Kırışıklık Tedavisi

Somon DNA

somon DNA

blankSomon DNA somon balığı yumurtalarından elde edilir ve içerdiği hyaluronik asit, mineral ve  amino asitler sayesinde ilk seans itibariyle ciltte gözle görülür etkisini kullanıcı hizmetine sunar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte plastik cerrahlar ve dermatologlar cildin her türlü onarımında her geçen gün somon dna kullanımı alanlarını hızlandırarak çoğaltmaktadırlar. 

Somon DNA belki de şimdiye kadar gördüğümüz en etkili cilt yenileme destek yöntemlerden biri haline geldi.Cilt zaman ve dış faktörlerin etkisiyle yıpranır. Mat, kuru ve yıpranmış görünen cilt elastikiyeti daha hızlı kaybolur. Durumun en temel nedeni ciltte azalan proteinlerdir. Ciltte eksilen proteinleri en iyi tamamlayan kaynaklardan biri ise insan DNA’sına optimum benzerliğinden dolayı Somon balığının yumurtalarıdır. Somon DNA cilt nem dengesini sağlar ve ciltte kaybolan hacmin yeniden kazanılmasında etkili olur. Somon ayrıca yaşlanma etkilerine karşı güçlü bir savunma duvarı oluşturur. 

Somon DNA’nın Faydaları

  1. Cildin parlaklığını artırır
  2. Cildin nem oranını artırır
  3. Dış etkenlerin sebep olduğu cilt sorunlarını ortadan kaldırır
  4. Cilt bariyerini güçlendirir ve sıkılaştırır
  5. Cilt hücrelerinin yenilenmesini destekleyerek her türlü işlemle kombin uygulama sağlar

Somon DNA neden tercih ediliyor?

Somon DNA her alanda uygulanabilen cihazlı işlemlerle de kombine edilerek kullanılabildiği için harika bir yol arkadaşıdır. Nasıl mı? Altın iğne, Baby face, dermapen, Thermage CPT, Ulthera gibi birçok cihazlı cilt iyileştirme işlemi ile kombinlenebilir iken aynı zamanda Velashape 3, Accent Prime İncelme gibi vücut selülit ve sıkılaşma cihazlarına da şans veriyor. Fraxel ile kombine ederek cilt çatlaklarını gidermeye de destek olabilirsiniz…

Somon DNA nasıl uygulanır?

Mezoterapi yöntemi şeklinde cilde enjekte edilen Somon DNA, doğal bir serum olduğu için hiçbir alerjik reaksiyona neden olmaz. Ayrıca Somon DNA cihazlarla uygulanırken direkt cilde de yedirilebilir.

Uygulama sırasında kişiler sadece enjekte iğnesinin acısını hissederler ki çoğu zaman bunun bile farkına varmazlar. Bu tedavi bu yönü ile en ağrısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir.

Uygulama sonrasında sadece hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olur.

Uygulama birçok yöntem ve şekilde uygulanabilir ve tamamen kişiye bağlıdır. Bu yüzden öncesinde doktor kontrolüne ihtiyaç duyulur. 

Somon DNA Fiyatları

Somon DNA fiyatları, uygulanacak miktara göre değişiklik gösterebilir. Somon DNA fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan Quartz Polikliniği arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir