Yüz estetiği

Gamze Estetiği

gamze estetiği

gamze estetiğiGamze Estetiği (Dimpleplasty) ile düz, ifadesiz yüz görünümü sempatik, çekici bir hale dönüşebilir. Gamze Estetiği uygulanan alanda güzellik etkisi yaratmak, etkileyici bir imaj oluşturmak için yapılır. Gamzesi bulunan kişiler mutlu, neşeli, güzel, genç görünmenin yanı sıra oldukça da popülerdirler. Gamze cilt üzerinde duran şık bir aksesuar gibidir. Gamze Estetiği hem kolay uygulandığı, ağrı, acı hissedilmediği hem de hızlı iyileşme süreci yaşandığı için en kolay ameliyatlar arasındadır. 

Gamze Estetiği Nedir?

Doğuştan gamze oluşumu nadir rastlanan bir durumdur. Gamze aslında yanaktaki kaslarda doğal yolla oluşmuş bir deformasyondur. Gamze Estetiği ile bu doğal deformasyon taklit edilerek gamze oluşturulur. Gamze Estetiği gamzesi olmayan kişilere estetik müdahale ile gamze kazandırılmasıdır. Yanaklarında, belinde gamzesi olan kişiler hemen dikkat çekerler. Gamze kişiye kattığı hava nedeniyle sempatik, çekici hatta seksi bir görünüm kazandırır. Gamze istenen her yere yapılabilir. Yanak, çene, bel, omuz gibi çeşitli bölgelere uygulanışı mevcuttur. Pratik ve kısa bir ameliyattır. 

Gamze Estetiği Neden Yapılır?

Gamze Estetiği görsel anlamda daha estetik ve prezentabl bir görünüm oluşturmak için yapılır. Bazı kişilerin yüzleri ciddi ve durgun bir ifadeye sahiptir. Gamze Estetiği yanak bölgesine uygulandığında yüzde farklı bir etki oluşmaktadır. Kişi gülümserken ya da konuşurken oluşan gamzeler kişiyi daha sevimli, çekici hale dönüştürür. Gamze Estetiği ihtiyacı erkeklerde genellikle çene ucuna tercih edilmektedir. Çene ucunda olan gamze daha erkeksi ve çekici bir görünüm oluşturur. 

Yüz bölgesi haricinde bel ve omuz bölgesine yapılan Gamze Estetiği de mevcuttur. Bel ve omuz bölgesinde oluşturulan gamze kişiye çekicilik ve seksilik katar. Dekolte giysilerde ayrı bir şıklık oluşturur. 

Gamze Estetiği Kimlere Yapılır?

Gamze Estetiği uygulanması için şu şartlar gereklidir:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak

* Obez olmamak

* Alerjik reaksiyon riski bulunmamak

Gamze Estetiği hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir işlemdir.

Gamze Estetiği Yüze Nasıl Yapılır?

Gamze Estetiği yüz bölgesine lokal anestezi ile uygulanır. Yüze yapılacak gamzede öncelikle gamze oluşturulacak yer belirlenir. Cilt üzerine çizim yapılarak ameliyat planı oluşturulur. Gamze yeri genellikle ağız kenar çizgisinden kulak memesine dek uzanan bir hat ile gözün kenarından aşağıya inen dik bir çizginin birleştiği nokta olarak belirlenir. Kesi yeri ağız içinden oluşturulur. Ağız içinden yanak kaslarına müdahale edilerek istenen gamze etkisinin oluşması sağlanır. Yanak gamzesi genellikle tek yanağa uygulanmaktadır. Kişilerin istek durumuna göre iki yanağa da uygulanabilir.

İşlem istenen gamze sayısı, derinliği ve büyüklüğüne göre 15-30 dakika civarında sürmektedir.

Bel Gamzesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Venüs Gamzesi de denilen bel gamzesi estetiği poponun üst bölümünde belin başladığı bölgeye yapılır. Burada simetrik şekilde iki adet gamze oluşturulur. Bel gamzesi lokal anestezi ile uygulanan 15-20 dakika süren bir işlemdir. Bel gamzesinin yapılışı liposuction ile gerçekleştirilir. Bel bölgesindeki yağ dokusu inceltilerek gamze görünümü oluşumu sağlanır. Bu uygulama için ön koşul kişinin çok zayıf olmamasıdır.  

Gamze Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gamze Estetiği sonrasında kişi günlük yaşamına hemen dönebilir. İlk günlerde gamze görünümü istenenden daha derin ve büyük görünebilir. Günler ilerledikçe gamzenin yeri, boyutu, derinliği ideal hale dönüşecektir. Uygulama sonrasında iyileşme döneminin tamamlanması ve istenen görünümün oluşması 3 hafta içinde gerçekleşir. Bu süreçte uygulama alanında kızarıklık, şişme görülebilir. Kişi soğuk kompres uygulaması ile rahatlama sağlayabilir. İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* Uygulama alanı darbelerden korunmalıdır.

* İlk günler ağız hijyenine dikkat edilmeli, gargara ile sterilizasyon sağlanmalıdır.

* İlk 1 hafta sıvı gıdalarla beslenilmelidir.  

* Uygulama alanı güneşe maruz kalmamalıdır.

* Sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Gamze Estetiği Sonrası Nasıl Bir Değişim Yaşanır?

Gamze Estetiği ile kişide oluşturulan gamze oldukça doğal bir görünüm sağlamaktadır. Gamzenin estetik işlemle oluşturulduğuna dair bir belirti görünmez. Gamze Estetiği sonrasında kişinin çekiciliği artar. Yanak bölgesine uygulanan gamze ile konuşurken, gülerken mutlu, pozitif, dinamik bir görünüm sağlanır. Erkeklerde çene bölgesine uygulanan gamze erkeksi ve seksi bir görünüm oluşturur. Bel, omuz gibi bölgelere uygulanan gamzeler kişiyi daha çekici, farklı, estetik gösterir. 

Gamze uygulamaları kişilerde ruhsal açıdan canlılık, dinamiklik etkisi yaratmaktadır. Özgüven artmakta, sosyal ve karşı cinsle ilişkiler gelişmektedir. Ayrıca gamze görsel iş sektörlerinde çalışan kişiler için ekstra avantaj da oluşturmaktadır. 

Gamze Estetiği Kalıcı Mıdır?

Gamze Estetiği kalıcı bir işlemdir. Gamze Estetiği yaptırarak mutlu, sempatik, çekici, dinamik bir görünüme ömür boyu sahip olmak mümkündür. 

Gamze Estetiği Geri Alınabilir Mi?

Gamze Estetiğinden pişman olma ya da sıkılma durumlarında geri alma ameliyatı yaparak gamzeyi yok etmek mümkündür. Bu ameliyat için mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tercih edilmelidir.

Gamze Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Gamze Estetiği iz oluşturmayan bir ameliyattır. Yanak bölgesine yapılan gamze ağız içinden açılan kesi ile yapılır. Dış cilt yüzeyinde iz oluşmaz. Bele yapılan gamze liposuction ile yapıldığı için minimal kesi yerleri belirgin değildir. Bu nedenle Gamze Estetiği sonrasında ciltte herhangi bir iz oluşmaz.

Gamze Estetiği Sonrası Ağrı Duyulur Mu?

Gamze Estetiği sonrasında hafif miktarda ağrı hissedilebilir. Bunun nedeni kaslara yapılan müdahaledir. Ağrı eşiği düşük kişiler doktorun önerdiği ağrı kesiciyi kullanarak ve buz kompres uygulayarak rahatlama sağlayabilirler.

Gamze Estetiğinin Riskleri Var Mıdır?

Gamze Estetiğinde de tüm ameliyatlarda olduğu gibi kanama, enfeksiyon oluşumu, istenmeyen estetik görünüm oluşma riskleri vardır. Ameliyatta tüm bu risklerden muaf olmak için deneyimli bir plastik cerrah tercih edilmelidir. Uygulama yapılan yerin steril koşullara uygun olması ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir kurum olması da önem taşır. Bu şartlar gerçekleştiğinde Gamze Estetiği risksiz ve güvenilir bir işlemdir. 

Gamze Estetiği ile Bişektomi Farklı Mıdır?

Gamze Estetiği ile Bişektomi uygulanan bölgeler aynıdır. Bişektomide yanakların iç kısmındaki yağ yastıkçıkları alınarak çene hattının ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi sağlanır. Gamze Estetiğinde ise kaslara müdahale edilerek mimik kullanırken yanakta çukurluk oluşması sağlanır. Her iki ameliyatın amacı ve elde ettiği sonuçlar farklıdır.

Gamze Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Gamze Estetiğinin faydası kişiyi daha güzel, çekici, dinamik göstermesidir. Gamze estetiğinin avantajlı yönleri ise şunlardır:

* Gamze Estetiği kısa, kolay bir ameliyattır. 

* Gamze Estetiğinde ameliyat izi oluşmaz.

* Gamze Estetiği kalıcı sonuç sağlayan bir işlemdir.

* Memnun kalınmazsa ya da sıkılma durumunda gamze geri alınarak yüz eski haline dönebilir.

Gamze Estetiği Sonrasında Kilo Alınırsa Gamze Bozulur Mu?

Gamze Estetiği sonrasında aşırı kilo alma durumunda gamzenin bozulması söz konusu olabilir. Kilo alma durumunda doğal gamzelerde de bozulma olabilir. Böyle bir durumda kişinin ideal kilosuna gelmesi beklenmelidir. İdeal kiloya ulaştıktan sonra gamze bölgesinde ihtiyaç duyulan düzeltmeler yapılabilir.

Gamze Estetiği Fiyatları 

Gamze Estetiğinin fiyatları gamzenin sayısı, ne kadar derinlikte ve büyüklükte yapılacağı, hangi yöntem ile uygulanacağı, uygulayan doktorun deneyimi, kullanılan malzemeler gibi çeşitli faktörlere göre belirlenir. Gamze estetiğinde kesin fiyat alabilmek için öncelikle plastik cerrah tarafından muayene olmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir