Kırışıklık Tedavisi

Fransız Askı

fransız askı

fransız askıFransız Askısı nedir?

Fransız askısı içi polyester dışı silikondan yapılmış esnek iplerle uygulanan ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Fransız askısı gibi yüz germe işlemleri günümüzde cerrahi operasyon olmak istemeyen ve mükemmele yakın sonuçlar veren özel bir teknikte yapılan yöntemdir.

Ameliyat olmadan cerrahi işlemlerdeki gibi ön bir hazırlık ya da operasyon sonrası yara pansuman gibi durumlara maruz kalmayacağınız bir uygulamadır. İşlem ardın yaklaşık 10-15 yaş gençleşme sağlar ve güvenilirdir.

Uygulama birden fazla bölgede birden fazla etki oluşturabilmek için kullanılan bir yöntemdir. Fransız askının en çok tercih edilme nedenlerinden birisi diğer askı işlemlerinden farkı kalıcı iplikle yapılmasıdır.

Fransız Askısı nasıl uygulanır?

Fransız askılama ip germe işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem 3 farklı ip ile uygulanabilir. PDO (polidiaksanon), PLA/PCL (polilaktik asit/polikarbolakton), ya da sadece polikarbon yapıda geç eriyen (ortalama 1,5 yılda) ipler ve hiç erimeyen polyester üzerine silikon kaplama ipler uygulanabilir.

Uygulama farklı kalıcılıkta ip çeşitlerinde tercih edilebildiği gibi farklı işlem tekniklerin de de uygulanabilir. Kulak önünden iğne ucuyla ya da iki ucunda iğneli kanül yardımıyla şakakların bulunduğu bölgeye askı tekniği yapılabilir.

Teknikler tamamen uygulama öncesi deneyimli hekiminizle muayene esnasında istenilen görüntüye kadar verirken belirlenir. İşlemin mucizevi etkisinin en büyük faktörü güvenilir bir hekim tarafından tercih edilmesidir.

Fransız Askılama neden tercih edilmelidir?

Diğer askılama işlemlerinde kullanılan ipin kısa vadede eriyerek kalıcılığının Fransız askıya nazaran daha az olmasıdır. Ancak Fransız askıda kullanılan ipler eriyen değil kalıcı iplikle yapıldığı için daha üzün ömürlü olmasıdır.

Fransız askı işlemi elmacık kemiği badem göz jawline hattının daha belirginleştir mesidir. Tamamen kişinin yaptırmak istediği bölgeye göre anatomik hesaplamalar yapılarak ister boyun bölgesine ister yüz germe olarak güvenilir bir şekilde uygulanabilir.

Fransız askı uygulanacak bölgenin büyüklüğü işlem sayısının birden fazla olması durumlarında hem lokal hem de genel anesteziyle uygulanabilir.

Fransız askılamanın en çok tercih edilme nedeni kalıcı tırtıklı ipliklerle uygulanmasıdır. Kuvvetli etki veren iplikler güçlü çekme kuvveti etkisi verdiği için kalıcılığın da önemi büyüktür.

Fransız askılama İşleminin uygulanmasının ardından en az  5 ila 7 sene kalıcılığı bulunmaktadır. İşlemin zamanla etkisinde azalma görülmesi durumlarında gerginliği artırmak için iplerin tekrar gerginleştirilmesi mümkündür.

Fransız askılama tekniğine olan yoğun talep nedenlerini sıralamak gerekirse;

  • Deride kırışıklık ve sarkma oluşmuş cilt tiplerinde 
  • Yaşlanma durumlarında ve zamansız oluşan kırışıklarda
  • Kısmi felç durumu yaşamış kişilerde
  • Yüz bölgesinde normalden fazla düşük kaş yapısı olanlar
  • En az 10 yaş gençleşmek isteyen her kişi
  • Fransız Askısı erkeklerde ve kadınlarda da uygulanabilir
  • Normale en yakın haliyle doğal sonuç alınan bir uygulamadır
  • Burun ucunun kaldırılması
  • Çene altı gıdının giderilmesi 

Fransız askılama işleminin uygulama bölgeleri;

 • Kalça
 • Kol
 • Bacaklar
 • Göğüsler 
 • Yüzün tüm bölümleri: yüz elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval kısımları, kaşlar boyun bölgesi 

sarkma ve kırışıklık oluşmuş bu bölgelerin tamamında uygulanır. Genç bir cilt yapısına sahip olmak isteyen her kişi güvenilir bir şekilde tercih edebilir.

Cerrahi işleme maruz kalmak istemeyen ancak yüzünü gençleştirme arzusu olan hem erkekler hem de kadınlar için güvenilir bir uygulama modelidir.

Fransız askısı hakkında merak edilenler;

Fransız askısı işlemi uygulaması olacak bölgeye anestezi uygulanabileceği için acısız ve güvenilir bir işlemdir.

İşlem için mucizevi gençlik uygulaması olarak bahsedilmesinin en büyük özelliği cilt üzerinde oluşan tüm aşağıya doğru sarkan deriyi toparlamasıdır.

Sarkan ve kırışan cilt yüzeyinin toparlanması çekilip gerginleştirilmesi yaklaşık 45 dk. lık bir işlemle gergin genç bir görünüme kavuşturmasıdır.

Fransız askı uygulamasında kullanılan askı ipleri adı üzerinde cildinizi yukarı doğru asılı tutarak sarkan görüntüyü büyük ölçüde toparlamasıdır. Hem görsel estetik açısından hem de psikolojik olarak gençlik çağlarındaki gergin görüntüye kavuşmanın mutluluğunu yaşatmaktadır.

Askılama işleminde bir diğer önemli faktör de iplerin esnek olmasıdır. Yüzünüzdeki askılama esnasında kullanılan iplerin cildinizle uyumuyla mimiklerinizi rahatlıkla kullanabilmenizdir.

Fransız askılama işleminde kullanılan iplerin tutucu barbaları 4 yönlü olup, yukarı çekme kuvvetleri oldukça başarılıdır. Fizyolojik olarak uyumlu silikon yapılarından dolayı ve kendiliğinden erime özelliğinden kaynaklı güvenilir bir işlemdir.

Uygulanan Fransız askısı işlemi yaşlanmayı önlemez ancak yaşın ve zaman akışının getirdiği kaçınılmaz esnekliklerden kaynaklı sarkan cilt tipini gergin pürüzsüz bir duruma getirir. Cilde kaybedilen genç dinamik bir görünüm kazandırır.

Fransız askılama uygulamasında kalça karın göğüs ve bacaklarınız gibi bölgelerinize birçok estetik işlem sağlanabilir. Bu işlemler cerrahi işlemler olabilmektedir.

Cerrahi işlem olmadan tüm vücudunuza kolaylıkla sadece bir seansla işlem uygulanmaktadır. 2 haftalık bir süre içerisinde de tam etkisi görülür.

Cerrahi işlem olmayan Fransız askılama uygulamasında ameliyat sonrası ve öncesi hazırlık süreci gerektirmemesi sizleri gün içerisinde gidip yaptırabileceğiniz pratiklikte işlem konforu sağlamaktadır.

Fransız askılamanın kimlere uygulanmaz?

Fransız askılama silikon medikal uygulamalar için kullanılan malzemeler arasındadır. Fransız askısı için kullanılan silikon, tıbbi amaçla kullanılan katı bir silikondur. Dolayısıyla herhangi bir zararı bulunmamaktadır. 

Fransız askının bağ dokusu hastaları, diyabet ve haşimato gibi tiroit hastalarına yaptırılması önerilmez. Aynı zamanda bağışıklık sistemini etkileyen ilaçlar kullananlarda yaptırmamalıdır.

Fransız askının herhangi bir yan etkisi yoktur. Ameliyat gibi cerrahi bir operasyon olmadığı için yara pansuman gibi komplikasyonlar bulunmaz. Uygulama sonrası sizleri yatarak olan bir istirahat durumu beklemez. 

İşlem uygulandıktan sonra yüz üstü yatmamaya, uygulama sağlanan bölgeyi temizlerken de sert baskılama gibi hareketlerden kaçınılması faydalıdır.

Fransız askısı işlemi için daimi olarak kan sulandırıcı ilaç kullananlarda hamilelerde ve emzirenlerde  de tercih edilmez. 

“En Doğal Görüntü için Fransız Askısı! Bu işlemde yok olmayan tek şey mimikleriniz.”

Bu ipler insan vücudu ile de uyumludur. Yüz felci geçiren bireyler için de tercih edilmektedir. Fransız askısı işlem ücret bilgisi alınırken işlemin detayları tespit edilmiş olmalıdır. Uygulama noktası işlem adeti gibi durumlar açısından muayene gereklidir.

Deneyimli bir uzman tarafından düzgün şekilde ve doğru noktalara yapıldığında herhangi riskli bir komplikasyon oluşma olasılığı yoktur. Ayrıca işlemi yapacak deneyimli uzman seçimi uygulamanın başarısını belirlemek adına önemlidir. 

Fransız Askı Fiyatları?

Fransız askı uygulaması için göz ve çevresindeki kırışıklıkların yeri, mevcut derinliği uygulanacak teknik ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceği göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Fransız Askı;

Sizlerde pürüzsüz genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Fransız askılama fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir