Dolgu Uygulamaları

Nazolabial Dolgu

nazolabial dolgu

blankNazolabial olarak adlandırdığımız bölgeyi gülüş çizgisi olarak açıklayabiliriz. Burnumuzun yanından dudaklarımıza kadar inen çizgilerimizdir. Yaş aldıkça, zamanın ve yer çekiminin de etkisiyle nazolabial dediğimiz çizgiler oluşur ve derinleşmeye başlarlar. Bu derinleşmede hem genetiklerimiz, hem de mimiklerimiz rol oynar. Biz güldükçe bu kaslarımız çalışır ve nazolabial çizgilerimiz git gide belirginleşip derinleşmeye başlar. Gülüş çizgilerimizin derinleşmesi yüzümüze üzgün ve yorgun bir ifade katar. Dudak kenarlarındaki derin çizgilerden kurtulmak için uygulanan nazolabial dolgu en etkili çözümlerden biridir.

Küçük bir enjektörle, burnumuzun 2 yanından dudaklarımıza kadar inen bölgemize hyaluronik asit bazlı doğal dolgular enjekte edilir. Çizgilerimiz ince ve belli belirsiz gibiyse ince dolgular, çizgiler daha derin ve belirginse daha kalın dolguların kullanımı tercih edilir. Bu sayede bu bölgemizdeki, çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar giderilir. Bu şekilde bizi yaşımızdan daha büyük gösteren o ifadeden ve çöküklükten, o bölgedeki kırışıklıklardan kurtuluruz. Nazolabial dolgu uygulandıktan sonra bu bölgede lifting etkisi yaratılır.

Nazolabial Dolgu Ağrılı bir işlem midir?

Nazolabial bölgesine yapılacak olan dolgu uygulaması öncesinde hastalarımıza ağrı kesici bir anestezi krem sürülüp, kısa bir süre bekletiyoruz. Bu şekilde hastalarımız ağrı ve acı hissetmeden çok kısa bir süre içerisinde bu işlem tamamlanmış oluyor. Hastamız hemen akabinde hayatına geri dönebilmektedir.

Dolgu Uygulaması Zararlı Mıdır? Yan Etkisi Var Mıdır? 

Hyalüronik asit dolgusu, vücudumuzda bulunan doğal bir bileşenden elde edildiği için uygulandığı bölgede alerjik reaksiyon oluşmaz ve bir yan etkisi yoktur. FDA onaylıdır ve hayvansal değildir.  Uzman bir doktora güvenle yaptırılabilir.

Nazolabial Dolgunun Kalıcılığı

Nazolabial bölgemize uygulanan dolgu da, diğer kullandığımız dolgular gibi hyaluronik asit bazlı, doğal ve dermal dolgulardır. Zamanla vücudumuz bu dolguyu eritir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 10 ay ila 18 ay arasındadır. Sonrasında tekrarlanması gerekecektir.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanamaz?

Dolgular 18 yaş ve üzeri, cinsiyet fark etmeksizin, yaş aldıkça ve yerçekimine bağlı olarak, genetik mirasımız ve mimiklerimizin oluşturduğu, güneş gibi dış etkenlerin ve hayat tarzımızın da rol oynadığı kırışıklık ve çizgileri gidermek, ihtiyaç olan bölgeye hacim ve elastikiyet kazandırmak, çökük bölgelerini yükseltmek isteyen ve daha belirgin hatlara sahip olmak isteyen kişilere güvenle uygulanabilir. Hamile kadınlara botox ve dolgu yapılmamaktadır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Nazolabial dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir