Dolgu Uygulamaları

Koltuk Altı Botoks

koltuk altı botox

koltuk altı botoxHer insanın fizyolojik yapısı farklılık gösterir. Koltuk altımızda terlediğimiz zaman kıyafetlerdeki fark edilen izler ciddi manada sosyal yaşantımızı olumsuz etkilemektedir. Bu görüntü ve aşırı terleme sorununda tercih edilen koltuk altı botoksu uygulaması son vermektedir.

Koltuk altı botoksu nedir?

Terleme her insanın yaşadığı doğal bir olaydır. Fakat bazı insanların vücudunda bulunan ter bezlerinin normalden fazla çalışma durumu rahatsızlık vermektedir.  Hem görsel olarak ıslak olan kıyafetteki görüntüsü hem de buna eşlik eden rahatsızlık veren kötü kokularda oluşturabilir. 

Vücudumuzdaki koltuk altı bölgesindeki ter bezlerinden salgılanan terin bakterilerce parçalanması ile ter kokusu oluşur. Koltuk altı terlemesi kaygıya ve mutsuzluğu neden olabilir. Aşırı terleme genç yaşlarında başlar erkekler ve kadınlar bu durumdan etkilenir.

Kişilerin vücudunda kokulu ve berrak kokusuz ter salgılayan iki ila beş milyon arasında ter bezi mevcuttur. Koltuk altı botoksu bu ter bezlerinin fazla çalışmasını sağlayan sinirlerin işlevini kısıtlayarak terlemeyi azaltır.

Koltuk altı botoksunun faydaları nelerdir?

Koltuk altı terlemesi (hiperhidroz) ciddi bir problem olarak toplumun % 3-4 ‘ünün etkilendiği bir durumdur. 2004 yılından beri aksiller hiperhidroz tedavisi için onaylanmıştır ve çok başarılı bir tedavi olarak uygulanmaktadır. Koltuk altındaki ter bezlerindeki sinirsel uyarım ile ter oluşumunu engeller.

Koltuk altı botoxu uzman bir hekim tarafından doğru şekilde yapılan güvenli bir uygulamadır. Tedaviye başlamadan önce koltuk altlarına istenildiği takdirde anestezi krem uygulanır. Her iki koltuk altı için botoks genellikle yaklaşık 15 dk içinde gerçekleştirilir.

Koltuk altı botoks tedavisinin yararlı olabilmesi için ter bezlerinin yoğunlaştığı alanlar belirlenmeli ve tedavi bu alanlara yapılmalıdır. Bunun için iyodin testi uygulanır.

İşlemin başarılı olabilmesi adına seçilen işlem deneyimi olan hekim ve detaylı muayene başarı oranını ciddi anlamda etkilemektedir.

Terleme nedir sebepleri hakkında;

Aşırı terlemeye sebebiyet veren durumları genel olarak sıralamak gerekirse;

  • Stres
  • Obezite
  • Aşırı kaygı
  • Aşırı heyecanlanma
  • Duygu durumu bozukluğu
  • Tiroid bezlerinin fazla çalışması
  • Menopoz
  • Farklı yapıdaki ilaçlar
  • Hipoglisemi
  • Hormonlar

gibi fizyolojik, sosyal ve psikolojik etkenlere bağlı durumlarda aşırı terleme durumları oluşmaktadır.

Ter bezlerine sinirsel uyarımı ile ter salınımı talimatı gelir. Böylelikle aşırı çalışan ter bezleri koltuk altı terlemesine yol açar. Vücut ısısı ve ter bezleri çevresindeki kasların kasılmasıyla normalden fazla oluşturduğu terleme günlük yaşamı olumsuz yönde etkiler.

Kişinin yaz kış sürekli ıslak durumda olması kıyafetlerindeki izler ve dışarıdan fark edilme durumu oluşturmaktadır. Sosyal açıdan bölgesel aşırı terleme oldukça rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir.

Koltuk altı botoks tedavisinde ter bezinin aktivitesi kısıtlanmış olur. Bu sayede kişi aşırı terleme sorunundan kurtulmuş olmaktadır.

Terleme sağlıklı her bireyin vücut ısısını sabit tutulmasını sağlayan fizyolojik bir fonksiyondur. Vücut belli bir sıcaklıkta kalabilmek adına terleme fonksiyonunu kullanmaktadır.

Koltuk altı botoksu tedavisinde amaç tamamen terlemeyi durdurmak değildir. İşlem ardından vücudun ürettiği terlemeyi doğal fizyolojik fonksiyonu bozmadan rahatsızlık vermeyen seviyeye düşürmektir.

Koltuk altı terlemesine ek olarak vücudumuz da anormal terleme oluşturup rahatsızlık veren bölgelerimizde bulunabilir. Bunlar el ve avuç içleri ayak tabanı gibidir. 

Koltuk altına uygulanan botoks terleme üreten bölgedeki fazla çalışmayı yavaşlatarak sağlıklı bir düzene sokar. Bu işlem diğer el avuç ve ayak tabanı gibi ter bezlerinin çok çalıştığı bölgelere de rahatlıkla uygulanabilir.

Koltuk altı botoksu ne zaman etki eder?

Koltuk altı botoksu işlem sonrası koltuk altı terlemesinde % 85 oranında başarılı bir uygulamadır. Genellikle 3 ile 5 gün içerisinde etkisini göstermektedir. Kontrole gittiğinizde doktorunuzun ihtiyaç görmesi ve talep halinde ek botoks işlemi sağlayabilir.

Tedavinin 2.haftasında tam olarak etkisini göstermektedir. Genel anestezi gerektirmez. Koltuk altı botoksu bazı kişiler için günlük yaşamı çok olumsuz etkileyen aşırı terlemeye ciddi oranda çözüm yaratmaktadır.

Koltuk altı botoksu uygulandıktan sonra 6-8 ayda bir tekrarlanabilir. Genel olarak senede 1 ve 2 defa uygulatılan çok tercih edilen yan etkisiz popüler bir tedavidir.

Koltuk altı botoksu neden tercih edilir?

 İşlem için koltuk altı lenf bezlerine zarar verir mi kaygısı yersizdir. Çünkü koltuk altı botoxu derinin altındaki lenf bezlerinin olduğu yere değil derinin çok yüzeysel kısmına yapılmaktadır.

Koltukaltı botoksu tedavisi oldukça basit bir uygulamadır. Deri altındaki ter bezlerine botox enjekte edilerek ter bezlerinin sinirler ile bağlantısı yavaşlatılır. Uygulama yaklaşık 15-30 dk. ancak bu süre uygulanacak bölgeye ve miktara göre değişebilir.

Koltuk altı için uzun seneler kremler ilaçlar ve deodorantlar kullanılmıştır. Aşırı terleme olanlarda terlemeyi önleyen hiçbir etkisi olmamasıyla beraber kötü kokuyu bastıran özellikleri vardır.

Aşırı terleme yaşayan kişilerde ilaç kullanımı uzun süreli olduğu takdirde sağlığa zararlı olup olmadığının bilgisi netleşmemiştir. Koltuk altı botoksu direk olarak terleme noktasına müdahale edildiğinden uzun süreli rahatlığı garantilemiştir.

Koltuk altı terlemesinin sebeplerinin arasında kullanılan bir takım ilaçlarında sebep olduğu bilinmektedir. Antiviral ilaçlar ağrı kesiciler sivilce ve dermatolojik tedavilerde kullanılan bazı ilaçlarında terleten ilaçlar olarak bilinmektedir. 

Koltuk altı terlemesiyle alakalı araştırmalarda kullanılan kremlerin zamanla tahrişe sebep olması veya doğal karbonat kullanımı gibi önlemler terlemeye kesin bir çözüm sağlamaz.

Ağrısız ve acısız gün içerisinde tercih ettiğiniz zaman diliminde uzman hekim tarafından sadece 15.dk nızı ayırarak uygulanabilen koltuk botoksu konfor sağlayan tedavilerdendir. İşlem sırasında acı ve hassasiyet olmaması adına anestezi kremleri uygulanır.

Koltuk altı botoksu için genel anestezi ve cerrahi bir işlem olmadığı için anestezinin getirdiği komplikasyon riski de taşımaz. Uygulama sonrası sosyal hayata devam edilir.

Koltuk altı botoksu işleminin tekrarlandığında botoksun kullanım süresi uzar ve yılda bir kereye kadar bu süre düşebilir.

Koltuk altı botoksunu kişinin ter bezlerine ve bölgedeki diğer organlarına zarar vermez. Sadece koltuk altındaki terlemeye neden olan bölgeye uygulanan bir işlem olduğundan dolayısıyla hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Rahatsız edici düzeyde olan terlemeye tek seansta uygulanan botox terleme tedavisi çok büyük konfor ve rahatlık sağlar. Özellikle vücut ısısının en çok olduğu yaz aylarında tercih edilmektedir.

Koltuk altı botox kimlere uygulanmamalıdır?

18 yaşından büyük herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm kadın ve erkeklerin güvenle tercih edebileceği bir tedavi şeklidir. 

Hamile ve emziren kadınların bu dönemlerinde koltuk altı botoksu önlem amaçlı tavsiye edilmemektedir.

Koltuk Altı Botoks Fiyatları?

Koltuk altı botoks uygulamasıyla vücudunuza sağlık ve özgüven sağlayacak bu işlem için hekiminizin çıkardığı plan ve botoks miktarı uzmanınız tarafından belirlenir. Genellikle kullanılan botoks miktarına göre fiyatlandırılır.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Koltuk altı botoks işlemiyle;

Sizlerde sağlıklı özgüvenli bir vücuda sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile koltuk altı fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir