Kırışıklık Tedavisi

Scarlet S Altın İğne

altın iğne

Doğal kolajen ve elastin üretimimiz dış etmenler sebebi ile azalır. Çeşitli cilt sorunları belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olan, kolajen üretimindeki bu düşüştür. Çoğu insan, cildini nemlendirmek için yüz bakımı yaptırır; ancak, klasik yüz bakımı sırasında elde edilen sonuçlar oldukça kısa sürelidir. Daha uzun süreli sonuçlar elde etmek için bunun yerine altın iğne biçilmiş kaftandır.

Genç bir cilt isterken, birçok kişinin cerrahi kesi olmaksızın farklı bir seçeneğe ihtiyacı vardır. Microneedling yani “altın iğne” cilde kontrollü bir derinlikte nüfuz etmek için ince iğneleri kullanır ve ciltte çok sayıda mikro kanal oluşturur.

Altın iğne, cildi kalınlaştırmak, sıkılaştırmak ve aydınlatmak için kolajen üretimini uyarır. Secret RF, yani radyo frekans konsepti iki güzel ayrımla tedaviyi bir adım öteye taşıyor. Bu sistem, her iğnenin ucuna radyofrekans enerjisi verir ve cildin doğal iyileşme sürecini daha da harekete geçirir. Bu enerjiyi ciltte farklı seviyelerde vererek daha derin cilt katmanlarına ulaşarak cildin yeniden düzenlenmesini tetikler.

Altın iğne hangi sorunları çözer?

  •  Pigmentasyon sorunu yaşayan cilt
  •  İnce çizgiler / kırışıklıklar
  •  Akne izleri
  •  Yara izleri
  •  Çatlaklar
  •  Yağlılık
  •  Kuruluk
  •  Hassasiyet – Her hasta tedavisi cilt tipine, cilt sorununa ve istenen sonuca göre özelleştirilir. Tedavi ile farklı ürünler birleştirilerek% 93 sonuç sağlanır.

Altın iğne nasıl uygulanır?

Prosedür bir muayene ile başlar. Altın iğne prosedürü gerçekleştirmeden önce hastanın açık yarası veya enfeksiyonu olmadığından emin olunmalıdır.

Tedavi çok tolere edilebilir olsa da, maksimum hasta konforu için uyuşturma kremi kullanılır. Ortalama 30 dakika sürecektir ve bazı hastalar tedaviden sonraki bir haftaya kadar hafif bir kabuklanma fark edebilir. Herhangi bir cilt rengini olumsuz yan etkiler olmadan tedavi etme yeteneğine sahiptir ve işlem sırasında ürün kullanımının ek faydasını içerir.

 Altın iğne sonrası süreç!

İşlem sonrası kısa bir süre hiperpigmentasyon yaşamak mümkündür. Bu daha koyu ten rengine sahip hastalarda daha yaygındır ve normalde 48 saat içinde geçer.

Hastalar tedaviden sonra 12 saat makyaj veya güneş kremi kullanmamalıdır. Ayrıca tedaviden 3 saat sonra ve yatmadan önce yüzlerini nazik bir temizleyici ile yıkamaları gerekir. Hastalar tedaviden 48 saat sonra normal cilt bakım rutinlerine devam edebilirler ancak bu ürünler cildi kurutabileceği için 2 hafta süreyle alkol bazlı toner kullanmamalıdır. Ayrıca 10 gün süreyle cilde el temasından kaçınılmalıdır.

Altın iğne prosedürü geçirdikten sonra hastalar ciltlerini doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Mikro iğnelemeden sonra dışarı çıkarken güneş kremi kullanmak çok önemlidir. Sivilce izlerini tedavi etmek için altın iğne geçirenler her sabah ve gece yumuşak bir temizleyici kullanmalıdır.

PRP, Somon DNA ve Mezoterapi nedir ve neden altın iğne ile kombine edilir?

PRP,Somon DNA ve Mezoterapi uygulamaları trombosit, hyaluronik asit ve mineraller açısından zengindirler. Dolayısıyle iyileşmeyi desteklemek için altın iğne ile cildin ihtiyacına göre Quartz Clinique’de sıklıkla birleştirilirler.

Altın iğne tedaviniz için bir danışmanlık planlayın!

Altın iğne, rejeneratif tedavilerde en iyisini arayan hastalar için mükemmel bir seçenektir. Başlamak için Quartz Polikliniği +905424647433 nolu telefon numarasından arayarak bir randevu talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir