botox

Baby (Oyuncu) Botoksu

baby (oyuncu) botoksu

Yüzümüzde yok etmek istediğimiz kırışıklıklar alın ve göz çevresinin aynı gençlik yıllarındaki gibi gergin olması için botoks uygulamaları tercih edilir. Ancak en büyük kaygı yüzdeki ifadenin donuk ve mimiksiz olmasıdır. Doğru noktalara uygulanan botoks işlemi asla mimik kaybına yol açmaz son dönemlerde doğal yüz görünümü için baby botox (minimal botoks) tercih edilmektedir.

Baby Botoks (minimal botoks) nedir?

Diğer botoks işlemlerine göre doz oldukça düşük tutulur. Kaslarda oluşturulan hareket kısıtlaması çok düşük olur. İşlem ortalama olarak 15 dakika sürer.

Baby botoks işlemi kas hareketlerini tamamen engellemeden doğal görünümü koruyan kırışık giderme yöntemidir.

Uygulamadan sonra etki 2-3 gün içinde görülmeye başlar ve yaklaşık 6-8 ay kırışıklıklar üzerinde etkisini korur. İşlem sırasında kullanılan iğneler çok küçük olduğu için ağrı ve acı hissi oluşmaz.

Oyuncu botoksu kırışıklıklar ve çizgiler için artık 20’li yaşlardan itibaren başlayan henüz derinleşmeyen çizgiler üzerine muhteşem sonuç çıkaran gençleşme yöntemidir.

Baby botoxu kimler tercih etmelidir?

Mimikler ve ifadelerini kullanan özellikle göz önünde bulunan eğitimci sanatçı ve oyuncular tarafından oldukça sık tercih edilir.  Oyuncu botoksu işleminde yüzdeki mimiklerin korunması temel tercih sebebidir.

Baby botox yüze genç ve taze bir görünüm sağlar. Yüz bölgesi kırışıkları yeni başlayan ve az olan kişiler için ideal bir işlemdir.

Botoks yaptıran kişiler derinleşen kırışıklar üzerinde etkisini derinlemesine görmektedir. Ancak yeni oluşmaya başlayan çizgilere ne kadar erken müdahale edilirse o kadar başarı görebilecekleri bir işlemdir.

Baby botoks hayat akışınızda kullandığınız yüz kaslarının doğal hareket yeteneğini kısıtlamayan belirli tekniklerle uygulanan güvenli bir işlemdir. 

Baby botoks işlemi hem çizgilerinden kurtulmak isteyen hem de fark edilmemesini tercih eden kişiler için çok başarılıdır. Tamamen doğal sonuçlar alabileceğiniz bir işlemdir.

Baby botoks botulinum toksin enjektesi ile uygulanır. Uygulama kasları gevşetme ve kırışıkları açmak için yapılan işlemdir. İşlemin etkisini 2-3 gün içerisinde yüzde belirginleşir.

Baby botoks işleminin etkisi az miktarlarda uygulandığı için 6. Aydan sonra kaybolmaya başlamaktadır. İşlemin tekrarlılığı uygulamanın etkisi adına önemli bir faktördür. 

Botoks işlemlerinde ve baby botoks için diğer bir akıl karıştıran soru işareti ise botoks işlemlerinden sonra kırışıkların artmasıdır. Bu durum aksine işlemin uygulandığı kaslar kullanılmadığından kırışıklıkların artması ve tekrar oluşması mümkün değildir.

Cildin yaşlanmayla birlikte oluşturduğu sönük cansız ifadeyi baby botoks ile parlak ve dinç bir gerginlik sağlaması adına tercih edilmelidir. Oluşan kırışıklar psikolojik açıdan endişe vermeye başladığı noktada minimal bir dokunuş olan baby botoks doğru bir tercihtir.

Hayatın akışı ve zamanla farkında olmadan cildin kaybettiği kolajen yapısı cildin canlılığını yitirmesini sağlar. Müdahale edilmeyen çizgiler zamanla derinleşir ve yer eder. Baby botoks çizgilerin derinleşmeden kasları gevşeterek yer etmesini engeller.

Baby botokstaki hedef mimikler korunarak altın oran sağlanarak ince çizgilerin ve kırışıklıkların açılmasıdır. Bu işlemle yüzdeki doğal görünümün korunması adına son derece etkili bir tedavidir.

Baby botoks işlemi kişiye özel uygulanan bir tekniktir. Uygulanması gereken doğru noktalara doğru oranda ve miktarda doz kullanılmalıdır.

Baby botoks işleminin ardından 1 haftalık bir süreç sonrası kontrol dozları ve uzmanının yönlendirmesiyle ek ilave botoks işlemleri sağlanabilinir.

Baby Botoks ve Klasik Botoks arasındaki farklar nelerdir?

baby (oyuncu) botoksuKlasik botoksta baby botoks gibi cilt için yararlı hyaluronik asit ve kolajen bileşenlerinden oluşan dolgu maddesi uygulanır.

Uygulaması yine aynı oranda lokal anestezi ile yaklaşık 15. Dk nızı ayırabileceğiniz güvenilir botoks lardandır.

İşlem farkı bulunmamaktadır. Gözle görülmekte güçlük çekilen enjekte ile hiçbir morarma şişmeye maruz bırakmaz. İstirahat süresi gerektirmez oluşan kızarıklar gün içerisinde kaybolur.

Baby botoks ve klasik botox arasındaki en büyük fark kalıcılık süreleridir. Klasik botoks daha planlı ve derinleşmiş kırışıklar üzerine uygulanırken baby botoks daha hafif miktarlarda uygulanır.

Oyuncu botoksu klasik botoks işlemi farklarından biri de uzman hekiminizin uygulama şeklidir. İşlem öncesi dolgu miktarı yeri ve işlem adeti açısından doğru planlama gerektirir.

Botoks işlemlerinde yüzde hangi bölge ile bağlantı oluşturması istenilen noktalar da çok önemlidir. Botoks için uygulanacak nokta göz şekli ve kaşlarınızın istenilen kalkıklık oluşturulması adına zincir işlemlerdir.

İster baby yada klasik botoks işlemi olsun cildiniz üzerinde istenilen etkiyi işlem deneyimi olan uzman yönlendirmesi işlemin başarılı sonuç vermesi adına çok önemlidir.

Uygulama açısından Baby botoks doğal görünüm sağlarken  klasik botoks daha kalıcı sonuçlar vermektedir. İşlemin kalıcılığı uygulama sayısı miktarı ve verilen doz kadar uygulamanın önemi de büyüktür.

Baby botoks işlemi kolay hızlı ve güvenli bir yöntemdir. Konforlu ve pansuman gerektirmeyen yaklaşık 10-15 dk’ lık bir uygulamadır. En önemlisi de gün içerisinde yaptırabilir ve hiçbir iz bırakmayan başarılı bir işlemdir.

Baby botoksta minimal oranlarda işlem sağladığı için neredeyse hiç fark edilmez ancak rahatsız eden kaş ortası göz çevresindeki kaslar durdurulur. Dolayısıyla altın oran korunarak genç bir ifade verilir.

Baby botoksta ilk botoks işlemi yaptırmak isteyen kişiler için doğru bir tercihtir. Yüzde herhangi bir donuk ifade asla bırakmadığı için başarı oranı çok yüksektir.

Botox işlemleri için mimik kaybına neden olur mu tedirginliği baby botoks işlemi için söz konusu değildir. Çünkü uygulanan doz işlem adından da anlaşılacağı üzere çok minimal düzeydedir.

Bakışları ve ifadeyi değiştiren botoks uygulamaları gereğinden fazla doz uygulanmasıyla oluşmaktadır. Uygulamayı yapan uzmanınızla işlem önce değerlendirme hususu işlemin başarısını belirler.

Baby Botoks Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Herhangi bir göz rahatsızlığının olmaması önemlidir. Yüzde enfeksiyon bulunmaması gerekmektedir. İşlem ardından ilk 12 saat hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulması önerilir.

Sosyal yaşamımızda baby botoksunuzu gün ortasında yaptırabilir ve hiçbir iz kalmadan günlük temponuza rahatlıkla farkedilmeden dönebilirsiniz.

Baby (oyuncu) botoks kimlere uygulanmaz?

Baby botoks göz altı bölgesine uygulanmaz. Kas hastalığı bulunanlarda ve emzirme ve hamilelik dönemlerinde önerilmez.

Bunun dışında 18 yaşını dolduran tüm kadın ve erkeklerde çokça tercih edilen popüler bir uygulamadır.

Botoks cerrahi işlem olmayan genel anesteziye ihtiyaç duyurmayan gün içerisinde 15 dakikanızı ayırıp yaptırılabilen güvenli ve yan etkisiz bir uygulamadır. 

İşlem ardından istirahat gerektirmez sosyal yaşamınıza uygulama sonrası hemen devam edebilirsiniz. Morarma ve şişlik oluşmaz var ise kızarıklıklar gün içerisinde kaybolur.

Baby (Oyuncu) Botoks Fiyatları?

Baby botoks uygulaması için yüz alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların yeri mevcut derinliği ve uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceği göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz. 

Baby botoksuyla;

Sizlerde pürüzsüz gergin ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Baby botoksun fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir