Dolgu Uygulamaları

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

elmacık kemiği dolgusu

blankZamanın etkisiyle birlikte yüzümüzdeki kolajen üretimi azalmaya başlar. Üzerine bir de kilo alıp verdiysek yüzümüz sarkabilir, kırışıklıklar oluşabilir ve bazı bölgelerde çöküklük gözlenebilir. Özellikle elmacık kemiği bölgemizde, yanaklarımızda ve göz altlarımızda dikkatimizi çeker. Bu sorunu elmacık kemiği ve yanak dolgusuyla hızlıca çözüme kavuşturabiliriz.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu uygulaması, kombine uygulanabilir, fakat yüzümüze farklı etkileri olacaktır. Elmacık kemiğimize dolgu uygulaması yapıldığında elmacık kemiğimiz yükselerek yüzümüzde bir lifting etkisi oluşturur. Yüzümüzün bozulan oval şeklini bize geri verir. İdeal bir yüz şekli üçgendir. Bu üçgeni oluşturan unsurlarsa yüksek, belirgin elmacık kemikleri ve belirgin bir çene hattıdır. Bu yüzden elmacık kemiklerimizin kaybolan hacmini kazanıp dolguyla yükseltilmesi üçgen hattımızı net bir şekilde belirleyecektir.

Yanak dolgusu uygulaması ile yanaklarımıza kaybolan hacmi geri kazandırıp, asimetri problemi varsa bunu hızlıca giderebiliriz. Yanaklarımızdaki çöküklük, kırışıklıklar, asimetri problemleri giderilmiş olur. Yanak bölgemizdeki doku kaybını dolgu uygulaması ile hızlıca çözebiliriz. Bu uygulama sonrasında önceki halinizle dolgu yapıldıktan sonraki halinizi karşılaştırdığınızda yanak bölgemizin dolduğunu ve lifting etkisiyle yukarı doğru kalktığını görebilirsiniz. Elmacık kemiği dolgusuyla birlikte kombine olarak yapıldığında çok daha etkili görünecektir. Bu 2 bölgenin hacim kazandırılıp dolması, diğer hatlarımızla da bütünlüğü sağlar.

Elmacık Kemiği Ve Yanak Dolgusu Kalıcılığı

Her dolgu maddesi gibi, elmacık kemiklerimize ve yanaklarımıza enjekte edilen hyaluronik asit bazlı olan dolgular da zamanla vücudumuz tarafından emilir. Yapılan dolgu uygulamaları 12-15 aya kadar dayanabilmektedir, süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Yanak Ve Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elmacık kemiği ve yanak dolgusu yaklaşık 20 dakikada tamamlanabilen, cerrahi uygulama gerektirmeyen bir prosedürdür. İşlem öncesinde hastaya ağrı ve acı hissetmemesi için anestezi etkili krem sürülür. Dolgu uygulamasından önce kan sulandıcı ilaçları ve yeşil çay tüketimini en aza indirmek gerekmektedir. İşlem sonrasındaki birkaç saat boyunca dik oturmanızı ve o gün spor aktivitelerinden uzak durmanızı öneriyoruz. Bunları yapmaktan kaçınmanız dolgunun kalıcılığını artıracaktır. Hamam, sauna, SPA, sıcak duş gibi ısı içeren aktivite ve alanlardan kaçınmalıyız. Alkol tüketimi de ödeminizi artıracaktır.

İşlem sonrasında oluşan küçük kızarıklıklar ve ödem oluşması oldukça normal bir durumdur. Bu durumda bölgeye buz kompres uygulaması yapabilirsiniz.

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir