Kırışıklık Tedavisi

İple Yüz Germe

iple yüz germe

iple yüz germeİple Yüz germe nedir?

İple yüz germe yöntemi medikal estetikte uygulanır diğer ismi de örümcek ağı estetiği dir. Cildin yüzeyinde oluşan sarkıklık matlaşma ve kırışma gibi durumlarında uygulanır. 

İple yüz germe işlemi PDO Yüz Askısı, Ultra V lift, Teread Lift, Kontür Lift, Silüet Lift teknikleriyle uygulanabilir. Kullanılan teknikler;

 • Ultra V lift (Örümcek ağı ile yüz germe) tekniği nedir?

PDO adı verilen ipler ile cilt altından büyüme faktörü içeren kollajen ve elastin üretimi artırılır. Kolajen üretimini artırarak yapıştırma etkisini verirken aynı zamanda sarkan ve gevşeyen cilt toplanır ve gerginleştirilir. 

Cilt alt dokusuna yerleştirilen PDO ipler 6 ay sonrasında tamamen doğal bir sentez gerçekleşerek kendı kolajen yapınıza döner. Uygulanan bölgede bulunan hücreler yeni fibroblastlar ve kolajen üretimini başlatır. Dolayısıyla sarkan cilt doğal bir gerginliğe kavuşur.

İple Yüz Germe Estetiği ne işe yarar?

İple yüz germe işlemi tamamlandıktan sonra hemen ilk etkiyi gösterir. PDO altın ipi ağıyla cilt anında daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşur. PDO ipler ile yüz germe uygulaması ameliyatsız işlemdir.

PDO ipler ile yüz germe işlemi antiaging etkisi yaratır. İşlemin kalıcılığı 2-3 senedir. PDO iple yüz germe uygulaması kırışıklık giderme ve canlandırma işlemidir. 

Bu işlemle yanak bölgesine hacim kazandırmak çene hattını düzeltmek ve sarkmaların toparlanması en çok tercih edilme nedenlerindendir.

İple yüz germe işleminde amaç azalan kolajenin yerine cildin tekrar kolajen üretimine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır.

İple yüz germe işleminde bir ağ gibi sarkma başlayan yerler belirlenerek yukarı kaldırma uygulamasıdır. Bu şekilde elastikiyeti azalmış cilt ve cilt altı hücrelerin yeniden yapılandırılması sağlanır.

İşlem ardından cildinizin gençleşme etkisini anında hissederken buna ek olarak cilt tonunda açılma ve gözenekleriniz de küçülme sağlanarak anti aging etkiler de görülmektedir.

Uygulamanın çeşitliliğini yüzün şekli ve istenilen şeklin muayene esnasında hekiminizin yönlendirmeleri sonucunda karar verilir. Uygulama bölgesi ve kişinin durumuna göre bu tekniklerin bir veya birkaçı ile birlikte kullanılabilmektedir.

Bu tekniklerde yüz ya da vücutta sarkmış bölgelerin gerginleştirilmesi ve yukarı kaldırılması ile yeniden kontur hatlarına kavuşturulması hedeflenmektedir. Kullanılan ipliklerin  biyolojik vücutla uyumlu eriyebilen iplikler olması ve zamanla tamamen eriyip vücuttan atılması sağlanır.

 • İple Yüz Germe Etkisi ve Sonrası

Vücudunuzun genç formu tekrar kazanıp canlı ve oluşacak gergin görüntüyü elde etmek için ameliyat gibi cerrahi bir operasyon gerektirmez.

İşlemin etkisi 3. aydan itibaren net görülmeye başlar. Vücut yapısına göre etki süresi 2-3 sene kadardır. PDO ipler ile yüz germe uygulaması hem kadınlar hem de erkekler için işlem uygulama deneyimi olan uzman bir hekim aracılığıyla yaptırabilir.

İşlem deriye uygulandıktan sonra alerjik reaksiyon geliştirmez. Ayrıca iplikler yabancı cisim reaksiyonu yapmazlar ve zamanla tamamen eriyerek kaybolur. 

İp askı teknikleriyle olduğundan daha yaşlı ve cansız gösteren duruştan yaklaşık 20-30 dk. Da kurtulmak mümkün. Yüz ve boyun bölgelerindeki sarkmalardan ve kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulmanız artık mümkün.

İple yüz germe bir cilt germe tekniğidir. Yüzdeki tüm kırışıklıkları gözaltı torbaları mimik çizgileri çene çizgileri boyun sarkmaları gıdı bölgesi kol bölgesi ve özellikle doğum sonrası görülen karın sarkmaları ve kalçalarda gerdirme için yaptırılır.

Özellikle yanak bölgesinde çukurlaşan bölgelerde cilt altına yerleştirilen ipler sayesinde kolajen üretiminin tetiklenmesi ile kırışıklıklar azalmakta ve sarkan bölgeler için mucizevi bir işlemdir.

İple yüz germe uygulaması asimetrik yüz tiplerinde simetri sağlamak için de başvurulan bir uygulamadır. Doğuştan ya da sonrasında vücuttaki rahatsızlık veren orantılar açısından tercih edilir.

İple yüz germe uygulaması geri döndürülebilir ve düzeltilebilir bir işlemdir. En avantajlı ayrıntılarından biri de beğenilmeyen noktalar oluştuğunda düzeltilebilir olmasıdır.

İple yüz germe işleminden sonra bazen uygulama bölgenizde şişlik morluk ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunları engellemek için buz kompleksi yapabilir. Zaman zaman hafif kaşıntı hissedilir ise de bu tepkiler birkaç gün içerisinde kaybolmaktadır.

İple yüz germe işleminde kullanılan ipler oldukça sağlıklı ürünlerdir. Bu nedenle kişiye hiçbir bir zararı da bulunmaz. Ameliyatsız cilt germe işlemi uygulama deneyimi olan ve uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

İşlem ardından hafif kızarıklık oluşabilir birkaç gün aşırı sıcak uygulaması ve ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Günlük temponuzun içerisinde uygulamayı 20-30 dk. da yaptırabilir ve gününüze rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Yüz germe işleminde lokal anestezi altında yapılır. Uygulama öncesinde hastanın yüzünde planı işaretlenir. Uygulama sırasında genel anestezi kullanılmaz. Dolayısıyla anestezi riskleri içermez.

                       “Porselen gibi bir cilt adına iple yüz germe”

İple Yüz Germe Estetiği hangi alanlara uygulanır?

 • Dudak ve ağız çevresi
 • Yüzdeki sarkmalar
 • Yanaklardaki çukurlaşan bölgeler
 • Düşen ve olduğundan yaşlı görüntü veren kaş kaldırma 
 • Fazla mimik oluşumundan kaynaklı nazolabial çukurun iyileştirilmesi
 • Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar 
 • Çene ve gıdı bölgesi
 • Yüz hatlarını düzeltme
 • Göz kapaklarının altındaki kırışıklıklar
 • Boyun bölgesinde
 • Kol bölgesinde
 • İç ve dış bacak sarkmalarında 
 • Karın meme ve doğum sonrası oluşan sarkmalar adına çok tercih edilir.

İple yüz germe uygulaması (Örümcek ağı); Kişinin talebi üzerine vücudun pek çok başka bölgesinde sarkmalara karşı kullanılabilen güvenilir ve başarı oranı çok yüksek bir uygulamadır. Ayrıca istenildiğinde botoks ve dolgu işlemleriyle de desteklenir.

İple Yüz Germe Estetiği neden tercih edilmelidir faydaları;

 • İplerin iki ucu açıktır dolayısıyla eğri asimetri riski yoktur
 • İşlem fibroblast uyarıcı antiaging işlemdir
 • Kızarıklık ve ödem yok denecek kadar az oluşur ve uzun sürmez
 • Uygulama günlük temponuzu etkilemez istirahat gerektirmez 
 • İşlem var olan doğal mimikleri etkilemez
 • İğneye bağlı morluk riski yoktur
 • Muayenehane ortamında 20-30 dakikada yapılabilir
 • Ameliyathane gerektirmez
 • Genel anestezi gerektirmez istenildiğinde lokal anestezik kremin yeterli olacağı bir uygulamadır.

       “İple yüzme estetiğiyle gençlik yıllarına geri dönmeniz tamamen sizin elinizde”

İple Yüz Germe Estetiği hangi durumlarda önerilmez?

İple Yüz Germe Estetiği gebelik ve emzirme dönemlerinde ateşli hastalıklarda bozuk doku iyileşmeleri riski olanlarda hemofili gibi kanama yatkınlığı olanlar ve kanser rahatsızlıkları olan kişiler de yaşanabilecek herhangi olumsuz bir komplikasyon adına önerilmez.

İple Yüz Germe Fiyatları?

İple yüz germe uygulaması için cildinizin üzerindeki cansız matlaşan cilt tipine ve kırışıklıklara uygulanacak işlem planına göre uzmanınız tarafından belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir