Kırışıklık Tedavisi

PRP

PRP

Vücudunuzun İyileştirme Potansiyelinden Yararlanın! PRP tedavimiz vücudunuzun iyileştirme kapasitesini artırmak için kendi kanınızı kullanır ve tamamen doğaldır.Teknoloji yıllardır diğer cerrahi uygulamalarda ve yara bakımında, başlangıçta açık kalp cerrahisine iyileştirici bir yardımcı olarak kullanılmaktaydı. Son yıllarda, PRP saç ve cilt restorasyonu için kullanıldığında harika sonuçlar göstermiştir. Hızlı Tedavi, Cerrahi Gerekmez PRP enjeksiyon tedavisi non-invaziv dir ve uygulanması sadece 15 ila 30 dakika sürer.

PRP Tedavisi ve Nasıl Çalışır?

Kanınızda kırmızı kan hücreleri ve plazmanın 2 ana bileşeni vardır. Beyaz kan hücrelerine ek olarak, plazmanız yalnızca cilt hücrelerinizde değil, aynı zamanda ciltteki aktiviteyi uyaran verimli bir büyüme faktörleri kaynağıdır. İyileşmeyi teşvik etmede ve bazı sağlık sorunlarını tedavi etmede umut vaat eden büyüme faktörü, cilt kalitesini artırarak yenilenme  aşamasını teşvik eden sonuçlar göstermiştir. Bilime göre, kendi trombositleriniz cilt altındaki kök hücrelerini uyararak bu yenilenmeyi teşvik eder, böylece PRP tedavisi inaktif deri altı hücrelerini uyarır.

 PRP Tedavisine Hazırlanmak

Benzersiz büyüme faktörünüzü içeren kendi trombositleriniz PRP tedavinizin anahtarı olduğundan, prosedür tıpkı doktorunuzun muayenehanesinde rutin bir kan testinde olduğu gibi kan alımıyla başlar. Daha sonra kanınızı bir santrifüjde özel bir ayırıcı tüpte döndürüyoruz, böylece PRP kırmızı kan hücrelerinden ayrılacak ve plazma yüksek konsantrasyonda uzaklaştırılacaktır. Daha sonra istenilen bölgedeki ağrıyı bloke etmek için lokal bir anestezi kremi sürülür, ardından trombosit açısından zengin plazma, istenilen bölgeye aynı seviyede doğrudan cilt derisine enjekte edilir. Otolog Trombositten Zengin Plazma (PRP) bir hastanın kendi kanından üretildiği için, neredeyse hiç alerjik reaksiyon veya ret riski yoktur.

İşlemin ardından hastalar hemen normal aktivitelerine devam edebilirler.

PRP & Yüz bakımı kimler için uygundur:

  1. Yorgun ve kuru cilt, cilt gevşekliği, düzensiz pigmentasyon
  2. Cilt yaşlanmasının belirtileri
  3. İnce çizgiler ve kırışıklıklar
  4. Genel doku ve ton iyileştirmesi
  5. Bazı alopesi türleri veya genel saç incelmesi
  6. Kolajen büyümesini ve doğal cildin yenilenmesini 
  7. Vücudun kendi iyileşme sürecini kullanarak doğal bir tedavi arayan kişiler
  8. Daha sağlıklı görünmek ve hissetmek için daha sağlıklı bir cilt.

Yeni kolajen büyümesini teşvik etmek için kendi vücudunuza dayandığından, bu tedavi şekli, optimum sonuçları elde etmek için birkaç ay boyunca birkaç tedavi gerektirir. Fantastik, sinerjik bir sonuç için, PRP terapi tedavileri hem cerrahi hem de cerrahi olmayan diğer estetik tedavilerle birleştirilebilir. Bu kesinlikle tamamen doğal bir yaklaşım isteyen hastalar için en iyi seçimdir.

Kozmetik amaçlı kullanıldığında PRP, kolajen büyümesini uyarmak için göz altı, alın, nazolabial kıvrımlar (gülümseme çizgileri), çene çizgisi, boyun / dekolte gibi derin kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılabilir. Bu öncü terapi, diz bölgesi, iç bacaklar, kollar, sarkan karın, erkek tipi saç dökülmesi  ve kadınlarda cinsel hazzı artırmak adına g noktasına “O shot” uygulamak dahil olmak üzere vücudun her yerinde yaşlanan cildi tedavi etmek için de kullanılabilir ve bu da onu sahip olduğumuz en çok yönlü tedavilerden biri haline getirir.

PRP Uygulamasının Sonuçları Anında Belli Olur mu?

Hayır. Minimal ödem ve yara iyileşmesi ilk bakışta belirgindir. Bununla birlikte, kolajen gençleştirme, cildinizin durumuna ve yaşam tarzınıza bağlı olarak 6 haftayı bulabilir. Cilt ihtiyacına göre birden fazla tedavi gerekli olabilir. En iyi sonucu elde etmek için hastalara 4-6 hafta aralıklarla 3-4 seans yapılması önerilir. Hastalar ilk ay cilt dokusunda bir iyileşme fark edeceklerdir. Maksimum kolajen yenilenmesi ilk tedaviden yaklaşık 3 ay sonra gerçekleşir. Sonuçlar tipik olarak 18-24 ay süreyle tutulur. Sonuçların korunması genellikle 1-2 yılda bir rötuş tedavisi gerektirir.

PRP Tedavisi Sonrasında Ne Bekleyebilirim?

Tedavi bölgesinde kızarıklık, şişlik, hafif ağrı, morarma veya tüm bu belirtiler aynı anda olabilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç saat ile birkaç gün arasında azalır. Bakım sonrası talimatların takip edilmesi gerekir.

Bu tedaviyi kimler yaptırabilir? Hangi sonuçlar beklenebilir?

Bu tedavi hamile olmayan veya emzirmeyen tüm hastalar için uygundur. Tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir.

PRP cilt kalitesini artıracak ve yüz, el ve boyun bölgesindeki ince çizgileri pürüzsüzleştirecektir. Hastalar, göz altındaki şişkinlik ve koyu halkalarda bir iyileşme fark edeceklerdir. Genel olarak cilt daha genç, daha sıkı ve iyileştirilmiş bir cilt tonuyla görünecektir. PRP tedavisi, görünümlerinde doğal bir iyileşme arayan kişiler için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir