botox

Nefertiti Botoks

Nefertiti Botoks

blankMısır Kraliçesi Nefertiti’nin adını taşıyan Nefertiti Botoks, gençleştirici ve kaldırma etkisi için Botulinum toxin kullanarak özellikle boyun ve çene hattını hedef alıyor. Alt çene hattı boyunca ve ayrıca platysma kaslarını takiben boyun boyunca çoklu kırışıklık enjeksiyonlarının yapıldığı yeni bir tekniktir . Enjeksiyonları belirli alanlara uygulayarak, çene hattı tanımını iyileştirmek, altta yatan kasları yeniden dengelemek, boyun ve çene hattını kaldırmak mümkündür.

Nefertiti botoxu nasıl çalışır?

Erkek ve kadınlarda boyunda görülen dikey bantların görünümünü geçici olarak iyileştirmek için boyun içine botoks enjekte edilebilir. Çoğu insanda 45 yaşına kadar belirgin kırışıklıklar ve çizgiler oluşur. Botoks, kırışıklık oluşumunu önlemede ve azaltmada harikadır ve kas gevşetici özellikleri nedeniyle cilt yüzeyinde yumuşatıcı bir etki yaratır. 

Hedeflenen kas bölgesini artık kasılamayacak şekilde zayıflatarak işlev görür, kırışıklıkları yumuşatır ve gevşetir. Nefertiti lift, BOTOX’u bir yaşta ayrılma eğiliminde olan platismal bantlara (boyundaki derin çizgiler) ve jawline sınırı (çene hattı) boyunca enjekte etmeyi içerir. Botulinum toxin bir protein bakterisidir, bu protein, sürekli kullanım nedeniyle kırışıklıklara neden olan sinir uyarılarını bloke eder. Uygulamadan birkaç gün sonra, Botox devreye girerek siniri etkisiz hale getirir. İğnelerin enjekte edildiği bazı tahrişler, işlem sonrası ciltte gerginlik ve bazen de gerilim tipi baş ağrısı dışında temelde hiçbir yan etkisi yoktur. İşe ara vermeye gerek yoktur ve sonuçlar Botoksun etkisi geçmeden ve kırışıklıklar geri gelmeden 4 ila 6 ay sürer. 

Nefertiti Botoksunun Faydaları;

  • Kırışıklıkları azaltır
  • İnce çizgileri iyileştirir
  • Sarkan gıdıları hedef alır 

Botoks, kırışıklık azaltmada altın standarttır, ancak kasları hedeflediği için aslında çok daha fazlasını yapar. 

Çene hattını aşağı çeken boyun kaslarını gevşeterek çene hattını iyileştirir

Nefertiti botoks boyun cildini etkili bir şekilde sıkılaştırabileceği , çene ve boyun şekline ince değişiklikler ekleyebileceği, zayıflatabileceği ve sarkık cildi azaltabileceği anlamına gelir.

Nefertiti botox sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ne zaman bir Botoks tedavisi alırsanız, akılda tutulması gereken birkaç bakım sonrası talimat vardır. Önümüzdeki 24 saat boyunca yorucu faaliyetler yapmamak, böylece Botoksun yerleşmesine zaman tanımak gerekir. Bir diğeri ise tedavinizden sonra dört saat dik durmak ve bölgeye bir süre masaj yapmamaya çalışmaktır Bu alan bir süre sonra gergin olabilir (yukarıya bakın), ancak herhangi bir küçük ağrı reçetesiz satılan ağrı kesicilerle giderilebilir .

Tüm Botoks tedavilerinde olduğu gibi, sonuçlar sonsuza dek sürmeyecek ve kırışıklıklarınızın uzak durmasını sağlamak için her dört ila ayda bir randevu almanız gerekecektir.

Nefertiti Botoxu ağrılı mı?

Botox  hızlı ve ağrısız olduğu için çoğu hasta anestezi veya diğer ağrı azaltma önlemlerine ihtiyaç duymaz.

Sonuçların görünür olması ne kadar sürer?

Nefertiti botoks, ortalama olarak, hastalar iki veya üç gün sonra çizgilerde ve kırışıklıklarda bir azalma gözlemler ve tam etkinin görülebilmesi için 14 güne kadar devam eden gelişmelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir