Dolgu Uygulamaları

Göz Çevresi Botoks

göz cevresı botoksu

Hepimizin genetik yatkınlıktan kaynaklı ince deri yüzeyi ve yaş aldıkça fizyolojik olarak zamanla cildimizde kırışıklıklarımız oluşmaktadır. Bu kırışıklıklara en çok maruz kalan bölgemiz yüzümüz ve özellikle göz çevremizdir.

Göz çevresi botoksu nedir?

Göz çevresi botoksu göz çevremizde oluşan kırışıklıklar ve etrafındaki kolayca oluşan ince çizgilere sebep olan kas hareketlerimizi durduran enjekte ile yapılan botoks işlemidir.

Göz etrafındaki cilt yapısı olarak oldukça incedir. Bu nedenle her bir mimik hareketimiz bile ince çizgilerimizi oluşturabilmektedir.

Yaşlanma belirtisi olarak da bildiğimiz bu kırışıklarımıza kolay bir şekilde müdahale etmemiz mümkündür. Göz çevresi kırışıklıkları zaman içerisinde derinleşerek kalıcı hale gelmektedir.

Yağ enjekte ederek ve sentetik bazlı dermal dolgu uygulamaları ile göz çevreniz genç bir görünüm elde eder. İşlemin 30 lu yaşlardan sonra 6-9 ay ara ile tekrarlı şekilde uygulanması halinde zamanla kalıcı etkisi artmaktadır.

Ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Botoks için kırışıklık açıcı doku kaslarını gevşetici bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Açılan kırışıklar yerini canlı ve manalı bir göz ifadesine bırakacaktır.

  • Göz çevresi botoksu nasıl yapılır?

Göz çevresi botoksu yaklaşık olarak 15-20 dk bir zaman diliminde uygulanır. Genel anestezi gerektirmeden istenildiği takdirde lokal anestezi kremi uygulanarak basit ve güvenilir bir şekilde uygulanır.

Göz çevresi botoksunu gözlerinde göz bozuklukları olan ve gözleriyle gün ışığına fazlaca maruz kalan göz yapılarında kırışıkların normalden erken oluşması mümkündür.

Dolgu derin kırışıklıklarda mevcut bölgeyi doldurmak için tercih edilir. Botoks uygulamaları işlem bittikten saatler sonra etkisini göstermeye başlar.

Botoks uygulamasında alınacak sonuç, enjeksiyon yapılan bölgeye ve verilen dolgu miktarına bağlı olarak değişir. Botoks uygulaması uygulama yapılan bölge dışında farklı bölgelere etki etmeyen bir uygulamadır.

  • Göz çevresi botoxu işlemi ve sonrası hakkında

göz cevresı botoksuGöz çevresi için oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın etkisiyle oluşan doğal bir etkidir. Farkında olmadan  göz çevresindeki kas hareketlerimize bağlı olarak oluşan mimikler de ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Dolgunun kalitesi kullanılan teknik ve uygulamayı yapan hekimin tecrübesi, başarıyı etkileyen en önemli faktörler. Bu nedenle uygulama öncesi sadece göz çevrenize mi yoksa bütünsel bir estetik görünüm için farklı bölgelerdeki ihtiyaç noktasındaki yönlendirme çok önemlidir.

İşlem sonrası enjeksiyon uygulanan bölgedeki kaslar çalıştırılmalıdır. Aynı zamanda deri altındaki kasları masaj teknikleriyle çalıştırmakta etkinin hızlanması adına yararlı bir öneridir.

Unutmamalıyız ki botox işlemi güzelliğimiz için attığımız bir adımdır ve güzellikte bütünseldir. Göz çevresi botoksunu uygularken orantılı etki adına alın gözaltı gibi çevresel ek işlemlerde çok tercih edilmektedir.

İşlem ardından yaklaşık 10 günlük bir süre sonra uzmanınız tarafından muayeneye gelmeniz istenmektedir. Kontrol işleminde dolgunuzun oturduğunu gözlemleyip ve varsa ek düzeltme dolgu işlemleri yapılabilmektedir.

Deneyimli bir uzman tarafından düzgün şekilde ve doğru noktalara yapıldığında riskli bir komplikasyon oluşma olasılığı yoktur. Botoks işlemleri hamile olan veya bebek emziren kadınlara önerilmez.

  • Göz çevresi botoksu hakkında merak edilenler

Göz çevresi botoxu oldukça rahat ve kısa bir işlemdir. Kırışıklıkları gidermede oldukça etkili olan kozmetik bir tedavi olarak kabul edilmektedir. 

Botoksun içerisindeki enjekte edilen botulinum toksinin çalışma prensibi kas hareketlerinin oluşumunu önlemektir. Soğuk ve bölgesel lokal anestezik krem uygulamaları ile ağrısız bir işlemdir.

Uygulanan Botox tek seferlik bir tedavi değildir, kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber genelde etki süresi 6-8 ay civarındadır.

Uygulanan botoks işleminin en önemli noktası düzenli yaptırıldığında oluşan ve kırışıklık oluşturan mimik kasları üzerine önleyici etkisidir.

Uygulamayı kaliteli botoks maddesi kullanan aynı zamanda iyi bir anatomik bilgisi olan deneyimli bir hekim tarafından yaptırmak alacağınız sonuç açısından oldukça önemlidir. Çünkü her botoks tedavisi kişiye özel olarak tasarlanan bir yöntemidir. 

İşlemi yaptırmaya karar verdikten sonra gün arasında planlayabilir ve yaptırdıktan sonra günlük akışınıza devam edebilirsiniz. Operasyon sonrası herhangi bir istirahat süresi bulunmamaktadır.

Göz çevresi botoksu göz çevresindeki ince çizgileri ve kırışıkların görünümünü iyileştirmek için uygulanan bir botoks yöntemidir. Göz çevresindeki oluşan kırışıklıklar erken dönemde botoks ile düzeltilebilir ama zamanla çizgiler derinleşebilir.

Derinleşen kırışıklar erken zamanda tedavisine başlanan ince çizgilere nazaran, daha fazla uygulama ve zaman gerektiren planlamayı gerektirir. Aynı zamanda derinleşen kırışıklıklar ve çukurlar için botoks dışında ek göz altı botoks işlemleri gerekebilir.

Botoks işleminin dışında altın iğne radyofrekans ince yapılı dolgu işlemleri bu kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesi ve orantılı bütünsel bir başarı elde edilmesi için gereken diğer işlemlerdendir.

Göz çevresi botoks işlemi yaptıracak olanlar her şeyi eksiksiz uygulamalı ve uygulama ile ilgili gerekli tüm detayları hekiminden öğrenmelidir.

  • Göz çevresi botoksunun etkileri nelerdir?

Oluşan deformasyon durumları için uygulandığı alandaki kasların hareketini geçici olarak kısıtlayan botoks doğru dozlarda uygulandığında ki buda deneyimli bir hekim tecrübesi gerektirmektedir. İşlem  son derece güvenlidir ve kişiye herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Göz çevresine uygulanan botoks göz çevresi için donuk bir  ifade durumlarının oluşabileceği düşünülse de bu durumun oluşmaması adına asıl unsur kullanılan dolgu maddesi dozu ve uygulanan tekniktir.

Doğru teknık ise tamamıyla deneyimli bir hekim tarafından işlem yaptırılmalıdır. Uygulama sonrası botoks yapılan bölge olası komplikasyonlara ve dış müdahalelere karşı korunmalıdır. 

Göz çevresine botoks yapılması ile kırışıklıklar tedavi edilirken en büyük problem alt göz kapağındaki çukurların geçmemesine bağlı uyumsuz görünümdür. Çoğu kişi bu yönden şikayet edebilir.

Bu durumu önlemek için botoks uygulama alanı alt göz kapağından alt ve dış yanına kadar genişletilmelidir. Alt göz kapağı hareketleri de bir miktar azaltılmış olup uyumlu bir geçiş sağlanılır.

18 yaşın üzerindeki herkese botoks işlemi yapılabilir. Günümüzde işlem erkekler ve kadınlarımız tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Erken yaşlarda botoks yapılmaya başlanmasında herhangi bir sakınca yoktur aksine cildin yıpranmasını ve oluşacak derinleşmenin önüne geçilir.

Gözün etrafındaki kas yapısı ince ve oval bir yapıya sahiptir. Gözün dış bölümünde bulunan bu kaslı yapının işlevinin azaltılması kırışma ve çizgi oluşumunu ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. 

Botoks yaptırılan bölge aşırı ısıya maruz kalmaması gerekir. Dolayısıyla hamam sauna ve uzun süre güneş altında ısıya çok fazla maruz kalabilecek ortamdanlar birkaç gün uzak durulmasında fayda vardır.

“Kendimizi ifade etmek için en az sözler kadar etkili tek şey manalı gözlerdir..”

Göz Çevresi Botoksu Fiyatları?

Göz çevresi botoks uygulaması için göz ve çevresindeki kırışıklıkların yeri, mevcut derinliği, uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceğine göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Göz çevresi botoksu;

Sizlerde pürüzsüz gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile göz çevresi botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir