Yüz estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe

ameliyatsız yüz germe

ameliyatsız yüz germeAmeliyatsız Yüz Germe yöntemlerinin pratik, hızlı uygulanışı ile başlangıç ve orta seviyedeki yüz deformasyonlarını gidermek mümkündür. Yaşlanma etkilerinin oluşum nedeni vücudun kolajen üretmeyi bırakması ve cilt altındaki yağ dokularının azalmasıdır. Kolajen üretiminin azalmasıyla cilt yüzeyinde deformasyonlar görülmeye başlanır. Genellikle yaş almayla oluşan deformasyonlar irsi özellikler, hastalık, sık kilo alıp verme, yoğun mimik kullanımı, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle de oluşabilir. Yaşlanma etkilerinin ilk ortaya çıkışı 30 yaşından itibarendir. Bu olumsuz etkiler kişiyi olduğundan yaşlı, yorgun, mutsuz gösterir. Yüzdeki olumsuz imajın yok edilmesi Ameliyatsız Yüz Germe ile mümkündür. Kişiler Ameliyatsız Yüz Germe işlemleriyle genel anestezi almadan, kesi açılmadan konforlu bir şekilde gençleşebilirler. 

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe çeşitli medikal yöntemlerle ciltteki yaşlılık etkilerini gidermeyi sağlayan tedavilerdir. Ameliyatsız Yüz Germe yaptırarak sona erdirilen cilt deformasyonları şunlardır:

* Kırışıklık

* Sarkma

* Çizgi

* Renk farklılığı

* Lekelenme

* Kuruluk

* Çökme

Kişiye uygun yöntem seçilerek yapılan işlemler sonrasında ciltte yaşlılık etkileri giderilir, kırışıklık, çizgi, sarkma, çökme, çatlak etkileri kaybolur. Cilt lekeleri, kuruluk, çeşitli izler giderilerek cilt pürüzsüz, parlak, nemli, sıkı bir etkiye kavuşur. Kişi yüzünde oluşan bu değişimle gençleşir, dinamik ve canlı görünür.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemlerinde her tedavi farklı içerik ve cihazla sağlanır. Kişinin deformasyonuna, yaşına, cilt yapısına en uygun olan yöntem doktor tarafından belirlenerek uygulanır. 

Botoks: Yaşlanma etkileri görülmeden ya da ilk görülmeye başladığı zaman yapılması uygun olan botoks uygulaması Clostridium Botulinum bakterisiyle hazırlanan içeriğin enjektörle cilde aktarılmasıdır. Genellikle kaz ayağı çizgileri, alın kırışıklıkları, iki kaş arası bölgede oluşan deformasyonları gidermede etkilidir. Botoks 10-15 dakikalık bir sürede tamamlanır.

Dolgu (Likit Yüz Germe): Başlangıç seviyesindeki kırışıklık, çizgi, çökme gibi deformasyonları gidermede etkili hyalüronik asit içeriğinden oluşan bir uygulamadır. Enjektörle cildin gerekli noktalarına aktarılarak işlev sağlar. Cilt hacimli ve pürüzsüz bir görünüm alır. Dermal dolgu uygulaması 10-15 dakikada yapılmaktadır.

Thermage: Thermage CPT ve en gelişmiş yöntem Thermage FLX ile cilde iletilen radyofrekans enerjisi kolajen dokuların yeniden aktif hale gelmesini sağlar. Thermage uygulaması tek bir nokta üstünde değil geniş yüzeylerde etkili bir cihazdır. Tek uygulamada yüz bölgesinin tamamında gençleşme etkisi sağlanır. Ortalama 45 dakika süren uygulama sonrasında cilt pürüzsüz, sıkı, gergin bir yapıya bürünür. Thermage uygulamasında kolajen dokuların hareketlenerek cilde yansıması ve istenen sonucun oluşması 3 ay içerisinde gerçekleşir.

Ulthera: Ulthera yönteminde cilt altına gönderilen ultrason ışınlarıyla kolajen dokunun aktiflenmesi sağlanır. Thermage sistemindeki gibi geniş alanlarda değil hedeflenen noktalarda etkilidir. Işınlar ciltte belirlenen noktalara odaklanarak gönderildiği için bu uygulamaya Focus Ultrason da denmektedir. Ortalama 30–45 dakikada tamamlanan bu işlem sonrasında 3 ay içerisinde istenen pürüzsüz, canlı, sıkı cilt etkisi oluşmaktadır.

Fotona 4D Lazer: Fotona uygulaması hem dışarıdan hem de ağız içinden uygulanan bir yöntemdir. Lazer ışınlarının etkisiyle kolajen dokunun harekete geçmesi ve 4 boyutlu teknolojisiyle her bölgeye uygun çözüm sunar. 30–40 dakika süren ve toplam 4-6 seans uygulanabilen Fotona 4D yöntemiyle cilt sıkı, pürüzsüz, elastik bir yapıya ulaşır.

İp Askı Yöntemi: İp askı ile yüz germede kişiye özel farklı ip çeşitleri ve farklı uygulama yöntemleri kullanılmaktadır. Lokal anesteziyle yapılan uygulamada orta yüz bölgesi iplerle yukarı çekilerek gergin, sıkı, pürüzsüz bir cilt sağlanır. İpler hem cilt katmanını yukarıda tutma hem de kolajen dokuyu uyarma işlevi görür. Belirli süreler sonunda eriyen ipler kullanılan ip askı yöntemi 40-60 dakikada yapılan ameliyatsız bir işlemdir.

Morpheus Altın İğne: Radyofrekans enerjisinin Morpheus cihazının altın iğneli başlığı yardımıyla cilt altına iletilmesiyle yapılan bir işlemdir. 30–40 dakika süren işlem sonrasında kolajen dokuların yeniden aktif hale gelmesi sağlanır. Ciltte pürüzsüz, lekesiz, canlı bir görünüm oluşur. Özellikle akne izi, leke, çatlak gibi deformasyonlarda etkili bu uygulama 3-4 seans uygulanmakta ve etkisi 1-2 ay sonra oluşmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Yapılır? 

Ameliyatsız Yüz Germe yüzünde deformasyon oluşan kadın ve erkeklere uygulanır. Medikal uygulamaların başladığı yaş istisnalar dışında 30 yaş ve üstüdür. Ameliyatsız Yüz Germe için şu şartlar da sağlanmalıdır:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak

* Alerjik reaksiyon riski bulunmamak

* Obez olmamak (kilo verme dönemini tamamlamış olmak)

* Kanser şüphesi bulunmamak ya da kanser tedavisi görmüyor olmak 

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Nasıl Geçer?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarından sonra yüz bölgesinde kızarma, şişme, morarma gibi etkiler görülebilir. Bazı kişilerde kaşınma, hissizleşme, yanma etkileri de görülmektedir. Uygulanan yönteme göre bu etkiler 1-10 gün içerisinde yok olur. Yüz bölgesine soğuk kompres uygulamak rahatlama sağlar. Uygulanan işlemden istenen verimin tam olarak alınabilmesi için iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* Yüz bölgesi darbelerden korunmalıdır.

* İlk günler baş öne eğilmemeli, dik tutulmalıdır. Uyurken yüz üstü yatılmamalıdır.

* Sıcak banyo yapılmamalı, yoğun buharlı ortamlarda bulunulmamalıdır.

* Yorucu aktiviteler yapılmamalı, spora ara verilmeli, eşya kaldırılmamalıdır.

* Güneşte kalınmamalı, açık havada güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

* Bol su tüketilmeli, sigara gibi zararlı alışkanlıklar kullanılmamalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ne Kadar Kalıcıdır?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarının kalıcılık süreleri farklıdır. Botoks 3-6 ay, Dolgu 1-1,5 yıl, Thermage CPT ve Thermage FLX 2-4 yıl, Ulthera 10-12 ay, İp askı yöntemi 2-3 yıl, Morpheus Altın İğne 1-5 yıl kalıcılık sağlar. Kişinin genetik özellikleri, yaşam biçimi, cilt kalitesi, yaşı gibi unsurlar da kalıcılık süresini etkilemektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrasında İz Kalır Mı?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarında ciltte iz kalmaz. Uygulamaların hiçbirinde kesi açılmadığı için ciltte iz oluşumu söz konusu değildir.   

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminde Ağrı Duyulur Mu?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları anestezik krem ya da lokal anesteziyle uygulanmaktadır. Bu nedenle işlem sırasında ağrı, acı duyulmaz. İşlem bittikten sonra uygulama alanında ağrı hissedilmez. Yanma, karıncalanma, kaşınma gibi etkiler hissedilebilir. Ağrı kesici kullanmak gerekmez.  

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Riskleri Var Mıdır?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarının risksiz ve güvenli olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır:

* Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları plastik cerrah ya da dermatolog tarafından yapılmalıdır.

* İşlemler Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane gibi kurumlarda yapılmalıdır.

* Cihazla uygulanan işlemlerde (Fotona, Morpheus, Thermage, Ulthera) kullanılan cihazlar FDA onaylı olmalıdır.

* Botoks, dolgu gibi uygulamalarda ürünün saklanma koşulları, kullanılacak doz, uygulanan noktaların doğru tespiti önemlidir.

* İşlem yapılan yer steril ve hijyen koşulları sağlamalıdır.  

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız Yüz Germe fiyatları uygulanan yönteme, uygulama bölgesinin büyüklüğüne, seans sayısına, kullanılan malzemeler ve doktorun deneyimine göre belirlenir. Kişinin hangi yöntemle tedavi olacağını belirlemek içinse muayene olması gerekir. En doğru fiyat bilgisi yapılacak işlemlerin kararlaştırılmasıyla muayene esnasında belirlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir