botox

Kaz Ayakları Botoksu

kaz ayakları botoksu

kaz ayakları botoksuBaşta estetik işlemleri olmak üzere özellikle yüz kırışıklıklarını yok eden uygulaması basit ve güvenilir işlemdir. 

Botox kasların aktif hareketini engelleyen toksin madde enjektesi ile kolayca gerçekleştirilir.

Yüzümüz en çok görülen ve mimik yaptığımız organımızdır. Konuşurken, kızarken ve gülerken kısacası her duygumuzu yansıtırken mutlaka yüz ifadelerimizi kullanırız. 

Zamanla farkında olmadan yapmış olduğumuz mimikler kas hareketlerimizle derin ve dinamik çizgileri oluşturur. Göz etrafındaki cilt yapı olarak oldukça hassas ve incedir. Dolayısıyla bu bölgelerde kırışıklıklarının oluşma ihtimali yüksektir.

Bu çizgileri en çok göz çevresi ve dudak çevresinde görebiliriz. Botoks işlemiyle mimik kaslarının çalışması zayıflar ve  kas hareketlerinden kaynaklı oluşan çizgilerinde önüne geçmiş oluruz.

Kaz ayakları botoksu nedir ve nasıl yapılır?

Kaz ayağı botoksu günümüzde en çok tercih edilen işlemlerdendir. Kırışıklıkları oluşturan çizgilerin üzerine direk uygulanır. Ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Bu nedenle cerrahi risklerden soyutlanmıştır.

Uygulama dozunu bölgenin ihtiyacına göre uzman tarafından belirlenmektedir. Enjekte edilen protein olduğu için ne kadar sıklıkla yapılırsa başarıya ulaşma oranı o kadar yüksektir.

İşlem ardından 3-6 gün içerisinde etki göstermektedir. Uygulama yaklaşık 15-20 dk lık bir işlem olup acı hissi vermemektedir. Enfeksiyon riski yoktur.

Kaz ayaklarının göz çevresinde çok ince çizgilerle oluşmaya başladığı için çok ince iğneler ile yapılır. Acısız bir işlem olmasıyla birlikte talep edildiği takdirde lokal anestezi kremlerle de uygulanabilir.

İstenildiği takdirde işlem sadece bölgesel olarak yapılabilirken tüm yüzdede botox uygulanabilir.

Kaz Ayağı Çizgilerinin Oluşmasının Nedenleri nelerdir?

  • Sıkça yapılan mimikler bilhassa çok fazla gülümseme, kaş çatmaları ve ilerleyen yaşın ciltteki kolajen üretimindeki azalma cildimizde derin çizgilere yol açmaktadır.
  • Deri altındaki kasların çok çalışması kullanılan kafeinli içecekler ve uykusuzluk gibi faktörler de göz çevresinde kırışıklıklar oluşturmaktadır.
  • Kadınların menopoz sonrasındaki ani hormon değişiminden kaynaklı cilt kırışıklıkları 
  • Cildin ekstra kuru bir yapıya sahip olması

Cilt kırışıklıklarının oluşması fazla mimik kullanımı ve yaş faktörü gibi oluşan çizgilerin hafif derin olarak 2 aşamada ayrıştırmaktadır.

Herkesin fizyolojik yapısı farklıdır. 20 li yaşlarda ciddi izler oluşmuş durumlar olduğu gibi henüz 30 lu yaşlarda da çizgileri yeni oluşmuş kişilerde vardır.

Burada en önemli etki ciltteki nem dengesi, beslenme ve uyku düzenine dikkat etmektir. Oluşmuş göz çevresi çizgilerinizin kalıcılık oluşturacak kadar derinleşmeden kaz ayağı botoksunu uygulamak bu noktada başarı sağlamaktadır. 

Cilde yapılan vitamin ve protein tabanlı botoks uygulamalarında en büyük detay planlı ve minimum 4-6 ay içerisinde tekrarlı şekilde yapılmasıdır. Bu şekilde uzmanınızla planladığınız erken tanı ve uygulamanızla kaz ayak çizgilerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Kaz ayakları botoksunu kimler yaptırabilir?

Bu işlem için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Cildinizde sizleri rahatsız eden çizgiler oluştuğunda cilt hastalığı olmayan her kişi işlemi güvenli bir şekilde yaptırabilir.

Hamileler, emziren kadınlara ve özellikle  ciltle alakalı kanser rahatsızlığı olan kişilere önerilmez.

Kırışıklıklar nemin olmadığı deride her bünyede her yaşta ortaya çıkabilmektedir. Kaz Ayakları botox işlemi uygulanan gün günlük temponuza geri dönebilirsiniz.

Hatta bir öğle arası mantığıyla yaptırılırken günlük temponuza devam edebilecek kadar kısa süreli ve basit bir işlemidir. İşlemden sonra 7-14 gün sonrasında muayeneye çağrılır ve hem uygulama kontrol edilir hem de ilave işlemlerde sağlanabilir.

Uygulama yaklaşık olarak göz çevresi için 15-20 dk sürer ayrıca bu kadar kısa bir işlem 6 aya kadar etkisini sürdürmektedir.

İşlem hem kadına hem de erkeklere çok rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Hiçbir yan etkisi ve komplikasyon riskleri oluşturmamaktadır.

Kaz ayağı botoksu işlemi neden tercih edilmelidir?

Kaz ayağı adıyla belirtilen, göz kenarlarında beliren oluşumunda genellikle kazın ayaklarına benzetilen çizgi ve kırışıklıklar ” Kaz ayaklarına botoks tekniği ” ile giderilebilmektedir. 

Genel anestezi ve cerrahi müdahale gibi herhangi bir iyileşme süreci olmadan gerçekleştirilebilir. Bu işlem başarılı sonuçları sebebiyle alternatiflerinin önüne geçmiş durumdadır. 

Kaz ayakları botox uygulaması tercihe bağlı olarak tekil şekilde ya da çoğunlukla çehrede uygulanan  botoks işlemleriyle kombine edilmektedir.

Göz çevresi kırışıkları için kaz ayaklarına botoks işlemi uygulanan bölge itibariyle yağ dokuları az bulunur. Göz çevresi yağ dokularının az olmasından kaynaklı nemsizdir. 

Yağ enjekte ederek ve sentetik bazlı dolgu uygulamaları ile göz çevresi için uygulanan gençlik uygulamalarıdır. Kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. 

Kaz ayağı botoksu tam manasıyla çizgilerin ve kırışıkların oluşmasına sebep olan kas dokusuna uygulanır. Müdahale edılen kas dokusu kırışıklıkları oluşturan kasın rahatlatılması ile hareketi engellenmiş olur.

Göz çevresine uygulanan botox işlemi bölgeye yapılmaktadır. Ancak konumuz güzellik bu nedenle botoks tüm yüz çehresine uygulanırsa daha başarılı sonuçlar elde edilir. 

Göz çevresi kırışıklıklarının yok olması adına hekiminiz kaz ayağı botoks uygulamasına ilaveten ek göz çevresi çizgilerine de dolgu önerebilir.

Göz kenarlarınızdaki kırışıklarına veda ettikten sonra göz kapağınız alnınız gibi bütünsel bir gerginlik sağlanmalıdır. Diğer işlemlerle uygulandığında yüz ifadeniz daha fresh ve gözleriniz daha manalı olacaktır.

  • Kaz ayakları botoksunun etkileri nelerdir?

Kaz ayakları dolgusunda kullanılan botulinum toksini bir çeşit proteindir ve bu uygulama ardından göz çevresindeki kasların gevşemesini sağlar. 4 ay süreli sıklıkla işlemin tekrarlanması ile kaz ayaklarındaki kırışıklıklarınız kalıcı olarak giderilebilir.

Yapılacak işlem kolay ve acısız olması bunun bir uzman tarafından yaptırılması gerektiğinin önüne geçmemelidir. Uygulamanın yapılacak noktalarının doğru tespiti ve ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi çok önemlidir.

Yüze yapılan kaz ayakları botox uygulanırken kırışıklığının derinliğine göre yağ enjektesi, protein ve dolgu uygulamalarının tespiti ve yaptırılması önem taşımaktadır. Ayrıca işlemi yapacak deneyimli uzman seçimi uygulamanın yüzünüzün tamamıyla uyumunu belirlemek adına önemlidir. 

Kaz ayağı dolgusu işlemi için oluşan çizgiler göz çevresinde oluşur. Bu oluşumlar üzerinden zaman geçtikçe derinleşmektedir. Derinleşen kırışıklıkların tedavisi ise daha uzun olabilmektedir. Erken müdahale ile uygulanan botoks işlemi daha kalıcıdır.

Hekiminizle muayene sonrası çizgilerin daha derin olduğunu belirler ise  botoks yöntemi ile birlikte dolgu yöntemi de kombine bir şekilde yapılabiliyor. Botox ile dolgu karşılaştırmalı olarak incelendiğinde botoks için kırışıklık açıcı doku kaslarını gevşetici bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Dolgu için derin kırışıklıklarda mevcut bölgeyi doldurmak için tercih edilir. Ayrıca derin kırışıklıklarda doku kaybı da görülebilir. Bu nedenle tek başına botoks yöntemi yeterli olmayabilir.

Kaz Ayakları Botoksu Fiyatları?

Kaz ayağı botoks uygulaması için göz ve çevrenizdeki kırışıklıkların yeri mevcut derinliği ve uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceğine göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Kaz ayakları botox;

Sizlerde pürüzsüz gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile kaz ayakları botoksunun fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir