Kırışıklık Tedavisi

Thermage (Termaj)

thermage

Yaşlandıkça, cildimizi sıkı tutan kolajen parçalanır ve ince çizgiler ve kırışıklıklar içeren yaşlanan bir cilt ile sonuçlanır. Thermage CPT tedavisi, cildin daha derin, kolajen açısından zengin katmanlarını ısıtarak yenilemek için radyofrekans teknolojisini kullanır. Uygulanan ısı, kolajenin kasılmasına neden olur ve yeni kolajen üretiminin başlamasını teşvik eder.  Radyo frekansı (RF) enerjisi, epidermisi soğuturken ve korurken dermisi eşit şekilde ısıtır. Anında kolajen kasılmasına ve ardından belirli bir süre boyunca ortaya çıkan yeni kolajen üretimine neden olacak şekilde tasarlanmıştır. Thermage prosedürü, gevşek cildi sıkılaştırmak için invazif olmayan tek yöntemdir.

İyileşmeye devam eden sonuçlarla tek bir tedaviden sonra daha pürüzsüz bir cilt oluşturmaya yardımcı olur. Çoğu hasta için ölçülebilir net sonuçlar, tek bir tedavi seansını takip eden iki ila altı ay içinde kademeli olarak ortaya çıkar ve cilt durumunuza ve yaşlanma sürecinize bağlı olarak 1-2 yıl sürebilir. Birden fazla seans gerektiren birçok kozmetik prosedürün aksine, Thermage CPT tek bir tedaviden sonra sonuç verir. Hepsinden iyisi, sonuçlar zamanla cildi iyileştirmeye devam ediyor. Çoğu hasta, tedavinin hemen ardından normal aktivitelerine geri döner. İşlem sonrası düzenli cilt bakımı rejiminin bir parçası olarak temel cilt bakımı ve güneş kremleri dışında özel bir bakıma gerek yoktur. Bazı hastalarda minimal kızarıklık görülür ancak çoğu durumda tedaviden kısa bir süre sonra kaybolur. Isıya bağlı komplikasyonlar ortaya çıkabilir, ancak nadirdir. 

Therma CPT tarafından yürütülen yakın zamanda yayınlanan araştırmalar, ölçülebilir sıkılaştırma iyileştirmelerinin tek bir tedavi seansından 2 ila 6 ay sonra kademeli olarak ortaya çıktığını göstermektedir. Bununla birlikte, birçok hasta daha erken sonuç gördüğünü bildirmiştir.

Thermage Nasıl Ve Hangi Bölgelerde Çalışır? 

Thermage, cilt yüzeyinin altında çalışarak cildi dönüştüren, yaş ve çevresel faktörlerden kaynaklanan çok çeşitli yüzey kusurlarına hitap eden kanıtlanmış bir cilt gençleştirme tedavisidir. Thermage patentli bir monopolar radyofrekans teknolojisidir, yani enerjisinin doğrudan cilt yüzeyinin altına odaklanarak kırışıklıkları giderir, göz çevresindeki yüz hatlarını, çene ve boyun hattını daha iyi tanımlar ve hatta vücuttaki gevşekliği yumuşatır ve renklendirir. Thermage radyofrekans enerjisi vücudunuzla birlikte çalışır, cildinizin istediğiniz pürüzsüz hissi ve genç görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için kolajeninizi yeniden güçlendirir.

Thermage Gözler

Göz çevresindeki cilt kaybını veya kırışıklığı tedavi etmek için pek fazla seçenek yoktur. İnce çizgiler ve hatta kaş çizgimiz bile yıpranmış görünmemize neden olabilir. Thermage, üst ve alt göz kapaklarını güvenli ve etkili bir şekilde tedavi etmemizi sağlayan tek teknolojidir.

Thermage Yüz

“Gıdılı boynu”, gevşek çene hattını, cilt sarkmaları ve kaybolan yüz hatlarını Thermage ile tedavi edebiliriz! Thermage çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatır ve cildin genel sağlığı için kolajen üretimini tetikler.

Thermage Vücut

Cildimiz yüzümüzde olduğu gibi vücudumuzda da yaşlanır ve sarkar! Yaşlandıkça, özellikle doğumdan sonra vücuttaki ciltte kolajen ve elastikiyet kaybederiz. Thermage, vücudumuzdaki cildi de pürüzsüzleştirmenin invazif olmayan tek yoludur.

Thermage Nasıl İşe Yarıyor?

Thermage tedavileri, vücudun kendi doğal yenilenme sürecini başlatmak için enerji odaklı radyofrekans enerjisi ile ilgilidir. Çoğu akıllı teknolojide olduğu gibi, süreç nispeten basittir – cilt yüzeyini korumak ve daha iyi hasta konforu sağlamak için derin dokuyu tedavi etmek için ısı enerjisi ve soğutma etkilerinin bir kombinasyonudur. 

Tedavi, yüzey katmanlarının rahatlığı ve güvenliği için cilt üzerinde bir soğutma etkisi ve jel uygulamasıyla başlar. Hedeflenen bölgelerde cilde karşı özel tasarlanmış kişiye özel bir tedavi başlığı yerleştirilir. Radyofrekans enerjisi cilt dokusuna derinlemesine nüfuz ederek tedavi alanlarını ısıtır ve kolajeni yeniden şekillendirir. Radyofrekans enerjisi cilt dokusuna derinlemesine nüfuz ederek tedavi alanlarını ısıtır ve kolajeni yeniden çalışmaya teşvik eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir