Kırışıklık Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

prp saç tedavisi

prp saç tedavisiSaç güçlendirmede son dönemlerde kullanılan mucizevi çözüm niteliği taşıyan teknik ve tedavilerden biri de PRP saç tedavisidir.

Saçlarımız görselliğimiz ve yansıttığımız tarzımız adına artık vazgeçilmez bir parçamız haline gelmiştir. Yaş geçtikçe kaybettiğimiz sadece genç cildimiz enerjimiz ve anılarımızın dışında zamana meydan okuyamayan saçlarımızda bundan nasibini almaktadır.

PRP saç tedavisi nedir?

Saçlarımız da zamanla dökülmeler hacimsizlik ve yavaş uzama gibi sorunlar yaşayabiliriz .Prp uygulaması dökülen ve zayıf saçlara sahip kişilerin saçlarını tekrardan eskisi gibi sağlıklı ve güçlü hale getirmesine katkı sağlayan bir tedavi yöntemidir. 

Kişinin kendi kanının enjektör yöntemiyle alınıp özel ayrıştırmalar yapılarak tedavi edilecek bölgeye tekrar uygulanabildiği güvenilir bir işlemdir.

Prp saç tedavisinin en çok tercih edilme nedeni kendi hücrelerinize dışarıdan ilaç ya da yabancı madde uygulanmamasıdır. Alınan gerekli vücut dokularının kişiye enjeksiyonu şeklinde uygulanır.

Her sağlıklı kişinin belli bir oranda saçı dökülür. Fakat olması gerekenden fazla yerde saçlarınıza denk geliyorsanız açıklık oluşmadan saç prp’ si yaptırarak önlem alabilirsiniz. 

Saç Prp tedavisi ayrıca yeni saç köklerinin daha hızlı uzamasını sağlar. Bu sebeple işlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında etkilidir.

Kişinin kanından alınan uyarıcı ve yararlı olan kısmı saçlı deriye uygulanır ve böylece saç köklerinin onarılması amaçlanır. Prp saç tedavisi güvenilir ve kısa zaman içinde büyük faydalar sağlayan bir işlemdir.

PRP saç tedavisi içerdiği büyüme faktörü ile saç kökünü sağlamlaştırıp ekildiği yerde kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını kolaylaştırır.

Prp saç tedavisi son dönemlerde en çok tercih edilen özellikle cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyurmayan güvenilir bir saç tedavi yöntemidir.

PRP saç tedavisi ne işe yarar?

Prp saç tedavisinin esas amacı dökülen hacimsiz cansız ve yeni saç çıkmasında zorluk yaşanan bölgelerde yeni saç tellerini çıkarıp dökülmeyi durdurmaktır. 

Prp Saç tedavisi saç köklerini güçlendirme, uyandırma ve saç derisi üzerinde saçın yeniden çıkmasını uyaran bir uygulamadır. İşlem görmüş ve çok yıpranmış saçları yeniden yapılandırarak parlak bir görünüm de kazandırmaktadır.

Canlı ve sağlıklı saç dökülmez. Prp yöntemi saç köklerini iyileştirerek daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Prp saç tedavisi 3-7 seans olarak kişinin tedavi ihtiyacına göre uygulanır ve başarı sağlar.

Saç tedavisinde kullanılan PRP yöntemi FDA onaylı bilimsel bir yöntemdir. Prp saç ekimi , Prp saç tedavisi ve saç mezoterapisi ile bütünsel bir tedavi sağlanıyor ise etkinliği çok yüksektir.

Prp saç tedavisi faydaları nelerdir?

Prp saç tedavisinde saç köküne gerekli olan hücre enjekte edilirken hem yeni saç çıkmasını uyarır, hem de saç dökülmesini durdurmada etkisi kuvvetlidir.

Uygulama süresi ortalama 30-45 dakika civarındadır. İşlem kadın ve erkek ayırt etmeksizin herkese rahatlıkla uygulanır. Ayrıca işlemi yapacak deneyimli uzman seçimi uygulamanın başarısını belirlemek adına önemlidir. 

PRP Saç tedavisi kısa zaman içinde saç kaybının engellenmesi adına uygulanan en etkili ve en güvenli yöntemlerden biri haline gelmiştir.

PRP saç tedavisinin ardından saç dokusu gelişmeye başlar, bununla birlikte yıpranmış ve incelmiş saç hücreleri de onarılır. Dolayısıyla saçlar eskisi gibi sağlıklı ve canlı görünür. 

Prp saç tedavisi işlemenin temel amacı saç derisini besleyerek saç dökülmesini normal düzeye indirgenmesidir. PRP saç tedavisinde deriye uygulandığı andan itibaren kan akışını arttırır ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. 

PRP saç tedavisinde etki 2.seansta görülmeye başlar. Dolayısıyla saçta  dökülmenin azalması ile birlikte kişinin psikolojik durumun da olumlu yönde etkilenme başlar.

PRP saç tedavisinin faydalarını sıralamak gerekirse;

 • Uyuyan saç köklerini canlandırır
 • Saç hücrelerini onarır saç tellerini büyümeye teşvik eder
 • Saçı dökülmelere karşı korunur
 • Saç köklerini kalınlaştırır
 • Saçları hacimli bir hale bürünmesine katkı sağlar
 • Saç derisine esneklik ve parlaklık kazandırır
 • Saç derisinde oluşan yara ve hasarlı deriye yeniden form kazandırır
 • Saç derisinde keratin ve lif üretimini artırarak hücre büyümesini düzenler
 • Saç derisinde kollajen ve proteoglikan sentezini sağlar

Prp Saç tedavisi kimlere uygulanmaz?

Prp Saç tedavisini kanser tedavisi, beyin tümörü, kan pıhtılaşma rahatsızlıkları yaşayan ve kan sulandırıcı ilaçları kullanan kişiler tarafından oluşabilecek her türlü riski engellemek adına kontrolsüz yaptırılması önerilmez. Genel olarak önerilmeyen durumlar;

  • Hamile ve emzirenler
  • Prp Saç tedavisini işlem yapılacak bölgede enfeksiyon ya da iltihap oluşmuş ise
  • Prp Saç tedavisini trombosit sayısı düşük olan kişilerde
  • Prp Saç tedavisini otoimmün hastalığı olan kişilerde
 • Tedavi uygulanacak alanda lokal enfeksiyonu olan kişiler

için önerilmez.

Prp Saç tedavisi kimlere uygulanır?

Saçlarında dökülme seyrelme matlaşma ve yıpranma olduğunu düşünen kadın ve  erkek herkese uygulanabilir. Ayrıca saç telleri ince ve güçsüz olan kişilere de tavsiye edilir.

Saçta dökülme oluşmadan güçsüzleşmiş olan ve ufak çıkan yeni saçlarınız üzerinizde daha çok etkili bir yöntemdir. 

Prp saç tedavisini uygulamak isteyen kişiler aynı zamanda saçlarından memnun fakat daha gür canlı ve sağlıklı olmasını isteyen kişilerde tercih eder. Prp uygulaması hücre yenileyici tedavi özelliğinden kaynaklı saç derisinin kan akışını hızlandırır.

Farklı sebeplere dayalı hormon dengesizlikleri yaşayan veya kullanılan ilaçlardan kaynaklı dökülen saçlar mevcut ise kesinlikle önerilen bir işlemdir.

Prp saç tedavisi 3 ile 7 seans arasında sürer. Daha ciddi dökülme problemleri olanlarda saç PRP tedavi sayısı sekize kadar çıkabilir. Saç PRP seans araları 3-4 haftadır. Prp saç tedavisi seansları bittikten sonra etkisini göstermeye devam etmesi için yılda bir kez tekrarlanmalıdır.

Saç prp işlemini saçlarından rahatsız olan hem kadınlar hem de erkekler işlem uygulama deneyimi olan uzman bir hekim aracılığıyla yaptırabilir.

Prp Saç tedavisi sonrası hakkında;

PRP Saç tedavisi uygulanmasının ardından ilk gün saçların yıkamamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca uygulamadan sonra ilk gün saç şekillendirici ve benzeri kimyasal ürünler kullanılmamalıdır.

Prp saç tedavisi istirahat gerektirmez. İşlem ardından herhangi bir sorun yaşamadan günlük hayata devam edilebilir.

Prp Saç tedavisinde enjeksiyonun uygulandığı yerde bir şişlik morarma ve ağrı oluşmaz. Hastaların kendi kanları kullanıldığı için enfeksiyon veya alerji tehlikesi de söz konusu değildir. PRP tedavisinin kanıtlanmış olumsuz bir yan etkisi yoktur.

PRP saç tedavisinde zamanlama çok önemlidir. Sabır gerektirmeyen sonuçları kolay ve hızlı alınır. Cerrahi olmayan bir seçenek olmasıyla oluşabilecek komplikasyonların önüne geçer.

Prp Saç Tedavisi Fiyatları?

Prp Saç tedavisi işlemi için saç dökülmeleri seyrelme durumlarına karşı mevcut uygulanacak ünite miktarına ve diğer yapılabilecek ek işlemlere göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Prp Saç Tedavisiyle;

Sizlerde parlak gür ve sağlıklı bir saç ve saç derisine sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Prp Saç tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir