Dolgu Uygulamaları

Gözaltı Işık Dolgusu

gözaltı ışık dolgusu

blankGözaltı ışık dolgusu göz altı çökmelerine, morluklarına karşı en etkili silahımız!

Yüzümüzde ilk dikkat çeken bölgelerden biri göz ve göz çevremizdir. Göz altı da bunun bir parçasıdır. Yıllar içinde cildimizdeki kolajen üretiminin de yavaşlamasıyla birlikte cildimiz hacmini ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Göz altlarımız genetik mirasımıza bağlı olarak çökük , tenimizin renginden ve yüzeysel seyreden damar yapısından dolayı mor olabilir. Göz altlarımızın çökük veya mor oluşu bizi yaşımızdan çok daha yaşlı gösterdiği gibi yüzümüze yorgun ve uykusuz bir ifade katar. Bu tip durumlarda en hızlı sonuç alabileceğimiz uygulama olan gözaltı ışık dolgusuna başvurabiliriz.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası Değişim

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarımızdaki çöküklüğü yanağımızın yüksekliği ile aynı seviyeye getirir ve göz altımız dolup yükselir. Buna bağlı olarak ışığı daha iyi yansıtır ve göz altlarımızda bizi daha yaşlı ve yorgun gösteren morlukları da giderir. Morlukları giderme de göz altlarına enjekte edilen hyaluronik asit bazlı dolgunun aydınlatıcı etkisi de vardır. Bunlara ek olarak sabah uyandığımızdaki şişen göz altları problemini de ortadan kaldırır. Göz altı ışık dolgusu sayesinde dinlenmiş, genç ve dinamik bir görüntüye sahip oluruz.

Göz Altı Işık Dolgusunun Uygulanışı

Göz altı ışık dolgusu, küçük uçlu kanüller yardımıyla göz altlarına hyaluronik asit bazlı, doğal dermal dolguların uygulanması işlemidir. İşlem öncesinde hastalarımıza lokal anestezik krem uygulayıp uyuşmasını bekledikten sonra göz altını dezenfekte ederiz. Böylece hastalarımız minimumda acı ve ağrı hissederler. Sonrasında dolgu materyali göz altına eşit oranda dağıtılarak enjekte edilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz altı ışık dolgusu, diğer dolgulara nazaran daha uzun kalıcılık sağlar. Bunun sebebi göz altları için kullanılan dolguların yapısının farklı olmasıdır. Dolguların kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterse de minimum 1 yıl, ortalama 1,5 yıla kadar dayanabilmektedir. Bu işlem her yıl tekrarlandığında kalıcılığı süre olarak artış gösterir.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararlı Mıdır? Yan Etkisi Var Mıdır?

Hassas kişilerde göz altı ışık dolgusu sonrası şişme, kızarma, kaşıntı gibi durumlar nadir de olsa meydana gelebilir. Bu durumda hızlıca işlemi yapan doktorla iletişime geçmek gerekmektedir. Hyaluronik asit bazlı dolguları eriten “Hyaluronidaz” adında bir enzimi enjekte ederek 24 saat içinde yapılan dolguyu eritilebilir ve hasta işlem yapılmadan önceki haline geri dönebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Dikkat Etmemiz Gerekenler

Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra;

  • Bölge suyla temas etmemelidir.
  • SPA, sauna, hamam, solaryum gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.
  • Spor yapmak, eğilmek gibi hareketlerden uzak durulmalıdır.
  • Alkol ödemi arttırdığı için alkol alınmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanamaz?

  • Hamilelik sürecindekilere ve emziren kişilere,
  • Cilt enfeksiyonu yaşayan kişilere,
  • Kalp hastası olan kişilere,
  • Kan pıhtılaşma problemi yaşayanlara,
  • Tıkanık damar sorunu yaşayan ve geçmişinde felç olmuş kişilere,
  • Düzenlenemeyen diyabet hastalarına

Göz altı ışık dolgusu uygulanamaz.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir