Dolgu Uygulamaları

Dudak Kontürü Dolgusu

Dudak Kontürü Dolgusu

Dudak Kontürü DolgusuDudak kontürü dolgusu nedir, dudak kontürü nasıl yapılır ve daha fazlası hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.  Kadınların çoğu dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak ister. Dolgun ve şekilli dudaklar daha çekici, kadınsı bir görünüm yaratmaktadır. Genetik nedenlerden dolayı dudak kalınlığı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Her geçen gün estetik görünüm trendleri değişmektedir. Genellikle dolgun dudak beğenisi sürekli vardır. Dudakları dolgunlaştırmak için çoğu kişi günlük makyaj yaparken ruj hilelerini kullanır. Fakat bu hileler pek de iyi sonuçlar vermez ve güzel bir görünüm ortaya çıkmaz. Estetik uygulamalar arasında en çok tercih edilen işlemlerin başında gelen dudak kontürü dolgusu oldukça konforlu ve iyi sonuçlar vermektedir. Dudak dolgusu hakkında daha fazla detayı sizler için derledik.

Dudak Kontürü Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır? 

Dudak kontürü dolgusu uygulaması dudağın mevcut şeklini yeniden şekillendirip daha iyi bir hale getirmek için yapılmaktadır. İçerisinde hyaluronik asit bulunan fakat ince bir yapıya sahip olan dolgu maddesi kullanılmaktadır. İşlem sonucunda dudak çevresi ve çizgi hattı daha belirgin bir hal. Ayrıca dudaklar daha dolgun hale gelir. Dudak kontürü ile dudak rengi daha belli olur, dudak çizgisi güzel hatlara sahip bir hal alır. Ayrıca burun ve dudak arasındaki mesafenin de ayarlanması için yapılmaktadır. Dudak bölgesinde var olan simetrik görünüm de dudak kontürü dolgusu ile düzeltilebilmektedir. 

Dudak Kontürü Uygulaması şu aşamalar ile yapılır;

İlk olarak işlemi yapacak olan doktor yüz şeklinizi, hatlarınızı ele alarak bir değerlendirme yapar. Bu değerlendirmenin amacı ne kadar dolgu yapılması gerektiğini ve dudaklarınızın yeni şeklinin nasıl olacağını belirlemede önemli rol oynar. 

  • Sonrasında ise dudak ve çevresi sterilize edilir. 
  • İçerisinde hyaluronik asit bulunan ince yapılı dolgu maddesi dudaklarınızın çevresi boyunca dudak yapısına uygun bir şekilde enjekte edilmektedir. Burada dolgunun doğru enjekte edilmesi önemlidir. 
  • Sonrasında ise dudakların ortası olan dudak kalbi olarak da adlandırılan bölgeye de dolgu enjekte edilir. Burada amaç dudak çevresinin daha belirgin hale getirilmesidir. 
  • Tüm bu işlemlerde herhangi bir iz kalmaması ve dudak yapısının zarar görmemesi için dolgu maddesi çok ince uçlu bir enjektör yardımı ile enjekte edilmektedir. 
  • Tüm bu işlemler toplamda 15-20 dakika gibi oldukça kısa bir süre zarfında yapılmaktadır. 
  • İşlem sonrasında aynı gün günlük hayata geri dönüş yapabilirsiniz. 

Dudak Kontürü Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk 24 saat boyunca dudaklarınızı korumanız önerilir. Özellikle herhangi bir kimyasal madde içeren makyaj veya bakım ürünü kullanmamalısınız. İlk 24 saat yüzünüze su vurmamaya özen gösterin. Dudağınızla oynamamalı veya üzerine yatmamalısınız. İlk gün hafif kızarıklık veya şişkinlik oluşması oldukça normaldir. Bu durumlar geçicidir. Dudak kontürü uygulamasının kalıcılık ömrü ise 6-12 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süreç çevresel faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca kullanılan dolgu maddesinin kalitesi de kalıcılığı etkilemektedir. İşlemin tam etkisini görmek ortalama 3-4 hafta kadar sürmektedir. Bu süreç zarfı sonunda etki görülmez ise kontrol sağlandıktan sonra tekrar işlem yapılmaktadır. Ayrıca işlem sonrasında bol su içmeniz önerilir. Eğer ödem veya şişkinlik oluşmuş ise doktor onayı ile soğuk uygulama yapabilirsiniz.

Dudak Kontürü Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorulan

Dudak kontürü dolgusu yaptırmak için cinsiyet şartı var mıdır?

Hayır yoktur. İnce dudaklara sahip erkekler de doğal bir görünüm elde etmek için dudak kontürü uygulamasını gönül rahatlığı ile yaptırabilir. 

Dudak kontürü dolgusu için yaş sınırı nedir?

Tüm estetik operasyonlarda yaş sınırı +18’dir. 18 yaş altında yer alan kişilere minik bile olsa estetik müdahalelerin yapılması doğru değildir. Vücut bu yaşlarda gelişim çağında olduğu için yapılan müdahaleler riskli olabilmektedir. 

Dudak kontürü dolgusu sonrasında iz kalır mı?

Dolgu uygulamaları sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır. Çünkü dolgu maddesi cilt altına ince uçlu enjektörler ile gönderilmektedir. Böylelikle işlem sonrasında iz kalma riski ortadan kaldırılmaktadır.

Uygulama ağrılı bir işlem midir?

Hayır değildir. Sinek ısırığı olarak tabir edilen çok ufak bir acı duyabilirsiniz. Bu acı rahatsız etmez ve dayanılmayacak ölçüde değildir. 

Dudak kontürü dolgusunun avantajları nelerdir?

Uygulama sonrasında dudak üstü ve çevresinde yer alan kırışıklık veya çizgilerin görünümü azalır. Dolgun, çekici bir dudak şekline sahip olursunuz. Ayrıca dudağın çizgili yapı görünümü de azalacaktır. Özellikle hafif rujlar kullanıp çekici bir dudak görüntüsü elde edebilirsiniz.

Dudak kontürü dolgusu kalıcı bir işlem midir? 

Hayır değildir. Uygulamanın kalıcılık ömrü 6-12 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre bitimine tekrar dolguyu yeniletmeniz gerekmektedir. Kalıcılık ömrünün uzun olması için klinik ve doktor seçiminde dikkatli olmanızı öneririz. Dolgu için kullanılan maddenin kalitesi hem sağlık hem de kalıcılık açısından oldukça önemlidir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz çoğu güzellik merkezleri insan sağlığını hiçe sayıp sağlıklı olmayan dolgu maddeleri ile işlem yapmaktadır. Bu işlemler sonrasında ise düzeltilemeyecek çok kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle estetik işlemlerde risk almadan hareket etmenizi ve doğru yeri seçmenizi öneririz.

Dudak Kontürü Dolgusu kimlere yapılmaz?

Emziren ve hamile kadınlara yapılmaz. Sivilce tedavisi gören kişilere ve cilt hastalığı olanlara dolgu yapılması risklidir. Bu dönemler bittikten kişi işleme uygun olduktan sonra kontür uygulaması yapılmalıdır.

Dudak dolgusunun riskleri nelerdir? 

Kalıcı herhangi bir risk yoktur. Fakat işlemden sonraki ilk 24 saat içerisinde karıncalanma hissi, morarma, kızarıklık, kaşıntı olması normaldir. Eğer bu şikayetler uzun sürer ve gittikçe artar ise mutlaka işlemi yapan doktor ile görüşmelisiniz.

Uygulama sonrasında oluşan şişlik ne zaman geçer? 

Şişliğin tamamen geçmesi genel olarak bir hafta kadardır. 1 hafta sonrasında işleme bağlı olarak oluşan şişkinlik tamamen kaybolur ve dudaklarınızın şekli oturur. Bu nedenle ilk hafta dudağınızda şişlik oluşması yüzünden endişe etmemenizi öneririz çünkü durum doğal ve geçicidir. 

Dudak Dolgusu Kontürü Fiyatları 

Kuruluş olarak internet sitelerimizde yaptığımız işlemler ile ilgili bilgi vermemekteyiz. Çünkü Sağlık Bakanlığı açıklamalarına göre internet sitelerinde fiyat vermek yasaktır. Fiyatlarımızı kullanılacak dolgu maddesinin miktarı, kullanılan teknik, doktor tecrübesi gibi durumlar etkilemektedir. En doğru fiyat bilgisine sahip olmak için kliniklerimize gelip yüz yüze görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Dudak dolgusu kontürü uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar Dudak dolgusu kontürü uygulaması hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha dolgun, çekici ve estetik görünümde dudaklara kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Dudak dolgusu kontürü uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir