Yüz estetiği

Şakak Germe

şakak germe

şakak germeŞakak Germe şakak bölgesinde oluşan deformasyonları gidermeye yarayan estetik işlemlerdir. Şakak bölgesi göz, kulak, alın arasındaki üçgende başın her iki yanında bulunan alanlardır. Şakak bölgesinde yaş alma, ırsi özellikler, yerçekimi, yoğun mimik kullanımı, sigara tüketimi gibi çeşitli nedenlerle zamanla sarkma, kırışıklık oluşumu görülür. Bu olumsuz etkiler sadece şakak bölgesini değil göz çevresinin deformasyonuna ve kaşların düşmesine de neden olur. Şakak Germe estetiği ile şakak bölgesindeki deformasyonlar giderilerek sıkı, genç, pürüzsüz bir cilt elde edilebilir. İşlevsel bir uygulama olan Şakak Germe göz çevresi, alın, kaş gibi alanları da olumlu anlamda etkilemektedir.

Şakak Germe Nedir?

Temporal Lift de denilen Şakak Germe estetiği şakak bölgesinde oluşan ileri seviyede sarkma, kırışıklık, çizgi gibi etkileri gidermeyi amaçlar. Şakak Bölgesi dikkat çeken bir bölge olmasa da göz, kaş, alın gibi bölgeleri etkilemesi nedeniyle şakakta oluşan olumsuz etkiler diğer bölgelere de yansımaktadır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi normaldir. Cilt yüzeyinde kırışıklık, sarkma, çökme, çizgi gibi olumsuz görünümler olarak beliren bu etkiler Şakak Germe estetiği ile çözüme kavuşur. Şakak Germe estetiğinin etkisiyle kişiler yorgun, yaşlı ifadeden kurtularak dinamik ve genç bir görünüme kavuşurlar.

Şakak Germe Kimlere Yapılır?

Şakak Germe estetiği şakak bölgesinde deformasyon yaşamanın yanı sıra göz çevresi, kaş düşüklüğü, alın deformasyonlarından şikâyetçi olan kişilere de çözüm sağlamaktadır.

Şakak Germe estetiği;

* 18 yaşını dolduran (genellikle şakak bölgesindeki deformasyonların yoğun görüldüğü 40 yaş üstüne uygulanır)

* Hamile ya da emzirme döneminde olmayan

* Alerjik reaksiyon riski bulunmayan

* Obez olmayan

* İleri seviyede cilt deformasyonu yaşayan (başlangıç seviyesindeki durumlar için ameliyatsız yöntemlerle çözüm sağlanmaktadır.)

Kadın ve erkeklere uygulanmaktadır.

Şakak Germe Nasıl Yapılır?

Şakak Germe estetiği lokal anesteziyle yapılır. Saçlı derinin başladığı noktadan 4cm içeride açılan kesi ile o alandaki kaslar yukarı kaldırılır. Deri gerilerek fazlalık kısım çıkartılır. Kesi yeri dikiş atılarak kapatılır. Bu işlem her iki şakak bölgesine de uygulanır. Şakak Germe estetiği 30 ile 60 dakika civarında sürmektedir. İhtiyaç durumunda göz çevresi, alın, kaşlarla ilgili kombine işlemler Şakak Germe estetiği ile bir arada uygulanabilir.

Şakak Germe Estetiğinin İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Şakak Germe estetiği kolay ve pratik bir işlemdir. İşlem sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilir. Şakak bölgesi bandajla sarılı halde bırakılır. Uygulama alanında ve çevresinde şişlik, uyuşma, kızarıklık görülebilir. 14 günlük iyileşme sürecinin bitimiyle uygulama alanındaki tüm olumsuz etkiler yok olur. İyileşme sürecinde Şakak Germe estetiğinin etkisini tam olarak oluşturabilmesi için dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* İlk 2-3 gün baş öne eğilmemeli, dik tutulmalıdır. 

* Şakak bölgesi darbelerden korunmalıdır. Üzerine yatılmamalıdır. Uyurken sırtüstü yatılmalıdır.

* Güneşte kalınmamalıdır. Açık havada güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

* Sıcak banyo yapılmamalı, yoğun buharlı ortamlardan (hamam, sauna) uzak durulmalıdır.

* Şakak, göz, kaş bölgesini zorlayan mimik kullanımından kaçınılmalıdır.

* Göz, şakak, kaş bölgesinde oluşan şişlikler için buz kompres uygulanmalıdır.

* Bol su tüketilmeli, sağlıklı besinler alınmalı ve zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

* Yorucu aktivitelerde bulunulmamalı, spor yapılmamalıdır.

Şakak Germe Kalıcı Mıdır?

Şakak Germe estetiği uzun yıllar kalıcılık göstermektedir. Fakat kalın ciltli kişilerde zaman içerisinde yerçekiminin de etkisiyle az miktarda da olsa yeniden sarkma oluşabilir. İnce ciltli kişiler germe işlemlerinden sonra daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde ederler. Şakak Germe estetiği kişinin cilt yapısının yanı sıra yaşam biçimi, metabolizma hızı, cildine gösterdiği özen gibi faktörlere bağlı olarak da kalıcılık sağlamaktadır. 

Şakak Germe Estetiğinden Sonra İstenen Etki Ne Zaman Oluşur?

Şakak Germe sonrasında iyileşme sürecinin sona erip şakak bölgesinin istenen etkiye kavuşması 1 ay içinde gerçekleşmektedir. Bu süre kişiden kişiye değişmekte olup doktorun önerilere uymak, düzenli bakım göstermek ve ırsi özelliklerle ilgilidir.

Şakak Germe Riskli Midir?

Şakak Germe işlemi kanama, enfeksiyon, morarma, baş ağrısı gibi riskler içerir. Oluşabilecek tüm riskler operasyon öncesinde belirlenerek oluşmaması için önlem alınır. Şakak Germe estetiğinin risksiz ve güvenli geçmesi için operasyonun deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Şakak Germe estetiği Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda gerekli steril koşullar altında yapıldığı müddetçe risksiz ve güvenlidir. 

Şakak Germe ile Kaşlar Kalkar Mı?

Şakak Germe estetiği şakak bölgesindeki sarkan deriyi yukarıya kaldırma işlevi sağlar. Bu sayede alın, kaşların dış kısmı, göz kenarları da gerilerek yukarıya kalkar. Kaş kaldırma yöntemlerinden biri de Şakak Germe estetiği uygulayarak düşük kaşları yukarıya aldırmaktır. Şakak Germe kaşların tamamında değil de sadece kaş dış bölgesinde düşüklük olan kişiler için işlevsel bir uygulamadır.  Bu etkiyle kişide hem kaşlarda kalkma, şakak bölgesinde gerginlik, pürüzsüzlük hem de aydınlık, genç bir ifade oluşmaktadır.

Şakak Germe Estetiğinde Ağrı Duyulur Mu?

Şakak Germe sonrasında bir miktar ağrı hissedilebilir. Operasyon sonrasında ilk 3 gün doktorun önerdiği ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Uygulama alanına buz kompres uygulaması da fayda sağlar. Şakak bölgesinde ağrının yanı sıra uyuşma, karıncalanma, hissizleşme gibi etkiler görülmesi normaldir. 

Şakak Germe Sonrasında Kesi İzi Kalır Mı?

Şakak Germe işleminde açılan kesi saçlı deri bölgesinde kalmaktadır. Uygulama öncesinde oluşturulacak kesi yerinde tıraşlama yapılır. Şakak Germe sonrasında kesi açılan alanda yeniden saçlar çıkar. Kesi izi saçlı bölge içinde kaldığı için görünmez. Şakak Germe işleminde görünen bir iz kalmamaktadır.

Şakak Germe Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Şakak Germe estetiğinin faydaları ve avantajlı yönleri şunlardır:

* Şakak bölgesindeki kırışıklık, sarkma sona erer. Pürüzsüz, canlı, genç bir cilt oluşur.

* Göz kapaklarındaki sarkıklık azalır.

* Alındaki kırışıklık, çizgi görünümü azalır.

* Kaşlardaki sarkma azalır.

* Göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgileri azalır.

* Kişideki yorgun, yaşlı, mutsuz ifade yok olur. Dinamik ve canlı bir ifade gelir.

* Kişinin özgüveni yükselir. Sosyal ilişkilerde artma olur.

* Görsel iş sektörlerinde çalışan kişiler avantaj elde eder.

* Şakak Germe estetiği kolay, kısa uygulanan ve hızlı iyileşen bir işlemdir.

* Şakak Germe kalıcı etkiye sahiptir.

* Şakak Germe estetiğinde görünür iz oluşmaz.

Şakak Germe Başka İşlemlerle Kombine Uygulanır Mı?

Şakak Germe ile bir arada kaş kaldırma, göz kapağı estetiği, alın germe, yüzün diğer alanlarına dolgu, botoks uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar doktorun uygun bulmasıyla hem ayrı ihtiyaçlar olması durumunda hem de birbirlerini destekleyici olarak yüz bütünlüğünü ve estetiğini sağlama amaçlı yapılmaktadır.

Şakak Germe Fiyatları 

Şakak Germe fiyatları ameliyat bölgesinin büyüklüğü, ciltteki deformasyon derecesi, doktorun deneyimi, kullanılan teknoloji ve malzemeler gibi çeşitli faktörlere göre değişir. En doğru fiyat bilgisi plastik cerrah tarafından yapılacak muayene sonrasında edinilebilir. Şakak Germe işlemi uzun süre kalıcı etki sağlayan bir işlem olduğu için geçici yöntemlere göre daha yüksek fiyatlı görünse de uzun vadede düşünüldüğünde oldukça hesaplı bir estetiktir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir