Dolgu Uygulamaları

Burun Dolgusu

burun dolgusu

blankBurun dolgusu ameliyatsız bir burun estetiği seçeneğidir!

Burnumuz yüzümüzde göze çarpan ilk yerlerden biridir. Yüzümüzün diğer bölgeleriyle orantılı ve uyumlu görünmesi ve bütünlük içinde olması, ayrıca profilden de hoş görünüyor olması önemlidir. Bize özgüven ve bir duruş kazandırır. Burnumuz genetik faktörlere ya da dış etkenlere bağlı olarak düşük, kalkık, kemerli, eğri, çıkıntılı veya boşluklu olabilir. Her insanın yüz şekli, hatları birbirinden farklıdır ve burun da uyumlu görünmelidir. Eğer burnunuzun görünüşünden memnun değilseniz, burun dolgusu işlemi ile burnunuzu yüz hatlarınıza uygun olarak şekillendirebilirsiniz. 15-30 dakika kadar süren buruna dolgu işlemiyle, aynı gün sonucu hemen görebilirsiniz. Bu sebeple oldukça pratik ve hızlı bir çözümdür.

Burun dolgusu; burnu küçük ve ince uçlu iğnelerle enjekte edilen, hyaluronik asit bazlı, doğal dolgulardır. Rinoplasti adını verdiğimiz burun ameliyatı estetiğine nazaran çok daha uygun fiyatlı bir uygulamadır. Yüzümüzde en sık dolgu uygulaması yapılan bölgelerden biridir.

Burun Dolgusu Uygulaması Zararlı Mıdır? Yan Etkisi Var Mıdır?

Hyaluronik asit dolgusu, vücudumuzda bulunan doğal bir bileşenden elde edildiği için uygulandığı bölgede alerjik reaksiyon oluşmaz ve bir yan etkisi yoktur. Dolgu işlemi sonrasında hastalarda ödem ve hafif morluklar görülebilir ve bu durum son derece normaldir, birkaç gün içinde iyileşir. Yapılan hyaluronik asit bazlı dolgular FDA onaylıdır ve hayvansal değildir. Uzman bir doktora güvenle yaptırılabilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgu uygulamalarının kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yapılan bölgeye göre, uygulanış miktarına göre, dolgunun yapısına göre ve bireyin metabolizmasına bağlı olarak zamanla vücudumuz tarafından emilir. Burun dolgusu diğer dolgulara nazaran biraz daha uzun kalıcıdır. 12 ila 18 aya kadar kalıcılık gösterebilmektedir.

Burun Dolgu Uygulamasında Ağrı ve Acı Hissedilir Mi?

Burun dolgusu öncesinde hastalarımıza anestezik bir krem uygulanıp bölgenin uyuşması beklenir. Yaklaşık 20-30 dakika içerisinde uyuşur. Anestezik kremle uyuşma sağlandıktan sonra işlem esnasında hastalarımız çok fazla bir ağrı ve acı hissetmezler.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Bazı hastalar hassastır, zorunlu olmadıkça cerrahi müdahalelerden, narkoz almaktan çekinirler ve ameliyat olmak istemeyebilirler. Bu durumda hastalarımızı burun dolgusunu güvenle önerebiliriz. Cerrahi müdahaleden çekinen ama rinoplasti olsaydı burnu nasıl görünürdü sorusunun cevabını görmek isteyen hastalarımız için çok doğru ve güvenilir bir tercihtir. Buna ek olarak dolguyla giderilebilecek bir burun kemeri ve/veya asimetrisi olan kişiler için de doğru bir tercihtir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Eğer burnunuzda;
Asimetri varsa,
Burun ucunuz düşükse ve kaldırmak istiyorsanız,
Kemeriniz varsa,
Burnunuzda boşluklar varsa,

Burun dolgusunu tercih edebilirsiniz. Kısacası nefes alma probleminiz ve/veya sağlıkla ilgili ciddi bir probleminiz yoksa burun dolgusu ufak kusurları gidermede en doğru yöntemdir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılamaz?

18 yaşından küçük ve fiziksel gelişimini henüz tamamlamamış kişilere, hamileliği yeni bitmiş ve emzirme dönemindeki kişilere yapılması tavsiye edilmemektedir.

Ameliyat Olduktan Sonra Burun Dolgusu Yapılır Mı?

Rinoplasti oldunuz ve sonucundan pek memnun kalmadınız diyelim. Bunu burun dolgusu ile değiştirmek mümkündür. Ameliyatınızdan bir süre sonra, doktorunuza danışarak burun dolgu yaptırabilirsiniz. Bu uygulamayla ameliyat sonrasında burundaki kavisler doldurulabilir, burun ucunda daha da kaldırabilir, halen asimetri varsa giderilebilir.

Erkeklere Burun Dolgusu Yapılır Mı?

Burun dolgusu da tıpkı diğer dolgular gibi, cinsiyet fark etmeksizin ihtiyaç duyulduğunda uygulanabilir. Burundaki ufak kusurları ve asimetrileri gidermek için, burun ucunu kaldırmak ve asimetrileri gidermek için ideal bir yöntemdir. Erkeklere de ihtiyaçları doğrultusunda güvenle uygulanabilir.

Burun Dolgusu Fiyatı Ne Kadardır?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir