Kırışıklık Tedavisi

Saç Mezoterapisi

saç mezoterapisi

Her insanın saçları doğduğundan itibaren yapısı gürlüğü şekli gibi dikkat çeken ve kişiyi farklılaştıran özelliklerinden biridir. Saçlar genetik yatkınlık, kullanılan ilaçlar gibi sebeplerden kaynaklı zamanla dökülme seyrelme gibi durumlara maruz kalır.

Saç Mezoterapisi nedir?

Saçlarda oluşan dökülme seyrelme ve çıkmayan saç köklerini güçlendirmek için uygulanan tedavi yöntemidir. Özellikle saç dökülmelerini önlemek amaçlı endişe uyandıran bu durumlara karşı geliştirilmiştir.

Saç mezoterapisi saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin mineral ve amino asitlerin enjekte edilmesi işlemidir. Cerrahi olmayan başarılı sonuçlar veren güvenilir bir saç restorasyon uygulamasıdır.

Saç Mezoterapisi nasıl uygulanır?

Saçın dökülmesini sağlayan besleyiciliğini yitiren saç folikülünün etrafındaki hormon dengesizliklerinin önüne geçmektedir. Saç mezoterapisi kafa derisine hazırlanmış özel minerallerden oluşan bir kombinasyon uygulanır.

Saç mezoterapisi işlemi kan akışını hızlandırarak ve yeni saç tellerinin düzenli büyümesini sağlar. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu uygulama son derece güvenilirdir.

Mezoterapi uygulamaları derinin alt katmanlarına direkt olarak uygulanır. Hiçbir acı hissedilmediği gibi lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmaz. Mezoterapi uygulanıp enjekte edilen bileşenlerin etki alanını arttırmak amaçlı kafa derisi masajı da önemli bir faktördür.

Saç mezoterapisi saç köklerini güçlendirme uyandırma ve saç derisi üzerinde saçın yeniden çıkması sağlamaktadır. Aynı zamanda işlem görmüş ve çok yıpranmış saçları yeniden yapılandırarak parlak görünüm kazandırmaktadır.

Saç Mezoterapisinin etkileri nelerdir?

Saçlı bölge üzerine derinin alt tabakasındaki fonksiyonel alan olan dermis tabakasına saç mezoterapisi yaparak, saç kökünün beslenmesi sağlanır. Tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisindeki amaç saçlı doku hücrenin gerek duyduğu destekleri sağlamaktır.

Saç dökülmesini ve kök hücrelerini daha geniş bir alana yayıp kan akışını artırarak sağlıklı yeni saçların çıkmasını sağlar. Mezoterapiyle saçların kökleri beslenmeye ve güçlenmeye başlarken saç dökülmesinde azalmalar yaşanır.

Saç mezoterapisiyle halk dilinde küsmüş olan ufak saçların dip kök hücrelerini canlandırarak hem uzama hem de gürleşme etkisi yaratır. Canlı ve pırıl pırıl sağlıklı saçlara kavuşabilmenin en etkili yöntemlerden birisi olduğu kanıtlanmıştır.

Saç mezoterapisiyle saç köküne besleyici bileşenler enjekte edilirken hem yeni saç çıkartır hem de saç dökülmesini durdurma etkisi kuvvetlenir. İşlem kadın erkek ve çocuk ayırt etmeksizin herkese rahatlıkla uygulanır.

Saç mezoterapisinin avantajlarını sıralamak gerekirse;

 • Saç mezoterapisi ile saç dökülmesi durur.
 • Saç ekimi önce ve sonrası mevcut saç köklerinin korunması sağlanır
 • Saçların mevcut seyrekliği azalır ve hacmini artarak gürleştirir
 • Terapi sayesinde kan akışını hızlandırır ve hormon dengesini düzenler
 • Gebelik sırasında ve doğum sonrası oluşan saç kayıplarını telafi eder
 • Dönemsel yoğun stres sebebiyle belirgin ama kısa süreli saç dökülmesinin önüne geçer
 • Ailesinde genetik ciddi saç dökülmesi şikayeti olanlar tercih eder
 • Saç mezoterapisiyle uyarılan sıkışmış kök hücresi yeni saçların çıkmasını destekler
 • Alternatif tıp uygulaması olmadığından herhangi bir yan etkisi yoktur
 • Saç mezoterapisiyle alınan sonuçlar %85 başarı düzeyindedir
 • Saç köklerinde bulunan kılcal damarları besler
 • Düzenli yapılan saç mezoterapisinin saç tellerinizi geç beyazlatır
 • Saç mezoterapisinden sonra saçlar dış etkenlerden daha fazla korunur
 • Saç mezoterapisi sayesinde saç köklere daha kuvvetli bir şekilde tutunur
 • Saç mezoterapisi fiyat performansı olarak diğer saç tedavi yöntemlerine göre daha düşüktür. 

Saç mezoterapisi kaç seans olarak uygulanır?

saç mezoterapisiÖncelikle saç mezoterapisi kişiye özel değerlendirme ve muayene gerektiren bir işlemdir. Uzman tarafından gerekli saç ve deri analizleri sağlanarak uygulanmalıdır. Uygulanacak seans ile tedavi kişiye göre farklıdır.

Çoğunlukla gerekli analizlerin ardından seanslar haftalık olarak düzenlenir. Saç köklerine sık sık ve ara vermeden uygulanması etkinin başarı oranını etkilemektedir. Dökülmelere seyrelmelere uyarılma ve canlandırma gibi sorunlar değişkenlik gösterdiği için oluşturulan program farklılık gösterecektir.

Saç mezoterapisini sadece canlı ve parlak bir saç yapısı isteyen kişiler için ayda 2-3 defalık uygulamalı programlar da önerilebilinir. Çok kısa zamanda büyük başarı görülebilecek bir uygulamadır.

Saç mezoterapisinin aşamalı olarak uygulanan tedavisinde saç besleyici kürler ve bakım yağları uygulanır. Yaklaşık olarak günlük 20-25 dk. nızı ayırarak yaptırabileceğiniz basit ve etkili bir işlemdir.

Saç mezoterapisi işlemi aşamalı olarak da gerçekleştirilir bunlardan bazıları;

Termoterapi, Dermapen, Elektroporasyon, NPG, MIC Yıkama, A.S Kür Uygulaması, Fahrenheit yağ kürü gibi uygulamalardır.

Saç Mezoterapisinin kimlere uygulanır?

Saçlarında dökülme seyrelme matlaşma ve yıpranma olduğunu düşünen kadın erkek çocuk herkese uygulanabilir. Ayrıca saç yapısı ince ve güçsüz olan kişilere de tavsiye edilir.

Saç mezoterapisi saç ekimi yaptırmış kişilerin çıkacak yeni saç köklerinin daha güçlü ve gür olması adına da yaptırılır. Farklı sebeplere dayalı hormon dengesizlikleri yaşayan veya kullanılan ilaçlardan kaynaklı dökülen saçlar mevcut ise kesinlikle önerilen bir işlemdir.

“Doğal güzelliğinizin bir parçası olan saçlarınızın zamanla kaybolup dökülmesine izin vermeyin”

 Saçların yıpranmış ve canlılığının kaybolmasından kaynaklı tercih edilen kozmetik ürünlerden istenilen sonuç alınmaması durumlarında çokça başvurulan bir tedavidir.

 Genel olarak saç mezoterapisinde başarılı bir sonuç 7-9 seans arasıdır. İşlem ardından farkı net olarak deneyimle bilirsiniz.

Kişiler mezoterapi işlemi sonrasında istirahat etme ihtiyacı duymaz aynı gün evlerine, işlerine geri dönebilirler. Gün ortasında rahatlıkla tercih edilebilecek bir uygulamadır.

İşlemin mucizevi etkisinin en büyük faktörü güvenilir bir hekim tarafından tercih edilmesidir. Saç mezoterapisi gibi işlemleri günümüzde cerrahi operasyon olmak istemeyen ve mükemmele yakın sonuçlar veren özel bir teknikle yapılan yöntemdir.

Saç Mezoterapisi sonrası hakkında;

 • Saç mezoterapisi işlemi kısa sürede etkilidir. 
 • Mezoterapi uygulamasını tercih etmek isteyen kişiler için maliyeti çok yüksek olmayan ancak etkisi yüksek bir tedavi yöntemidir
 • Uygulama seans süreleri kısa süreli olup günlük hayat akışınızı etkilemez
 • İşlem ardından istirahat gerektirmez ve herhangi bir yan etkisi kanıtlanmamıştır
 • Birçok kişide 2. seanstan sonra gözle görülür etkiler sağlamaktadır
 • İşlem ardından saçlar 1 gün boyunca yıkanmamalıdır ve çok sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır
 • İşlemin hemen ardından hassaslaşmış olan kafa derinizi direk güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamalıdır.

Deneyimli bir uzman tarafından düzgün şekilde ve doğru noktalara işlem sağlandığında herhangi risk oluşma olasılığı yoktur. Ayrıca işlemi yapacak deneyimli uzman seçimi uygulamanın başarısını belirlemek adına önemlidir. 

Saç Mezoterapisini kimler yaptırmamalı?

Saç mezoterapisini kanser tedavisi, beyin tümörü, kan pıhtılaşma rahatsızlıkları yaşayan ve kan sulandırıcı ilaçları kullanan kişiler tarafından oluşabilecek her türlü riski engellemek adına kontrolsüz yaptırılması önerilmez.

Saç Mezoterapisi Fiyatları?

Saç Mezoterapisi işlemi için saç derisinin kaybettiği mineral ve vitaminlerin durumuna karşı mevcut uygulanacak ünite miktarına ve diğer yapılabilecek işlemlere göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Saç Mezoterapisi;

Sizlerde parlak gür ve sağlıklı bir saç ve saç derisine sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Saç Mezoterapisi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir