blankYıllar geçtikçe cildimiz yerçekimine yenilmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlar. Bunu tamamen durdurmak imkansız fakat zamanın etkilerini kırışıklık tedavisi ile yavaşlatmak ve en aza indirmek mümkündür. Cildimizin sarkmasını ve kırışmasını günlük yaşantımızdaki alışkanlıklarımız da hızlandırabiliyor. Güneşlenme, sigara kullanımı ve alkol tüketimi gibi alışkanlıklarımızla birlikte cildimizin yıpranması ve yaşlanması kaçınılmaz bir hal alıyor. Ne mutlu ki cildimizi eskiye döndürmek ve gençleştirmek günümüz teknolojilerinde farklı tedavi yöntemleriyle birlikte mümkün!

Botox İle Kırışıklık Tedavisi

Botox, Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden laboratuvarda elde edilen bir ekzotoksindir ve uygulandığı kasları geçici olarak paralize edip, kasların kullanımından dolayı oluşan kırışıklıkları engellemeye yarar. Yüzümüzde kullanıldığı bölgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Alın,
 • Kaş arası,
 • Göz çevresi, kaz ayakları,
 • Dudak çevresi ve üst dudak,
 • Boyun,
 • Burun ucu,
 • Masseter (Çiğneme kasları)

Botox, yapıldıktan 48-72 saat sonra etkisini göstermeye başlar, 7-10 içinde etkisi tamamen görülür.

Botox küçük bir iğneyle yapılan, yaklaşık 5 dakika süren acısız bir işlemdir. Herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur. 4-6 ayda bir yenilenebilir.

Somon DNA Aşısı ile Kırışıklık Tedavisi!

Somon DNA aşısı içinde hyaluronik asit, amino asitler, somon balığının kan ve spermlerinden alınan DNA molekülleri bulunur. Bunlar bir araya geldiğinde gençlik ikrisi diyebileceğimiz bir serum ortaya çıkar.

Somon DNA aşısı cildimizin altına enjekte edildiğinde mükemmel etkilerini görmeye başlarız. Eğer kuru, pul pul dökülen ve mat bir cildimiz varsa, zaman içinde kaybettiğimiz neme tekrar kavuşuruz ve cildimiz ışıl ışıl, apaydınlık olur.

Ayrıca yerleşmiş ince mimik çizgilerine ve kırışıklıklarını gidermede, kazayaklarında, boyun ve dekolte bölgesindeki çizgileri gidermede, ellerin yıprandıktan sonra yenilenmesinde, doğum sonrası ya da kilo alıp verdikten sonraki süreçteki çatlaklarda uygulanır.

Somon DNA aşıları toplamda 4-5 seans olarak uygulanır ve bu seanslar arasında 15 olur. Bu işlem yaklaşık 15-30 dakika kadar sürmektedir.

ALTIN İĞNE ile Kırışıklık Tedavisi

Yılların, dış etkenlerin ve bazı zararlı alışkanlıkların cildimize verdiği hasarı zaman içinde kompanse etmemiz gerekir. Orta yaşlara doğru yüzde oluşan kırışıklıklar, ince mimik çizgilerimiz, lekelenmeler ve akne izlerine alternatif çözümler aramaya başlarız. Altın iğne cilt gençleştirmeye dair aranan popüler alternatif çözümlerden biridir. Altın iğne, cilde bir başlıkla Fraksiyonel Radyofrekans enerjisi vererek çalışan bir mikro iğleneme yöntemidir. Kişinin cildinin kalınlığı, inceliği, yaşanan problemin türü, ciltteki elastikiyet kaybı ve sarkmaya göre çeşitli ayarlamalar yapılarak uygulanır. Ellere, vücuda yüz ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Cildin alt tabakalarına kadar inebildiğinden dolayı, verdiği fraksiyonel radyofrekans enerjisi ve mikro iğnelemenin yarattığı kontrollü hasarla birlikte cilt kendini onarmaya ve yenilemeye başlar. En net sonucu ve faydayı görebilmek için genellikle 1 ay aralıklarla, 3-4 seans önerilir. Mezoterapiyle kombine olarak uygulandığında etkisi daha çok artacaktır.

DERMAPEN ile Kırışıklık Tedavisi

Akne ve sivilceler, cildimizdeki lekelenmeler, kırışıklıklar ve ince mimik çizgilerimiz göze batıp can sıkıcı olabiliyor. Bunun için Dermapen etkili çözümlerden biridir. Dermapen cihazının ucunda çok sayıda mikro iğne bulunur. Uygulanacak olan bölgeye lokal anestezik kremler sürülerek uyuşturulduğu için hastalar ağrı ve acı hissetmezler. Cildin yüzeyinde yüzlerce mikroskopik delme yaparak cildimizin kendini onarma ve yenileme sürecini başlatır. Buna kontrollü hasar adını veriyoruz. Dermapenin amacı cildin epidermis tabakasında kontrollü hasar yaratıp, cildimizde gözle görülemeyen, küçücük yaralar oluşturarak yeniden yapılanmayı desteklemektir. Uygulanan bölgedeki kan dolaşımı artar. Cildin altına dermapenle birlikte ihtiyaca göre çeşitli vitaminler, PRP solüsyonları, enzimler, hyaluronik asit verilebilir. Dermapen sonrasında cildimizde kızarıklıklar, ufak kanamalar ve yanmalar meydana gelmesi oldukça normaldir ve 6 saat içinde azalıp, 1-2 gün içinde geçecektir. Uygulama sonrasında güneşe çıkılmamalı, 2 gün boyunca spor aktiviteleri, sıcak duş, hamam, sauna, SPA ve solaryum gibi ısı içeren aktivitelerden kaçınılmalıdır. En az 2 seans önerilmektedir, seanslar kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Seans araları 1 ila 4 hafta kadardır. Dermapen uygulamasının sonuçlarını en net 6. Haftadan itibaren görmeye başlarsınız ve 3. aydan itibaren maksimuma ulaşır.

PRP (PLATELET RICH PLASMA) ile Kırışıklık Tedavisi

Kişinin kendi kanı alınıp, santrifüj edilerek plazmalarından ayrıştırılır ve plazma ve plateletler kişinin cildine tekrar enjekte edilir. Bu işlemin yapılmasıyla birlikte hücreler ve dolayısıyla cildimiz kendini yenileyip onarmaya başlar. Kolajen üretimi tetiklenmiş olur.

PRP cilt yenileme, saç dökülmesi, kronik ağrı problemleri, varisle ilgili olan bacak yaraları, kireçlenme, tendon problemleri ve cerrahi işlemler sonrası onarım gibi alanlarda etkilidir.

Seanslar 2 hafta aralıkla uygulanır ve kaç seans uygulanacağı kişiden kişiye, kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Fakat en etkili sonucu görebilmek için en az 3 seans gibi düşünülebilir.

MEZOTERAPİ ile Kırışıklık Tedavisi

Cildimizin orta tabakasına küçük ve ince iğnelerin yardımıyla mineraller, amino asitler, antioksidanlar, hyaluronik asit, vitaminler ve enzimlerin enjekte edilmesiyle uygulanan bir tedavi şeklidir. Bazen bu maddelerden biri, bazen kombinasyon şeklinde ihtiyaca göre enjekte edilir. Vücut, yüz ve saç mezoterapisi olarak uygulanabilir. Uygulandığı bölgede cilt yenilenmesi ve onarımı ile birlikte sıkılaşma da başlar. Saçlara uygulandığında saçlar çıkmaya başlar. Aşağıda belirtilen sorunları gidermekte etkilidir;

 • Güneş lekeleri,
 • Cilt lekeleri,
 • Kellik/saçkıran,
 • Çatlaklar,
 • Kırışıklıklar,
 • İnce mimik çizgileri,
 • Selülit,
 • Bölgesel yağlanma
 • Kronik ağrılar

Mezoterapi aşağıdaki kondisyonlara sahip kişi ve durumlara uygulanmaz;

 • Hamilelik ve emzirme sürecindekiler,
 • Tıbbi geçmişinde felç geçirmiş olan kişiler,
 • Kanser hastaları,
 • Ürtiker sorunu olan bireyler,
 • Kan pıhtılaşmasında sorun yaşayan kişiler,
 • Şeker hastaları

THERMAGE CPT ile yüz gençleştirme

Thermage CPT işleminde radyofrekans dalgaları kullanılarak cildinizi sıkılaştırıp daha genç bir görünüm sağlar. Ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinir. Hem yüz, hem de vücudunuza uygulanabilir.

Cildin alt katmanlarındaki kolajen doku uyarılarak tetiklenir, cildiniz yenilenmeye, sıkılaşmaya başlar. İşlem bitiminde ciltte kızarıklık, şişme ya da tahriş gözlemlenebilir ve bu son derece normal bir durumdur.

ULTHERA \ ULTHERAPY  ile yüz gençleştirme

Ulthera, cilt gençleştirme teknolojilerinin arasında en çok önerilen, en popüler olanlarından bir tanesidir. Ameliyatsız bir şekilde “face-lift” etkisi yaratan bir teknolojidir. Deep Sea teknolojisini kullanmaktadır. Ultrasound başlığı ciltle temas ettirilip, kişinin cilt dokusu ve cilt altı özel bir ekrana yansıtılır.  Gönderilen ses dalgalarıyla cildin 4,5 mm altında sıcak noktalar yaratır. Bu sayede cilt kendini yenilemeye ve onarmaya başlar. Gönderilen ses dalgalarının yarattığı sıcak noktalar kolajen üretimini tetikleyip desteklemeye başlar. En net sonuç yaklaşık 2 ay içinde görülür.