Yüz estetiği

Boyun Estetiği

boyun estetiği

boyun estetiğiBoyun Estetiği 30 yaş sonrasında boyun bölgesindeki deformasyonları gidermenin tek çözüm yoludur. Boyun Estetiği ile hem fiziksel hem de ruhsal bir değişim yaşanır. Oluşan fiziki değişimle yaşlanma etkileri yok olarak kişiler gençleşir, pürüzsüz, canlı bir cilt yapısı oluşur. Boyun bölgesi ideal görünüme kavuşur. Kırışıklık, sarkma, çizgilenme, gevşeme gibi tüm olumsuz etkiler giderilir. Boyun Estetiğinde uygulanan yöntemlerdeki çeşitlilik her kişiye ve deformasyon durumuna göre işlevsellik sağlamaktadır. Kolay, zahmetsiz, konforlu Boyun Estetik uygulamaları ile en hızlı şekilde istenen görünüme ulaşılabilir.

Boyun Estetiği Nedir?

Çene altından dekolte bölgesine dek uzanan bölgeye uygulanan işlemler Boyun Estetiği olarak adlandırılır. Boyun Estetiği yaş alma, yerçekimi, irsi özellikler, kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlerle kırışmış, sarkmış boyun bölgesine uygulanır. Boyundaki deformasyonlar göze hemen çarptığı için kişi olduğundan yaşlı görünür. Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle yapılan Boyun Estetiği ile boyun bölgesi pürüzsüz, genç, elastik bir yapıya sahip olur.

Boyun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Boyun Estetiği boyun bölgesinde deformasyon yaşayan kadın, erkek herkese uygulanır. Boyun Estetiği için şu şartlar da sağlanmalıdır:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak

* Alerjik reaksiyon riski bulunmamak

* Obez olmamak

Boyun Estetiği Nasıl Yapılır?

Boyun Estetiği uygulamaları ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olarak ayrılmaktadır. Ameliyatsız uygulamalar Fokus Ultrason, Altın İğne, Örümcek Ağı, Ulthera, Thermage gibi çeşitli yöntemlerdir. Ameliyatlı uygulamalar ise Liposuction ve Boyun Germe ameliyatıdır. Boyun bölgesindeki deformasyonlar başlangıç ve orta düzeyindeyse, genç hastalara ameliyatsız yöntemlerle çözüm sağlanır. Boyun deformasyonları ileri seviyedeyse ameliyatlı yöntemlerle ideal boyun görünümü elde edilir.

Fokus Ultrason ile Boyun Estetiği: HIFU olarak da adlandırılan Fokuslu Ultrason ses dalgaları ile hedeflenen bölgedeki kolajen üretimini arttırmayı amaçlar. Boyun bölgesindeki gevşeme ve sarkmalarda oldukça etkili bir uygulamadır. 30 dakika civarında süren bu işlem sonrasında cilt 2-6 aylık bir süreçte ideal görünüme kavuşur.

Thermage ile Boyun Estetiği: Thermage CPT ve Thermage FLX uygulamalarında radyofrekans enerjisi kullanılarak kolajen bağların aktiflenmesi sağlanır. Thermage FLX en gelişmiş Thermage yöntemidir. Boyun bölgesine yapılan uygulamalar sonrasında pürüzsüz, sıkı, canlı bir cilt yapısı oluşmaktadır. Ortalama 30 dakika süren uygulama sonrasında istenen görünüm 2-6 ay içinde yakalanmaktadır.

Ulthera ile Boyun Estetiği: Ulthera uygulamasında yüksek frekanslı ses dalgalarından yararlanılır. Boyun bölgesindeki kırışıklık, katlı görünüm, sarkma, gevşeklik gibi deformasyonlar kolajen üretiminin arttırılmasıyla sıkı, ince, pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ulthera işlemi 30-40 dakikada tamamlanan ve istenen boyun görünümüne 3-6 aylık sürede kavuşmayı sağlayan bir yöntemdir.

Altın İğne ile Boyun Estetiği: Altın iğne uygulaması hafif ve orta derecedeki deformasyonlar için uygun bir tedavidir. Radyofrekans enerjisi cildin altına altın iğnelerle iletilir ve kolajen üretimi sağlanır. Bu sayede boyundaki kırışıklık, çizgi gibi oluşumlar kaybolarak sıkı ve pürüzsüz bir cilt oluşur. 30 dakika civarında tamamlanan Altın İğne işlemi 4 hafta içerisinde etkisini göstermektedir.

Örümcek Ağı ile Boyun Estetiği: Örümcek ağı tekniğinde cilt altında belirli noktalara yerleştirilen PDO ipleriyle cilt yukarı çekilerek cildin istenen gerginliğe ulaşması sağlanır. Kolajen üretimini de arttıran PDO ipleri zararsız ve insan vücuduyla uyumludur. Boyun bölgesine yapılan uygulama ile 2 hafta içerisinde ideal boyun görünümü sağlanmaktadır. 

Liposuction Ameliyatı ile Boyun Estetiği: Vaser Liposuction yöntemi ile yapılan Boyun Estetiğinde boyun bölgesindeki fazla yağlar alınarak sıkı ve ince bir boyun elde edilir. Boyun bölgesine açılan minik kesilere yerleştirilen kanüller aracılığıyla yağların parçalanarak sıvı halde vücuttan alınması sağlanır. Lokal anesteziyle uygulanan bu yöntem ortalama 60 dakika sürmektedir. 

Boyun Germe Ameliyatı ile Boyun Estetiği: Boyun germe ameliyatı ileri seviyede boyun sarkması olan kişilere uygulanır. İhtiyaç durumunda Liposuction ile birlikte yapılabilir. Genel anesteziyle uygulanan boyun germe ameliyatında kulak önünden ya da arkasından oluşturulacak kesi ile derinin gerilmesi ve fazlalık kısmın çıkartılması sağlanır. Ortalama 2-3 saat süren operasyon sonrasında 1 gece hastanede kalmak gerekebilir. Boyun germe ameliyatı ile sıkı, genç, pürüzsüz bir boyun görünümü kalıcı olarak sağlanmış olur.

Boyun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Boyun Estetiğinde Liposuction, Boyun Germe gibi ameliyatlı uygulamalar ömür boyu kalıcılık sağlar. Ameliyatsız yöntemler ise belirli süre kalıcılık gösterir. Fokuslu ultrason 2 yıl, Thermage 2-4 yıl, Ulthera 2 yıl, Örümcek ağı 2-3 yıl, Altın iğne 3-6 ay arası kalıcılık sağlar. Ameliyatsız yöntemlerin kalıcılığı ırsi özellikler, kişinin metabolizma hızı, yaşam kalitesi, vücuduna gösterdiği özen gibi nedenlerle kişiden kişiye değişir.

Boyun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boyun Estetiği sonrasında boyun bölgesinde kızarıklık, şişlik gibi etkiler görülebilir. Bu etkiler uygulanan işleme göre 2-10 gün içerisinde yok olur. Boyun Estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* Boyun bölgesi darbelerden korunmalıdır. Sırtüstü yatılmalıdır.

* Liposuction ve boyun germe ameliyatı sonrasında düzenli olarak korse kullanmak gerekir.

* Sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi yoğun buharlı ortamlarda bulunulmamalıdır.

* Yorucu faaliyetlerde bulunmamalı, spor yapmamalı, eşya kaldırılmamalıdır.

* Bol su içilmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Boyun Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Ameliyatsız Boyun Estetiği uygulamalarında kullanılan cihazlar FDA onaylı olmalı ve düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Cihazı kullanan kişi kaynaklı deri yanığı, çevre dokuların zarar görmesi gibi riskler oluşabilir. Ameliyatlı uygulamalarda ise enfeksiyon, kanama, alerjik reaksiyon, cildin deformasyonu gibi riskler oluşabilir. Tüm uygulamalar istenmeyen estetik görünümlere yol açabilir. Boyun Estetiğinde tüm risklerden muaf olarak güvenilir bir sonuç sağlamak deneyimli bir plastik cerrah ile mümkündür. Uygulamaların Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda steril koşulların sağlanarak yapılmasına dikkat edilmelidir.

Boyun Estetiğinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Boyun Estetiğinin sağladığı faydalar şunlardır:

* Boyun bölgesindeki kırışıklık, çizgi, katlanma, yağlı görünüm, sarkma giderilerek pürüzsüz, sıkı bir boyun görünümü sağlanır.

* Kişi genç gösterir. Özgüveni artar. Kendisiyle barışır.

* Kişinin sosyal ilişkileri gelişir.

* Boyun bölgesinin açık olduğu giysiler rahatlıkla giyilebilir.

* Görsel iş sektörlerinde avantaj sağlanır.

* Risksiz, güvenilir uygulamalardır.

* Tüm uygulamalar son teknolojik cihaz ve yöntemlerle gerçekleştirilir.

* Hızlı iyileşme sağlanır.

Boyun Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

Ameliyatsız Boyun Estetiği uygulamalarında işlem cilt üzerinden yapıldığı ve kesi açılmadığı için iz oluşmaz. Liposuction uygulamasında açılan kesiler çok minik olduğu için iyileşme süreci sonrasında görünür kesi izi kalmaz. Boyun germe ameliyatında kulak arkasından açılan kesiler saçlı bölgede oluşturulduğu için görünür iz kalmaz. Sadece kulak önünden oluşturulan kesilerde görünen iz kalır. Ameliyat izi bazı kişilerde zaman içerisinde silikleşirken bazı kişilerde belirginliğini korur. Kişinin izden rahatsız olması durumunda lazer uygulamalarıyla ameliyat izinden kurtulmak mümkündür.

Boyun Estetiği Fiyatları

Boyun Estetiği fiyatları çeşitli faktörlere göre belirlenir. Uygulanacak yöntem, yöntemin ameliyatlı ya da ameliyatsız oluşu, malzeme kalitesi, doktorun deneyimi, hastanede kalış zorunluluğu gibi etkenler fiyatı belirler. Ameliyatlı yöntemler ameliyatsız yöntemlere göre daha pahalıdır ancak ömür boyu kalıcılık sağladığı için uzun vadede düşünüldüğünde daha hesaplı ve avantajlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir