Dolgu Uygulamaları

Thermage Body Vücut Germe

thermage body vücut germe

thermage body vücut germeThermage CPT vücut uygulaması; Zamanla vücudun kaybettiği genç formun yerini sıkılaşmış, belirginleşmiş şekliyle gergin dokusuna tekrar geri kavuşmasına yardımcı olur. 

Thermage  CPT nasıl çalışır?

Zamanla yaş aldıkça cildinizdeki sıkılaşma yerini kırışıklıklara bırakır. Thermage FDA onaylı bir monopolar radyo frekans teknolojisidir. 

Gergin olan görüntü yerini sarkmalara bırakırken Thermage cildin kolajen yapısını parçalayarak destekleyici genç bir görünüm elde etmenizi sağlar. Thermage üretebildiği enerji ısısıyla tek seferde diğer tekniklere kıyasla çok güçlü etkiler sağlamaktadır.

Thermage ısı enerjisi farklı tüm radyo frekans cihazlarındaki ısı enerjisiyle kıyaslandığında çok daha kuvvetli bir ısı enerjisine sahiptir. Bu görünümü zararsız ameliyatsız izsiz güvenli bir şekilde uygulanan radyo frekans ısı teknolojisiyle sağlar.

Thermage CPT vücut uygulaması hangi bölgelere uygulanmaktadır? 

Thermage selülit sıkılaşma vücut gençleştirme ve germe gibi aklınıza gelebilecek vücudunuzun çoğu bölgesinde cilt tonu fark etmeksizin uygulanır. Destekleyici diğer estetik uygulamalarıyla birlikte de uygulanabilen bir teknolojidir. 

Özellikle bıçak altına yatmak istemeyen iğne yara izi gibi durumlar tercih etmeyen kişiler için Thermage işlemi en uygun tercihtir.

Her bireye rahatlıkla uygulanabilir. Vücudunuzda kırışan gerginliğini kaybetmiş, çukurlaşmış, sarkıklık oluşmuş ve yaş almadan kaynaklı oluşan koyu izler gibi durumlarda etkili olurken;

 • El
 • diz kapağı,
 • kalça, 
 • göz kapakları, 
 • göz altları,
 • kol,
 • yüz
 • basen
 • karın
 • alın 

gibi vücudumuzun çoğu bölgesi için uygulanabilir.

Tek bir uygulamada hem çukurlaşmış selülit problemlerinden kurtulurken, 30dk -1 saatlik işlem süresi sayesinde zamandan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır. İşlem sonrası ise cilt tipinize bağlı olarak yıllarca etkisini sürdürdüğünü görebileceksiniz. 

Thermage uygulaması nasıl bir etki  verir?

Thermage işlemi uygulama esnasında deri yüzeyine ve altındaki dip dokulara ulaşarak kollajen yapısını sıkılaştırma etkisiyle işlemini tamamlar. Thermage Ultra Shape ve Vella Shape gibi yüksek güç ve enerjili tekniklerle uygulandığı için diğer radyo frekans cihazlarının verdiği etkiye kıyasla daha başarılı sonuçlar sağlar. 

Thermage etkisi hamilelik yada kilo kaybından sonra şekillendirme ve  konturlama hususunda vücudun sertleşmesine yardımcı olur.

 • Ameliyatsız Yüz Germe işlemi nasıl uygulanır ?

Bölgenin deri ve altındaki dokusunda bulunan kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Yüz şekli istenilen oranlarda yeniden şekillendirilir.

Bunun yanı sıra yüz ve gıdı bölgesinde de uygulanan ısı sayesinde tek seansta ameliyatsız iğnesiz germe işlemi yapmasıdır.  Yüzde uyarılan kolojen lifleri etkisini seans bittikten sonra bile gözle görülür biçimde hissetmenizi sağlar. 

Thermage ısı sayesinde yeni kolojen üretimi devamlı bir şekilde yenilerek devam etmektedir. Son zamanlarda gelişen teknolojiyle estetik uygulamalarında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Endo lift, cilt yenileme ve yüz şekillendirmeyi bir arada sunan kombine lazer tedavisidir.

 • Ameliyatsız Kol Germe uygulaması hakkında

Uygulama öncelikle estetik uzmanları tarafında yapılan bir işlemdir. Kollarda özellikle iç bölgelerde ameliyata ihtiyaç duymadan belirlenen bölgelerin fazla yağ dokusunun ve sarkan derinin alınması işlemidir. Anestezi işlemi uygulanmaktadır. 

Her yaşa uygulanabilen özellikle Ultra Shape ve Vella Shape teknikleriyle tercih edilen Thermage, özellikle genç yaştaki vücut yapısına bağlı dokuların normalden fazla sarkıklık gevşeklik oluşmuş kişilerde rahatlıkla tercih edebileceği bir uygulamadır.

Kişi talebi ve doktorun ihtiyaç olduğunu belirttiği farklı bölgelere ya da işleme ek tamamlayıcı Liposuction işlemi aynı anda yapılabilir.

Uygulama öncesi uzman hekim tarafından doğru yönlendirme işlemin verimliliği üzerinde en büyük öneme sahiptir. Bunun yanı sıra ön muayene esnasında kolun şekline uygun uygulama boyutu belirlenir.

 • Ameliyatsız Kol Germe uygulaması sonrası

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu uygulama lokal anesteziyle kolaylıkla işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 dk’lık bir zaman diliminde uygulanır.

 Thermage ‘in verdiği ısı sayesinde uyarılan hücre ve dokular sıkılaşma etkisiyle toparlanma etkisini yaklaşık birkaç ay içerisinde görülür. 

Thermage kalıcı sonuçlar vermektedir. Tam etkinin görülmesi 2. Ay itibariye başlayıp sıkılaşma artarak 2 sene etkisini korumaktadır.

 • Ameliyatsız Karın Germe uygulaması 

Vücuttaki fazlalıkların özelliklede orantısız yağ dokusunun bölgesel olarak artması durumlarında ameliyatsız karın germe uygulaması tercih edilir. 

Orantısız kilo alış verişi sarkma ve çatlak durumlarına karşı izsiz dümdüz bir karına sahip olmak isteyen kişiler tarafından IPL ve Thermage tercih edilmektedir.

Ameliyat gerginliği yaşamadan, ön bir hazırlık yapmadan ve genel anesteziye ihtiyaç duymadan lokal anestezi ile kolaylıkla uygulanır.

Bölgedeki yağın dip ısı sayesinde parçalanarak çok kısa bir süre içerisinde vücutla bütünleşip tamamıyla kurtulmanız noktasında kesin çözümdür.

Spor diyet gibi ekstra zaman isteyen yöntemlerin yanı sıra gergin pürüzsüzlük için üstelik kesisiz ve acısız olmasıyla tercih edilen bir uygulamadır.

Fazla yağlanma durumlarında ameliyat düşünülebilir. Bu nedenle işlem öncesinde yapılan hekim muayenesi en önemli kriterdir. Lazer yöntemi ile ameliyata gerek kalmadan karın bölgenizdeki sıkılaşma sağlanmış olur.

 • Ameliyatsız Karın Germe uygulaması sonrası 

Bilinen cerrahi operasyonlardaki gibi kesi olmadan sadece ısı enerjisiyle uygulandığından hem ameliyat süreci hem de ardından yaşanabilecek tüm komplikasyonların önüne geçer.

İşlem sonrası iyileşme sürecinde dümdüz olan karnınızdaki görüntü özgüven duygusunu tekrar kazanma ve mutluluk noktasında hastaların memnuniyetlerini üst kademeye çıkarmaktadır.

İncelen bölgenin toparlanma sürecinde pansuman ve yara olmadığından günlük aktivitelerinize hemen geri dönmeniz mümkün olacaktır.

Thermage uygulamasının zararları nelerdir?

Thermage işlemi oldukça güvenlidir. Kızarıklık ve uygulama bölgesinde oluşan hafif ödem dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Diğer cihazlar gibi işlem sonrası güneşten korunma gerektirmeyen özelliğe sahiptir. Bu nedenle 4 mevsim uygulanabilir. İşlem uygulandıktan sonra hemen etki etmeye başlar ve günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Thermage Body Vücut Germe

Zamanla oluşan yaşlanma belirtileri Thermage body’nin uygulama noktasıdır. Kimse zamansız yaşlanmak istemez genç yaşlarda da oluşabilen derin sarkıklar, yüzümüzdeki ince çizgiler ve vücudumuzun tümü için çözüm yoludur.

Yüzde oluşan çizgilerin sebebi elastikiyetin kaybolmasının sonucudur. Yaşlanma izleriyle savaşma noktası için etkili bir uygulamadır.

Therma Cool sistemi cilde ekstra gençleşme sağlamaktadır. Ayrıca soğuk başlığı sayesinde yeni kolajen oluşmasını sağlamaktadır.

Tek bir seanslık tedavi olan Thermage uygulaması iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz. Thermage işlemi 2 senede bir uygulanması önerilir. 30 dk -1 saatlik işlem süresi bulunmaktadır. Etkisini hemen görebileceğiniz gibi 3.ayın sonucunda 2 seneye kadar etkisini artırarak devam ettirir.

Thermage Body Vücut Germe kimlere yapılabilir?

Thermage uygulaması bilenen hamilelik, bilinçsiz kilo alış verişi veya yaşlanma izleri oluşan herkes tarafından yaptırabilir.

Uygulamanın en çok tercih edilme sebebi hiçbir ön hazırlık gerektirmeden iyileşme süreci olmadan ve en çokta ameliyatsız olmasından kaynaklı tercih edilmektedir.

Thermage Body Fiyatları?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Pürüzsüz bir cilt görüntüsüne ulaşmak, izsiz, iğnesiz ve yan etkisiz şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Thermage CPT fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’ yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir