Dolgu Uygulamaları

Çene Ucu Dolgusu

çene ucu dolgusu

çene ucu dolgusuÇene ucu dolgusu nedir?

Çene ucu dolgusu çenenin köşe kısmından başlayarak çene ucuna kadar olan yüz hattımızın belirginleşmesi amaçlı yapılan dolgudur.

Uygulanan dolgu hem yüz hattınızın şık bir şekilde belirginleşmesi hem de çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar. Çene köşeleri genişletilerek çene hatları vurgulanır.

Bu uygulama jawline dolgusu ile yapılan kolay bir işlemdir. Çene dolgusuyla daha çekici belirgin ve simetrik yüz yapısına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Çene ucu dolgusu hangi durumlarda tercih edilir?

Günümüzde kadın ve erkeklerin estetik bir şıklık adına en çok tercih ettiği uygulamalardan biri haline gelmiştir. Çene ucu dolgusu görsel estetik açısından ya da deformasyon oluşmuş bölgeyi forma kavuşturmak amacıyla da tercih edilir.

Uygulamanın tercih edilme nedenlerini sıralamak gerekirse;

  • Görsel estetik açısından şık ve çekici bir duruş 
  • Asimetrik bir orantıya sahip olmak
  • Geride ya da daha ön taraftaki çene ucunun hacim eksikliği
  • Çenenin küçük ya da büyük olması
  • Çene altı sarkması 
  • Yaşlanmaya bağlı çene deformasyonları

gibi nedenlere dayalı olarak çok kısa bir sürede yapılabilen güvenilir ve yan etkisiz bir işlem olması en çok tercih edilme sebeplerindendir.

Asya ülkelerinden Güney Kore ve civar ülkelerinde çene ucu dolgusu oldukça tercih edilen bir operasyondur.

Jawline çene dolgusu uygulamasında çene hattına istenilen şekillendirme işlemleri sağlanır. Çene bölgesi ile yüz arasındaki uyumsuzluğu gideren başarılı ve basit bir işlemdir.

Arzu ettiğiniz yüz hatlarına sahip olmanız çene ucu dolgusu ile mümkün. Yüzünüzdeki ifadenizi ve zarif hatlara sahip olmak adına netleşmiş uyumlu bir çene çizgisi kolaylıkla sağlanmaktadır.

Yüzünüzdeki çene hattınız genç canlı ve çekici bir şekil alabilmesi için gününüzden sadece 15 dk. nızı ayırmanız yeterli olacaktır. Çene hattınızda altın orana sahip olmak artık mümkün.

Ayrıca çenede var olan dalgalanmalar çene altındaki fazla yağ dokusu sizleri olduğundan daha kilolu gösterebilmektedir. Simetrik ve belirgin çene hattına Jawline (çene ucu) dolguyla sahip olabilirsiniz.

Cerrahi olmayan bir uygulamadır. Genel anestezi gerektirmez ve işlem sonrası pansuman yapılmaz. Estetik ameliyat olmadığından sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar bulunmamaktadır.

İnsan doğasında genellikle doğuştan üçgen şekilde bir yüz şekline sahip olarak doğar. Zamanla yaş ve diğer çevresel ve yapısal durumlardan sonra üçgen yüzümüz üçgen şeklini koruyamayarak bozulur.

Bozulan yüz ve çene yapısı çene ucu dolgusu ile tekrar üçgen veya oval belirgin bir çene yapısına dönüştürülür.

Jawline çene ucu dolgusu işlemi için hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır. İnsan vücudunda yaratılıştan itibaren bulunan doğal asitlerden biridir. Kullanılan dolguların sağlığınız için herhangi bir tehlike oluşturma riski yoktur.

  • Çene ucu dolgusu işlemi ve sonrası hakkında

İşlem uygulaması acı ve ağrı hissi oluşturmaz. Uygulama için anestezi gerektirmez ancak istenildiği takdirde lokal anestezi kremi kullanılır.

Çene ucu dolgusu ufak dokunuşlarla ciddi farklar yaratılabilen bir işlemdir. Yüzümüz en önemli bölgelerimizden biridir bu nedenle deneyimli hekimler tarafından tercih edilmesi tavsiye edilir.

Çene ucu dolgusu yüze dikkat çekici genel bir belirginlik sağlar. İşlem ilk bakışta çene kontörünüzün ortaya çıkarttığı için daha çekici görünmenizi sağlar.

Çene bölgesinde bulunan dalgalanmalar ve kırışıklar bu dolgu sayesinde gerginlik ve nem kazanır. Ufak küçük ve şekilsiz çene hattını altın oran olan simetriye ulaşmasını sağlar.

Çoğu kişinin çenesinin altında biriken genetik yatkınlıktan kaynaklı gıdı olarak bilinen sarkan biriken yağ dokusunu dağıtarak şekillendirir.

Uygulamayı yaptırırken bütünsel olarak yüzün değerlendirilmesi başarılı sonuca ulaşmak adına çok önemlidir. Erkeklerin tercih etme nedeni ise maskülen bir görüntü elde edilmesini sağlarken mandibular kemiklerini de belirginleştirir.

Çene hattının şekillendirilmesi işlemi olan çene ucu dolgusunun herhangi bir riski bulunmamaktadır. 18 yaşını geçmiş herkes tarafından uygulanabilir.

İşlem ardından sonuçları hemen görülmektedir. İşlemin ilk defa yaptırıldığı uygulamada sonucu 1,5- 2 yıl kadar kalıcıdır. İşlem ardından uygulanan enjekte sayısına göre hafif ödem oluşabilir bu ödem ise  1-3 gün içerisinde kaybolur. 

İşlem ardından 1-2 gün kadar çene bölgenizi nemli tutmanız önemlidir. İşlem ardından günlük temponuza devam edebileceğiniz kolay ve güvenilir bir işlemdir.

Çene ucu dolgusu çenedeki çukur oluşmuş kısımlarında doldurulmasını sağlar. Estetik açıdan daha güzel görünmesi sağlanır. Kişinin dolgu yaptıramayacağı bir sağlık sorunu varsa işlem yapılamaz.

Cerrahi olmayan tekniklerden birisi olan çene dolgusu ve liposuction gibi tekniklerdir. Sonuç hem hızlı ve hem de pratiktir. Özellikle ameliyat korkusu olan kişiler için oldukça ideal bir seçenektir.

Çene ucu dolgusu gün içerisinde yaptırmaya karar verdiğiniz an işlem öncesi bir hazırlık gerektirmeyen kolay ve güvenilir işlemdir. Aynı zamanda herkes için özel bazı günler vardır ki ekstra güzel ve şık görünmek ister.

Daha fazla göz önünde olabileceğiniz bu günler için istirahat gerektirmeden iyileşme süresi gibi zamana ihtiyaç duyurmadan kolaylıkla uygulanabilir bir işlemdir.

Çene ucu dolgusu estetik cerrahi dilinde bilinen ismi ile jawline uygulama noktaları çok önemlidir. Uygulanacak bölgenin belirlenmesi ve uzmanınıza muayene öncesinde istenilen şekil doğru aktarılmalıdır.

Jawline işlemi alt köşe ucundan başlanıldığı için özellikle bu bölgenin dolgu ile şekillendirilmesi alt çene ve daha belirgin bir çene yapınızı öne çıkmasını sağlayacaktır. İşlemi yüzünüzün ihtiyacına bağlı olarak belirli bölgelerinize ya da bütünsel oran ve uyum için birden fazla nokta için yaptırabilirsiniz.

Uygulanan dolguların süreleri markasına ve miktarına göre kalıcılığı hususunda önemli etki oluşturur. Tekrarlanan her işlem kalıcılık anlamında süreyi ciddi manada uzatır. 

Yenilenmeyen dolgular ise zaman içerisinde vücut tarafından kendiliğinden emilerek atılır. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Çene ucu işlem için genellikle hyaluronik asit tercih edilir. Hyaluronik asit ile yapılan uygulamalar da kendi vücudumuzda bulunan bir dolgu maddesi olduğundan iki sene kadar kalıcılığı bulunmaktadır. 

Kişinin kendi bakımına olan hassasiyeti ve becerilerine bağlı olarak sürenin uzaması ya da kısalması da mümkündür. Ayrıca hyaluronik asit doğal bir dolgu maddesi olduğundan dolayı ağrıya neden olmaz.

Uygulama uzman araştırmanız neticesinde titizlikle araştırma yapıldıktan sonra tercih edilmelidir. Hatta mümkünse plastik ve estetik cerrahi alanında güvenilir ve işlemi uygulama deneyimi olan bir hekim tarafından yaptırılması önerilir.

“Kadın olmanın en büyük çekiciliği orantılı estetik hatlarınızda saklıdır..”

Çene Ucu (Jawline) Dolgusu Fiyatları?

Çene ucu dolgusu uygulaması için çene bölgesinde daha belirgin canlı ve çekici hatları oluşturmak adına uygulanacak dolgu miktarı ve markasına göre uzmanınız tarafından belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Çene ucu dolgusu işlemiyle;

Sizlerde canlı belirgin ve genç görünümlü çene hatlarına sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile El dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir