botox

Alın Botoksu

alın botoksu

Vücudumuzun en önde dikkat çeken bölgesi yüzümüzdür. Alın kısmı da yüzün büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Alın bölgemizde oluşan kalın çizgiler kat izleri ve kırışıklıklar estetik açıdan kötü bir görüntü yaratır. Alın botoksu ile oluşan kırışıklar pürüzleşir ve genç bir görünüm kazanılır.

Alın botoksu nedir?

Kırışıklar alın bölgesinde enine kaş arasında ise dikine hattadır. Alındaki çizgilerin oluşma zamanı ve derinliği kişiye göre değişir. Buradaki kasların çok kullanımı bu çizgilerin erken belirmesine ve kalınlaşmasına sebep olur.

Günümüzde gençleşme işlemi olarak en çok tercih edilen botox uygulaması kırışıkların daha belirgin boyutlara ulaşmasını engeller.

Farkında olmadan yapılan mimik hareketlerinde bu kaslar daha çok kullanılır ve alın çizgileri daha kolay oluşur. Alın çizgileri botoksuyla bölgedeki kasların kasılma fonksiyonlarını durdurur. Böylelikle derinleşen kırışıklıklar ve çizgiler  açılır  ve cilt gençleşmiş bir görünüme kavuşur.

Alın çizgilerinin oluşmasını önlemek için kullanılan en etkili yöntem alın botoksudur. Tekrarlanan botoks işlemleri parlak pürüzsüz ve kalıcı etki sağlar.

Yüzün alın ve şakak bölgesi hacim kaybettiğinde sarkmaya başlar. Alın kırışıkları meydana geldikten sonra bunları kozmetik kremlerle ortadan kaldırmak pek mümkün değildir. Alın çizgileri botoksu cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasını sağlar. 

Cerrahi bir işleme gerek kalmadan yaklaşık 15 dk. da işlem tamamlanır. Alın çizgisi botoks uygulaması ile alnımızdaki kırışıklar gerginleşir ve pürüzleşir.

Alın çizgileri neden oluşur?

 • Kollajen üretiminin yaşla orantılı olarak azalıp alında kırışıklıkların oluşması
 • Ömür boyu bölgedeki kasların çalışması
 • Cildin kuruluğu ve esnekliğini kaybetmesi
 • Deri altı yağ dokunun azlığı ve cildin fazla ince olması
 • Alın kırışmasının en yaygın nedeni gözlerimizin güneşe karşı hassas olması
 • Yüz mimiklerinin çok sık kullanılması
 • Güneş gözlüğü kullanmamak gözlerini kırpıştırarak güneşli havada dolaşmak
 • Yoğun mimik kullanımı ve kaş kullanımı alında yatay ve derin çizgilerin olması
 • Yetersiz su tüketimi
 • Genetik sebepler

Alın kırışıklığının tek çözümü estetik uygulamalarıdır. Deri ile kas arasındaki yumuşak doku inceldikçe kasın fazla çalışmasına bağlı etkiler cilt yüzeyinde daha belirgin bir biçimde seçilmeye başlar.

Oluşan çizgilenmelerin önlenmesi için bu kasların az kullanımı gerekir. Farkında olmadan yaptığımız mimiklerimiz ve hayatın doğal akışındaki hareketliliği ile istemsiz şekilde buna engel olmamız mümkün olmamaktadır.

Az mimik yapan kişilerde kırışıklık belirtileri daha geç ortaya çıkar. Ancak oluşan çizgilerin derinleşmesi de çok kısa sürede mümkündür.

Yüzümüzdeki kaşları aşağı çekmeye yarayan göz çevresi kasları da sürekli bir biçimde çalışarak sarkma sürecini hızlandırır. Gözün kısılmasıyla kaslar sürekli çalışır ve alın şakak kaş düşüklüğü bu kişilerde çok daha erken yaşta görülür.

Alın botoksunun etkileri nelerdir?

alın botoksuBotoks bir gençleştirme uygulamasıdır. Alın göz kenarı ve kaş arası çizgiler oluşmadan 20li yaşlarda başlanan ileri yaşlarda daha genç bir görünüme yol açması adına erkenden önlem alınır.

Alın botoksu yaptıranlar ilk kontrollerinde hekimin öngörüsüyle ek botoks işlemleri yapılabilir. Özellikle işlemden sonra ciltte alın ve yüz bölgesinde parlamadan bahsederler çünkü botoks cilde parlaklık ve gerginlik sağlar.

Alın botoks ile kaş ve orta kısımlarında hareketi engellenir yan kısımlarındaki kaslara yansıyan etki ile kaşların kalkması sağlanır.

Alın çizgileri botoksu yaşlandıkça yüzde oluşan ince çizgilerin büyük oranda iyileşmesini sağlar. Ayrıca henüz oluşmamış olan ince çizgilerin tekrarlayan kas hareketleri ile yerleşip belirginleşmeden düzelmesi sağlanır.

İşlem ardından bakışlarda canlılık ve dinlenmiş bir ifade oluşur. Kaş ortasına yapılan botox ile kızgın ifade veren kaş çatıklığını ortadan kaldırılır. Dolayısıyla kaş arasında oluşacak çizgiler de engellenir.

6-8 aylık aralıklar ile yapılacak botoks uygulamaları ilerleyen zamanlarda oluşacak alın ve kaş arası çizgileri oluşmadan taze diri bir görünüme zemin hazırlayacaktır.

Alın botoxu kişiye daha canlı ve enerjik bir bakış sağlar. Aynı seansta kaş arasına botoks yapılarak kaş çatma sonucu kaş arasında oluşan dikey çizgi ve boşluklar gerginleşir ve pürüzleşir.

Alın çizgileri botoksu işlemi gün içerisinde yaklaşık 15.dk içerisinde yapılan başarılı bir gençleşme uygulamasıdır. Düzenli yapılan alın botoksu ve kaş arası botoksu sayesinde oluşan çizgilerin derinleşmesi önlenir ve kalıcılığı artar.

 • Alın çizgileri botoksu ve sonrası 

Alın botoks işlemi öncesi lokal anestezik krem uygulanabilen bir işlemdir. Uygulama 5-7 günde başlar 10 günde tam olarak belirginleşir. İşlem ardından günlük hayatına rahatlıkla dönebilir.

Botoks işleminin etkisi 6-8 ay kadar devam eder. Morarma ve şişlik görülmez oluşmuş kızarıklık var ise gün içerisinde geçer. Günümüz de öğle arası gençleşme işlemi olarak popüler bir işlem haline gelmiştir.

Hekiminizle muayene sonrası çizgilerin daha derin olduğunu belirler ise botoks yöntemi ile birlikte dolgu yöntemi de kombine bir şekilde yapılabiliyor. Botoks ile dolgu karşılaştırmalı olarak incelendiğinde botoks için kırışıklık açıcı doku kaslarını gevşetici bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulama dozunu bölgenin ihtiyacına göre uzman tarafından belirlenmektedir. Enjekte edilen protein olduğu için ne kadar sıklıkla yapılırsa başarıya ulaşma oranı o kadar yüksektir. Uygulanan botoks canlılık parlaklık ve pürüzsüzlük sağlanır.

Cilde yapılan vitamin ve protein tabanlı botoks uygulamalarında en büyük detay planlı ve minimum 6-8 ay içerisinde tekrarlı şekilde yapılmasıdır. Bu şekilde uzmanınızla planladığınız erken tanı ve uygulamanızla alın çizgilerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Alın çizgileri botoksunu kimler yaptıramaz?

Alın çizgileri botoks işleminin emzirme ve hamilelik döneminde yapılması sakıncalıdır. Dolayısıyla bu dönemde yüz ve vücudun herhangi bir bölgesi için botoks işleminin yaptırılması önerilmiyor.

Kanın pıhtılaşması sinir ve kas hastalıkları olanlar için de önlem amaçlı bu işlemler önerilmez.

Bu gibi sebeplerin dışında 18 yaşını aşmış tüm kadın ve erkeklerin alın çizgileri botoks’undan güvenle faydalanabilirler.

İşlemin en çok tercih edilen güvenilir bir uygulama olmasının yanı sıra işlem deneyimi olan doğru uzman seçimi işlemin kalıcılığı adına çok önemlidir.

Alın çizgileri botoxu yüz ifadesini değiştirir mi?

İşlem sadece kırışıklıklar üzerine uygulandığı için yüze ifadesine bir etkisi yoktur. Ancak farklı oluşan durumlar tamamen yapılan doz ile ilgilidir.

Alın çizgileri deneyimli ve uzman kişiler tarafından uygulanmadığı takdirde enjeksiyonun yanlış bölgelere uygulanmasından kaynaklı geçici ifade bozuklukları oluşabilir.

1 hafta sonra olan hekiminizin kontrol randevusunda rötuş dozu ile de istenilen düzeltmeler yapılabilir.

Alın Botoksu Fiyatları?

Alın çizgileri botoks uygulaması için alın ve çevresindeki kırışıklıkların yeri mevcut derinliği ve uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilmeyeceğine göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Alın Çizgileri Botoksu;

Sizlerde pürüzsüz gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Alın botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 no’ yu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir