Dolgu Uygulamaları

El Dolgusu

el dolgusu

el dolgusuEl dolgusu nedir?

Ellerimizde yaşlandıkça fizyolojik olarak zamanla farklı değişimler görülmektedir. Bunlar elin yüzeyinde oluşan kırışıklıklar damarların belirginleşmesi ve ellerin dolgunluğunu yitirmesidir.

Ellerimiz hayat boyu en çok kullandığımız ve en çok yıpranan bölgemizdendir. Güneş ışığı hava koşulları deri altındaki yumuşak dokuda hacimsizlik çillenme ve kahverengi izler gibi sorunlar yaşanır.

Ellerin hacmini tekrar kazanması dolgunlaşması ve oluşacak gergin görüntüyü elde etmek için ameliyat gibi cerrahi bir operasyon gerektirmez.

El dolgusu nasıl yapılır?

Cilt altının hacmini arttırmak amaçlı elin sırt yüzeyine yağ ve kök hücre enjeksiyonları ve dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyalüronik asit ve PRP uygulamaları da oldukça etkilidir.

El dolgusu anestezi uygulanmadan yada talep edildiği takdirde lokal anestezi kremi uygulanarak yapılır. Dolgu işleminin tamamlanması ile birlikte el gençleştirme işlemi bitirilmiş olur.

Elin yüzeyindeki pürüzlü yapısı el dolgusu yardımıyla canlılığı kazanılıp kırışıklıkların yok olması sağlanır. Dolgu işlemi içerisinde hyalüronik asidin enjekte edilmesiyle güvenilir şekilde uygulanır.

Ayrıca el dolgusunda kişinin kendi vücudundan liposuction ile alınan yağının yağ enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Ellerinizde görünen sizlere rahatsızlık veren görüntüyü gidermek veya azaltmak mümkündür.

Uygulama yaklaşık olarak 10-15 dk’lık bir işlemdir. Ağrı ve acı hissettirmez. 1-1,5 yıl kadar süre etkisini korur. İşlemin uzun süreli etkisi için 1-2 seans yeterli olmaktadır.

Estetik bir uygulama olan el dolgusu işleminde dolgu uygulanırken de işlem bittikten sonrada herhangi ağrı hissedilmez yara oluşmaz istirahat gerektirmez.

El dolgusu neden tercih edilmelidir?

Belli bir yaş aralığında zamanla kaybedilen cilt altı yağ dokusu ve hacimli görüntüyü destekleyen destek dokusu erimektedir. Cildimizin dolgun durusu ve alt zemindeki damarların hacmi azaldıkça damarları daha da ortaya çıkaran yaşlı görünme sorununu oluşturur.

Yaşlılık belirtilerini en çok gözlemleyebildiğimiz yer ellerimizdir. Belirginleşen lekelerinizden sadece 15 dk. lık  bir zaman içerisinde kurtulup genç görünen ellere sahip olabilirsiniz.

Bu dolgular kırışıklık cilt incelemesi ve yaşlanma belirtisi gösteren kişiler için uygulanır. Elleriniz eski günlerdeki gibi diri ve sıkı bir görünüme sahip olur.

Bu dolgu için kullanılan hyaluronik asit zaten vücudumuzda bulunan doğal bir maddedir. Ellerin yüzeyinde oluşan kırışıklıklar ise zamanla hyaluronik asitin azalmasından kaynaklıdır.

Ellerinizi tekrar canlılığına kavuşturup yaşlılık belirtilerini yok etmek için kullanılan farklı estetik işlemlerde bulunmaktadır. Yaşlılık lekelerini yok etmek için yapılan Q-Switch lazer, kimyasal peeling ve mezoterapi uygulaması bunlardan bazılarıdır.

Her bir uygulamanın özellikleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle el dolgusunun ardından mezoterapi uygulaması dolgunun etkinliğini artırır. Deriye ekstra canlılık ve parlaklık verir.

Estetik bir görüntü elde etmeniz konusunda garantilidir. El dolgusu estetik uygulamalarında gençleştirme paketlerinin olmazsa olmazı olan bir işlemdir.

El dolgusunu tercih etme nedenlerini sıralamak gerekirse ellerimiz de oluşan ; 

  • Kahverengi yaşlılık benleri olarak da bilinen lekeler
  • Yeşil ve koyu renkli damarların derinin hacim kaybedip incelmesiyle yüzeye çıkıp dikkat çekecek kadar görünür olması
  • Kemiklerin belirginleşmesi tendonların ortaya çıkması
  • El derisinin esnekliğini kaybetmesi
  • Ciltte oluşan aşırı kuruluk ve cansız görüntü
  • Ellerin normalden fazla kaybolan nemden kaynaklı kırışıklığın oluşması

eller de meydana gelen sorunlar olarak sıralayabiliriz. 

Uygulanan el dolgusu kaybolan kolajen yapısı gibi yenileyici bir etkiye sahip dermal dolgular sağlanırken işlem ardından kolajen üretiminin devamlı olarak oluşumunu destekler.

El dolgusunun başarı oranı günümüzde %89 dur. İşlemin yaptırılma sayısı 1 ve daha fazla olması durumunda ise uzun yıllar boyunca elde ettiğiniz genç görüntüyü koruyabilirsiniz.

El dolgusunun kendi vücut yağından enjekte edilerek yapılmasının sağlık açısından herhangi bir komplike durum yaşamamanız adına güvenilirlik verir.

El dolgusu uygulaması ellerinize Prp, dermal yağ enjektesi ve hyaluronik asit enjektesi şeklinde uygulanabilir. Ayrıca ileri derece rahatsızlık veren görüntülerde sürekli tekrarlı işlemler ömürlük sonuçlar almanızı sağlar.

Belirlenen bölgelere sadece yağ dolgusu sağlandığı için o bölgelerde kızarıklık olması dışında herhangi bir yan etkısı bulunmamaktadır. Yumuşak doku onarımı böylelikle sağlanmış olup işlem ardından sonucun dolgunluğunu çıplak gözle görebilirsiniz.

Her kişinin elindeki yıpranma derecesi farklılık göstermektedir. Ellerinizin yıpranma derecesine göre 20,30,40  lı yaslarda tamamen cildinizin kaybolan hacmine ve görüntüsüne bağlı olarak istenilen yaşta tercih edebilir.

El dolgusunu hem kadınlar hem de erkekler işlem uygulama deneyimi olan uzman bir hekim aracılığıyla yaptırabilir.

Uygulamanın işlem süresi 10-15 dk. iken kalıcılık süresi yaklaşık 1-1,5 yıldır. Ancak işlemin tekrarlanması halinde uzun yıllar genç ellere sahip olabilirsiniz.

Günlük yaşamında kimyasal madde içeren deterjan çamaşır suyu ve a normal suya maruz kalan cilt tipleri tarafından tercih edilme oranı yüksektir. 

Her şeyden önemlisi el dolgusu sağlıklı canlı ve dolgun görünen ellerinizin var olması kendinizi iyi hissetme noktasında başarı elde etmiş bir işlemdir.

El dolgusu uygulaması güvenli midir?

El dolgusu ellerinize ışıltı ve nem sağlar. Sağlığınız açısından kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir iken bu etkiler birkaç saat içinde tam anlamıyla kaybolur.

El üzerinde oluşan yaşlılık lekeleri de denilen kahverengi ve kırmızı lekeler oluşur. Bu izlerin güneş hasarına bağlı oluşabildiği gibi bir kısmı deri kanserine dönüşme riski taşır.

Hyaluronik asitten oluşan bileşenler her zaman güvenilirdir. Hyaluronik asit dolgu malzemeleri içerir bu insan vücudunda zaten mevcut olan bir asittir.

Bunun yanı sıra dermal dolgularla yapılan işlemler ve kendi vücudunuzdan liposuction yöntemiyle alınır. kendi yağınızın yapılacak enjektesinde hem kolajen yapınız desteklenir hem de hücre yenileyici özellik sağlar.

Ayrıca ellerdeki yaşlanma izlerini gidermek amacıyla lazer sistemleri, ellere yoğun nem veren mezolift işlemler uygulanabilir.

El dolgusu uygulamasını elleri üzerinde yaşlanma belirtileri ile karşı karşıya gelen rahatsızlık duyan herkes uygulayabilir. Günümüzde çoğu kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Dolgu erimesi beklenilmeden eğer dolgu tekrarlanır ise dolgunun ömrü çok daha fazla uzayacaktır. El dolgusu aynı zamanda elin sırt kısmından itibaren uygulandığından dolayı el sırtı dolgusu olarak da bilinmektedir.

İşlem ardından hafif kızarıklık oluşabilir birkaç gün aşırı sıcak uygulaması ve ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Günlük temponuzun içerisinde uygulamayı 10-15 dk. içerisinde yaptırabilir gününüze rahatlıkla devam edebilirsiniz.

El Dolgusu Fiyatları?

El dolgusu uygulaması için ellerinizin üzerindeki kırışıklıklar lekelenmeler ve hacim kaybına uygulanacak dolgu miktar ve markasına göre uzmanınız tarafından belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

El dolgusu işlemiyle;

Sizlerde gergin hacimli ve genç görünümlü ellere sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile el dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir