Dolgu Uygulamaları

Göz Kapağı Dolgusu

göz kapağı dolgusu

blankGözlerin görünümünü iyileştirmek için cerrahi olmayan çözümlerde önemli gelişmelere imza atıyoruz. Geçtiğimiz on yılda hacim kaybının yüzdeki yaşlanma sürecine ve özellikle de gözlerdeki yaşlanma sürecine ana problem olduğunu öğrendik. Göz kapağı boşluğu, yaşlanma belirtileri gösteren ilk alanlardan biridir. Göz kapağı “çöküklüğü” veya koyu halkalar genellikle yalnızca çevredeki yağ kaybına bağlı hacim azalması nedeniyle görülür.

Üst göz kapağı ve kaş bölgesinde, şakaklarda ve alında benzer bir hacim kayıpları gözlemlenebilir. Bu, kaşın sarkmasına ve göz kapağında fazla gevşek cilt görünümüne neden olur. Gevşek ve içi boş cilt bizi daha yorgun, ve yaşlı gösteriyor. 

Göz kapağı dolgusu, kesi olmaksızın hızlı bir “öğle yemeği vakti” prosedürüdür. Tüm süreç yaklaşık 15 dakika sürer ve sadece minimum kızarıklık ile hızla geçer. Göz kapağına dolgu ile anında bir iyileşme fark edeceksiniz. Tüm süreç yaklaşık 15 dakika sürer, sadece minimum kızarıklık görülür ve  hızla geçer. Göz kapağı dolgusu ile anında bir iyileşme fark edeceksiniz.

Neden üst göz kapağı dolgusu yaptırmalı?

Genetik yapımız veya zamanın getirdiği sonuçlarla göz kapakları çökmüş görünmeye başlar ve daha koyu renkli görünebilir. Bunun nedeni cildin elastikiyetini kaybetmesi ve cilde daha dolgun bir görünüm veren yağ hücrelerini kaybetmesidir. Bu oldukça doğal bir süreçtir, ancak bazı insanlarda kalıtsal aileden geçebilir ve bu sorun genç yaştada gözlenir ve bunu düzeltmek için göz kapağına dolgu en mükemmel invaziv olmayan yöntemdir.

Göz kapağı dolgusu nasıl uygulanır?

Üst göz kapağı çevresine hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddesi kullanılarak bir küçük enjeksiyon yapılır. İşlem öncesi bölge çevresine lokal anestezi etkili krem uygulanması sayesinde minimal acı hissiyatı bertaraf edilecektir. Uygulanan dolgu üst göz kapaklarındaki cilde daha dolgun bir görünüm kazandıracaktır. 

İşlemi takiben bir miktar şişlik ve olası morluklar muhtemeldir ancak bu birkaç gün sonra yok olacaktır. İlk şişmeye rağmen sonuçlar anında görülecektir.

Göz kapağı dolgusu sonuçları ne kadar kalıcıdır?

Hyaluronik asit bazlı dermal üst göz kapağı dolgusu uygulamadan sonra yaklaşık bir yıl dayanarak göz kapaklarınıza daha dolgun bir görünüm kazandırır. Gerektiği zaman tekrar uygulama yapılabilir.

Göz kapağı dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler?

Göz kapağına dolgu uygulaması öncesinde bir konsültasyon sayesinde hastanın göz kapaklarındaki eksiklik ve asimetrinin dikkatle incelenmesi çok önemlidir. Göz kapağı derisi vücudun en ince derisidir. Bu noktada beklenen sonucu sağlamak için göz kapağı dolgusu doğru şekilde ve doğru ürünle dikkatle yerleştirilmelidir. Göz çevresi fazlasıyla hassas bölge olduğu için uygulama mutlaka doğru ellere bırakılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir