botox

Masseter Botox

masseter botox

blankMasseter Botox cerrahi olmayan bir çene şekillendirme tedavisi olarak, masseter kasına enjekte edilen botoksun kasları gevşetip yüzü incelten etkisinden faydalanır.

Her geçen yıl, tıp camiasının botulinum toksini etkilerinin ne kadar geniş kapsamlı olduğunu gösteren yeni ve heyecan verici kullanımlarını keşfettiğini görüyoruz.  BOTOX’un çok yönlülüğünü kozmetik tıp alanlarında neler sunulabileceğini gösteren, cerrahi olmayan bir çene şekillendirme tedavisi olarak masseter enjeksiyonunu sunmaya başladılar. 

Masseter Botoksunun Hizmet Ettiği İki Ana Amaç Vardır! 

1.Diş Sıkma Problemi İçin Masseter Botox! 

Uyurken dişlerinizi gıcırdatır ve sıkarsanız, uyku bruksizmi olarak bilinen yaygın bir durumdan muzdarip olursunuz. Diş sıkma tedavisi için masseter botoksu uygulaması! Diş gıcırdatma stres ve anksiyeteden kaynaklansa da, anormal bir ısırıktan veya eksik, çarpık dişlerden hatta uyku apnesi gibi bir uyku bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir.

Gece plakları ile uğraşan pek çok kişi, dişlerine ve çenelerine verilen zararı azaltmak ve yaygın olarak ilişkili baş ağrılarından kaçınmak için uyurken bile bu plağı sürekli takmak zorunda kalır. Ancak bunu önlemenin sınırları vardır ve sorunu kaynağında durdurmaz. Yıllarca gece dişleri gıcırdattıktan sonra, masseter kasları genellikle çok genişler ve güçlü, kare bir çene görünümü verir ve özellikle kadınların daha klasik kadınsı kalp şeklindeki görünümden uzaklaşmasına neden olabilir. Botoks, masseter kasını küçültmek için çalışır, böylece çene hattını yumuşatır. Bununla birlikte, erkekler daha büyük çene kemiklerini korurlar ve herhangi bir dişileştirme etkisinden kurtulurlar.

2. Cerrahi Olmadan, Masseter Botoksu İle Çenenin Yapısının Yeniden Şekillendirilmesi?

Masseter BOTOX çene hattını yeniden şekillendirmenin popülerlik kazanmasının nedenlerinden biri, cerrahi olmayan, invaziv olmayan ve neredeyse tamamen ağrısız bir tedavi seçeneği sunmasıdır. Hastalar, jawline yeniden şekillendirme tedavisinin yalnızca, normal bir günün parçası olarak tercih edebiliyor. 

Masseter botox uygulaması!

Masseter botoksunun tedavisinin sonuçları, bir prosedür tamamlandıktan sonra oldukça hızlıdır. Çoğu hasta, yaklaşık bir hafta sonra masseter kasında genel bir yumuşama fark etmeye başladıklarını bildirmiştir. Çene hattı, ilk seanstan yaklaşık altı ila sekiz haftalık bir süre sonra gözle görülür şekilde yumuşamaya başlar. Herhangi bir BOTOX tedavisinde olduğu gibi, düzenli takip enjeksiyonları yaptırmayı seçen hastalar genellikle daha başarılı olurlar, çoğu iki ila üç seanstan sonra görünümlerinde kalıcı değişiklikler fark eder.

Masseter botoksu enjeksiyonu hastanın masseter kas grubunda bir dizi enjeksiyonla hedeflenir. BOTOX, kırışıklıkların oluşumunu durdurmak için nöromüsküler iletimleri kesintiye uğratabildiği gibi, sinir sisteminin çene kaslarını tekrar tekrar sıkmak ve gevşetmek için sinyal göndermesini durdurmaya da çalışır. Masseter botoksun ‘un bu kas grubuna – masseter – enjeksiyonu, bu kaslara kontrollü bir atrofi türü vererek, kasların güçlenmesini durdurarak ve böylece boyutlarını küçülterek çalışır. Masseter kas grubu doğal olarak çalışmayı bıraktığında, küçülür ve çene boyutu küçülmeye başlar. Bu, hastalara arzu ettikleri yeniden şekillendirme ve diş sıkmama etkisini veren azalmış bir çene kası hattına yol açar. BOTOX enjeksiyonları neredeyse tamamen ağrısızdır ve hastaların tedaviden sonra iyileşmek için yaşamlarını aksatmalarını gerektirmez. Masseter botox, non-invaziv olan ve hızlı, “öğle yemeği vakti” seansları ile normal bir programa kolayca uydurulabilen, cerrahi olmayan bir çene yeniden şekillendirme ayrıca da diş sıkma tedavisi seçeneği sunar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir