Dolgu Uygulamaları

Çene Dolgusu (Jawline)

çene dolgusu

çene dolgusuKişinin çenesi ve çene hattı, yüz şeklinin çerçevesini çizmektedir. Jawline dediğimiz bölge çenemizin ucundan, çenemizin köşesine ve bitimine kadar uzanan hattır. Çene dolgusu ile çerçevesi çizilmiş güçlü bir çene hattıyla birlikte yeni görüntünüzü çok seveceksiniz.

Çenenin alt kısmında meydana gelen sarkmaları, var olan asimetrileri ve doldurulması gereken bölgeleri dolguyla doldurabilir, hatlarınızı keskinleştirebiliriz. Bu işlemden sonra yüzümüz “V” şekli oluşturabilir.

Kimler Jawline Dolgusu Yaptırabilir?

18 yaşını geçip fiziksel gelişimini tamamlamış olan kişilere yapılabilmektedir.
Eğer siz de;

  1. Yüzünüzle uyumlu olmayan bir çene ve çene hattınız olduğunu düşünüyorsanız,
  2. Sarkan gıdıyı saklamak istiyorsanız,
  3. Çene hattını belirginleştirmek ve keskin hatlara sahip olmak istiyorsanız,
  4. Çeneniz olması gerekenden büyük veya küçükse,
  5. Çene hattınız geniş veya geride ise,
  6. Çene hattınız çok sivri veya düz bir görünüme sahipse,
  • Jawline dolgusu yaptırabilirsiniz.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Bazı hastalar cerrahi müdahalelerden ve narkoz almaktan çekinebilir. Hastanın çenesiyle ilgili cerrahi müdahale gerektirecek bir şikayeti yoksa eğer çene dolgusu uygulaması kişi için sonuçlarını hemen görebileceği ideal ve en hızlı çözümdür. Lokal anestezik kremlerin etki etmesini de beklemekle birlikte ortalama 30 dakika içinde yüzünüze uyumlu, keskin ve güçlü bir çene hattına sahip olabilirsiniz.

İstediğim Çene Hattı İçin Kaç Dolgu Gerekir?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Kişinin çene yapısına, büyük ya da küçük oluşuna, kişinin yüz şekline göre (örneğin ovalse, uzun veya yuvarlaksa), asimetrinin oranına göre değişecektir. Bu sorunun net cevabı doktorunuzla görüşme esnasında belli olacaktır. Bazen 1 dolgu yeterli olurken bazen daha fazla dolgu gerekebilir.

Çene Hattı (Jawline Dolgusu) Ne Kadar Kalıcıdır?

Yüzümüzdeki bölgelere yapılan dolgular yumuşaklık ve sertlik bakımından değişiklik göstermektedir. Örneğin dudaklarımıza uygulanan dolgular, çene ve çene hattına uygulanan dolgulardan daha farklıdır ve yapısal olarak daha serttir. Çene dolguları kemik üzerine uygulanır. Yapısal olarak sert ve yoğun bir dolgu olduğundan, kemik üzerine uygulandığından dolayı diğer dolgulara nazaran kalıcılığı daha uzundur. En az 12 ay dayanabilmektedir. Sonrasında her hyaluronik asit bazlı dolgu gibi vücudumuz bu dolguyu da zamanla emer.

Jawline Sonucundan Memnun Kalmazsak Ne Yapabiliriz?

Jawline dolgusu yapıldıktan sonraki süreçte diyelim ki yeni görüntümüze alışamadık ve hoşlanmadık. Bu dolgunun hyaluronik asit bazlı doğan bir dolgu olduğunu ve vücudumuzun bunu zamanla emdiğinden bahsetmiştik. Bu dolguyu eriten “Hyaluronidaz” adında bir enzimi enjekte ederek 24 saat içinde yapılan dolguyu eritebiliriz.

Çene Dolgusu Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir