Botox

Clostridium botulinum bakterisi toksin üretmektedir. Bu bakterinin ürettiği toksinler, tıbbi olarak işlenmektedir. Bu işlenme sonucunda da bakteriler tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile birlikte artık tüm bayanlar gerçekten de kırışıklarından kurtulacaklardır.
botoksBu tedavi yöntemi denendikçe alınan sonuçlar gerçekten de çok etkili olduğu için sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da herkes tarafından bu yöntem tercih edilmeye başladı. Bir çok kişi tercih edilmiş olsa ve de botox ismi herkes tarafından biliniyor olsa da bu tedavi yöntemi hakkında bilinmeyen bir çok soru işareti vardır. Önceleri nörolojik tedavilerde kullanılan botox, günümüzde estetik amaçlı olarak kullanılıyor. Ancak botox içerisinde kullanılan bakteri hakkında gündemde yalan yanlış bilgiler bulunmaktadır.

Bu bakterinin yılan zehri olduğunu söyleyen insanlar vardır. Ancak bu sadece bir bakteri türüdür ve de yılan zehri ile bir alakası yoktur. Bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyor iseniz ve de yılan zehri olduğunu düşünüyor iseniz; bu kesinlikle doğru değildir. Yüzünüzde mimiklerinizden dolayı yıllar içerisinde derinin katlanması ile birlikte deride ince kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıkların doldurulması gereklidir. Bu kırışıklar genel olarak kasların hareketlerinden dolayı oluştukları için; dinamik çizgilerdir. Kaş arasında, dudak ve burun arasında, göz kenarlarında, çene çevresinde bu tarz çizgiler olabilir ve de bu çizgiler sizin görüntünüzü de etkileyebilir. Bu noktada bu çizgilerin doldurulması işlemine botox denir.

Bu uygulamayı yaptırmaya karar verdi iseniz; mutlaka profesyonel bir ekip ile çalışan bir merkezden yararlanmalısınız. Aynı zamanda mutlaka uygulamada kullanılacak malzemelerin kaliteli ve onaylı olmaları gereklidir. Biz, profesyonel ekip kadromuz ile birlikte sizler için bu tedavi yöntemini uygulamaya hazırız. Bazen bu çizgiler sizin yüz ifadenizin bile net olmamasını sağlayabilirler. Bu nedenle de sizin yapmanız gereken şey bu çizgilerden kurtulmak olmalıdır. Sırf kaş arasında bulunan iki çizgi, dışarıdan bakan bir kişinin sizi sinirli bir yapıda insan olarak hissetmesine neden olabilir. O nedenle tüm bu görünümlerden en hızlı yoldan kurtulmak adına botox yöntemine başvurabilirsiniz.

Sadece estetik alanında değil, aşırı terleme ve migren gibi durumlarda da bu tedavi yönteminden yararlanabilirsiniz. Bu uygulama enjeksiyon yöntemi ile yapılmaktadır ve de ağrılı bir uygulama değildir. Ancak yine de siz bu uygulama yapılırken enjeksiyon ucu iğne batmalarından biraz acı hissedebilirsiniz. İğneler gerçekten de çok incedir ve de çok fazla acı hissetmezsiniz. Kısa süreli bir uygulamalıdır. Üstelik de uzun süreli bir kalıcılık sağlamaktadır. Bu nedenle kırışıklıklarınız sizin için artık sorun teşkil ediyor ise; tüm bunlardan kurtulabilirsiniz. Biz, bu uygulamayı yıllardır yapmakta olan ve de uzman bir kadrosu olan merkezimiz ile sizleri bekliyoruz. Bu şekilde sizin için hangi uygulama daha mantıklı ve de hangi uygulamadan yararlanmanız gerekiyor, uzman kadromuz ile buna cevap veriyoruz.

Botox etkisini uzatma mümkün müdür?

Btoksun etkisi uygulana kas içersinde kasılmaları oluşturan reseptorlerin geçici olarak bağlanamamasından oluşur.
Etkisi geçtiğinde ise bu reseptorler bağlanma yeteneklerie yeniden kavuşurlar. Bu bilgi dahilinde uygulama sonrası botoksun etkisini uzatabilecek herhangi ürün mevcut değildir.
Uygulama dönemlerinde cildin ihtiyaç ve bakımlarının yapılması, cilt koruma önerilerine dikkat edilmesi botoks etkisiyle birlikte cildin daha iyi görinmesini sağlayacaktır.
Cildin zamanla birlikte kişiye bağlı ve dış faktörler bağlı olarak yaşlanması beklenen sonuçtur.cildin ihtiyaçlarının göz önünde tutulması, gerekli bakımlarını yapılması cildin yaşlanmasını yavaşlatacaktır.
Cildin bakımlarını düzenli olarak yapılması, dış etkenlerden korunması kişilerin botoks uygulamasına olan ihtiyaçlarını daha ileri yaşlara uzatabilecektir.
Aynı zamanda botoks uygulama döneminde de cildin bakım ve ihtiyaçlarının karşılanması botoksun etkisinin daha iyi hissedilmesine , botoks uygulama sürelerinin göreceli olarak uzamasına sebep olacaktır.
Bu hastalarda botoks uygulama intervalleri 6-9 ayı bulabilmektedir.

1- Alın botoksu: Alın bölgesindeki yatay, dikey ve obliq çizgilere uygulanır
2- Glabella botoksu: İki kaş arasında bulunan dikey çizgilere uygulanan botoksdur.
3- Burun ucu botoksu: Burun ucunu yukarıya kaldırmak için üst dudağın burun ile birleştiği noktaya uygulanan botoks.
4- Burun kökü botoksu: Tiksinme, iğrenme gibi mimikleri yaptığımızda oluşan bunny yani tavşan çizgilerini gidermek için uygulanan botoks.
5- Kaş ucu botoksu: Kaşların lateral yani kulağa bakan uçlarını yukarı kaldırmak için uygulanan botoks.
6- Kaz ayağı botoksu: Gözlerin dış kenarlarında bulunan ve gülümsendiği zaman yelpaze gibi görünüm alan çizgilere uygulanan botoks.
7- Kısık göz botoksu: Alt göz kapağındaki kırışıklıklar ve kısık göz şikayeti olanlara uygulanan botoks
8- Güldüğümüzde görünen üst diş etlerinin görünümünü azaltmak için uygulanan botoks
9- Smoker’s line botoksu: Sigara içenlerde üst ve alt dudaklarda görünen ince çizgileri gidermek için uygulanan botoks.
10- Smile botoksu: Üzgün görüntüyü gidermek için dudak köşelerini yukarıya kaldırmak için uygulanan botoks.
11- Gummy Smile Botoksu: Gülerken fazlaca görünen dişetlerinin görünümünü düzeltmek için uygulanan botoks.
12- Kellik için Botoks: Saçlı deriye daha fazla sulandırılarak yapılan ve saç mezoterapisi ile desteklenen botoks.
13- Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgilere uygulanan botoks.
14- Dekolte botoksu: göğüsler arasındaki çizgiler için uygulanan botoks
15- Asimetri botoksu: Yüz ve vücudumuzda çeşitli hastalıklar sonucu veya yaşa bağlı olarak oluşmuş asimetriler için uygulanan botoks.
16- Anal fissür botoksu: Anal fissür tedavisi için uygulanan botoks.
17- Vajinusmus Botoksu: Vajinusmus rahatsızlığının tedavisi için uygulanan botoks
18- El Hiperhidrozis Botoksu: Ellerdeki aşırı terlemenin tedavisi amacıyla avuç içlerine yapılan botoks.
19- Ayak Hiperhidrozis Botoksu: Ayaklardaki aşırı terlemenin ve ayak kokusunun tedavisi amacıyla ayak tabanlarına yapılan botoks.
20- Yüz Terleme Botoksu : Aşırı terleyen yüz için uygulanan botoks.
21- Saçlı Deri Terleme Botoksu : Aşırı terleyen kafa derisine uygulanan botoks.
22- Kellik Botoksu: Kellik tedavisinde son zamanlarda uygulanmaya başlayan botoks.
23- Kol Altı Botoksu: Axillar bölge yani koltukaltları çok terleyen kişilere uygulanan botoks.
24- Mona Lisa Lift : Çene kemiği üzerine yığılmış olan yüz cildini yükseltmek ve oradaki yığılmayı gidermek amacıyla çene kemiği kenarı boyunca uygulanan botoks.
25- Migren Botoksu: Migren ağrısının ortaya çıktığı özellikle tetik noktalara uygulanır. Bazı migren tiplerinde oldukça etkili bir uygulamadır. Ağrının hafiflemesini, ağrı sıklığının azalmasını yada tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilir.
26- Bruxism Botoksu: Bruxism yani diş gıcırdatma ve diş sıkma tedavisi için özellikle çiğneme kaslarına ve yardımcı kaslara uygulanan botoks.
27- Blefarospazm Botoksu: Blefarospazm tedavisinde uygulanan botoksdur.
28- Servikal Distoni Botoksu: Servikal bölgenin distoni sorununda uygulanan botoksdur.
29- Spastik hastalara uygulanan botoks:Spazm gelişmiş kasları rahatlatmak için uygulanan botoks.