdir ve de bunu gerçekten de korumanız gereklidir.

Hazır dolgu maddeleri uygulayacağımız zaman bu maddeleri; göz çevresinde, dudak kenarlarında, çene altı kırışıklıklarında, alın çevresinde, burun ve dudak kenarı arasında bulunan çizgilerde ve iki kaş arasında ki çizgilerde kullanıyoruz. Bunun yanı sıra bir diğer yöntem olarak da yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Yağ enjeksiyonu yöntemini de genel olarak zayıf yüzlerde, orta yüz bölgesinde hacim sağlamak amacı ile, dolgunluk sağlamak amacı ile ve de vücut bölgesinde meydana gelebilecek olan çukurları doldurmak amacı ile kullanmaktayız. Bu uygulamaların doğru bir şekilde uygulanmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle tüm bu yöntemlerin mutlaka profesyonel bir ekip ile birlikte uygulanması gereklidir.

Bir dolgu işlemine karar verdi iseniz; biz uzman kadromuz ile birlikte sizlere yardımcı olmak için bekliyoruz. Her zaman profesyonel bir ekip ile birlikte ne şekilde bir uygulama gerektiğine karar vermelisiniz. Firmamız, sizin estetik duruşunuza önem vermekle birlikte cilt sağlığınıza da son derece önem veriyor. Tüm uygulamalar yapılırken öncelikle cilt dokunuzun asla zarar görmeyeceğinden emin oluyoruz. Daha sonra dolgu maddelerine ve de dolgu yöntemlerine dikkat ediyoruz. Sizin de yapmanız gereken şey tüm bu uygulamalar için tercih ettiğiniz merkezlerin kesinlikle profesyonel ve de uzman merkezler olmasına dikkat etmek, olacaktır. Biz sizi merkezlerimize bekliyoruz ve de sizlere bu konuda yardımcı olmayı hedefliyoruz. Sizleri merkezlerimizde misafir edip, dolgu yöntemlerinize birlikte karar verelim.

-Yanak Dolgusu:

Yüzünüzün dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlayan en önemli bölgelerden birisi de yanaklardır. İnsanlar gerçekten de her zaman hoş bir görünüme sahip olmak isterler. Bayanlar her zaman hoş bir görünüme sahip olmak adına cilt bakımlarına dikkat ederler ve de aynı zamanda doğru makyaj yöntemlerini uygulamaya devam ederler. Ancak her bir uygulama son derece önemli olsa bile güzel bir yüze sahip olmak, hepsinden daha önemlidir. Güzel yüz hatlarına sahip olan bir insanın makyaj yapmasa bile ne kadar güzel görünebileceğini bilmelisiniz. Bu nedenle insanlar son zamanlarda yüzlerinin daha güzel olmasını sağlamaya çalışıyorlar.

Bu noktada elbette ki eskiden estetik cerrahi yöntemleri vardı. Ancak zaman değiştikçe ve her alanda ilerlemeler kaydedildikçe insanlar gerçekten de artık yeni ve farklı yöntemler denemeye başladılar. Artık kozmatik ve estetik oldukça fazla gelişmiş, demektir. Bu nedenle artık insanlar estetik uygulama yöntemlerinden korkmuyorlar. Çünkü bir çok yöntem ameliyatsız ve de dolgu yöntemleri ile yapılmaya başladı. İnsanlar artık bu şekilde bu tarz uygulamalardan korkmuyorlar ve de tedirgin olmuyorlar. Yanaklar da her zaman dolgun görünmelidir ve bu şekilde yüz daha dolgun ve belirgin bir hale gelmelidir. Bunun için de büyük bir operasyon geçirmenize gerek yoktur.

Yanakların orta bölümleri ve de ön bölümleri daha dolgun göründüğü zaman insanlar da daha güzel görünmektedirler. Bu bölgelere dolgu uygulaması son zamanlarda oldukça fazla gelişmiştir. İnsanlar bu şekilde kendileri için dolgu yöntemlerinden yararlanarak zahmetsiz bir şekilde diledikleri görüntüye sahip olabilirler. Yanak dolgusu uygulaması iğne ile hyaluronik asit uygulamasıdır. Ya da bir diğer yöntem de bio-expander uygulamasıdır. Bu yöntem ile birlikte yanakların dışında göz altında olan çukurluklar da daha dolgun bir hal alabilir. Kullanılacak yöntem ve de dolgu miktarı herkese göre farklılıklar gösterebilir. Kişiye göre problemli bölge incelenir ve de dolgu miktarı da bu şekilde ayarlanabilir.

İşlem etkisini uygulama sonrasında hemen hissedebilirsiniz. Ağrısız ve de acısız bir uygulamadır. Ancak yine de birkaç gün şişlik ya da kızarıklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Daha sonrasında birkaç gün içerisinde çukur görüntülerinden kurtulabilirsiniz ve de bir sorun kalmaz. Birinci hafta sonunda gerekli kontroller yapılır ve de genel olarak 9-18 ay arasında bir kalıcılık söz konusudur. Eğer tercihiniz hyaluronik asit uygulaması olur ise; en az 8-9 ay bu bölgede kalıcılık elde edebilirsiniz. Tabii ki bu durum da yine kişiden kişiye değişmektedir. Bizler de uzman ekip kadromuz ile birlikte bu süreçte sizin için en etkili olan tedavi yöntemini bulmak ve de sizin için ağrısız bir uygulama yöntemi seçmek için sizin yanınızdayız. Bu sürecin sadece fiziksel bir değişim değil, aynı zamanda kişisel bir gelişim de olabileceğinin farkında olduğumuz için psikolojik yönden de destek veren uzmanlarımız ile yanınızdayız.

-Çene Dolgusu

-Kalça Dolgusu

-Bacak Dolgusu

-Genital Bölge Dolgusu

-Göz Altı Işık Dolgusu