Dolgu Uygulamaları

Nem Dolgusu

nem dolgusu

nem dolgusuNem dolgusu cildi eski sağlığına geri kavuşturmak, daha parlak ve nemli bir cilde sahip olmanız için yapılan uygulamadır. Nem dolgusu sayesinde cildiniz ışıldar, cildin kaybettiği su miktarı telafi edilir, erken yaşlanmanın önüne geçilir. Var olan yaşlanma belirtileri nem dolgusu ile en aza indirgenebilir. Çoğu kişi yaşlanmanın belirtilerinin estetik görünümüne yansımasını istemez. Genellikle herkes ilerleyen yaşa rağmen hep sağlıklı, genç ve dinç bir görünümde olmak ister. Bunun için yaşam boyunca düzenli beslenmek, spor yapmak kısacası vücuda iyi bakmak gerekir. Tüm bunları yapmaya rağmen ek takviyeler ve destekler de almak gerekir. Özellikle her geçen gün gelişen estetik sağlık teknolojisi ile saatler içinde daha genç bir görünümde olmak artık imkansız değil. Nem dolgusu yaptırdıktan sonra cildinizde oluşan olumlu yönde ki değişiklikleri sizde gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Nem Dolgusu Nasıl Yapılır?

Nem dolgusu yapılmadan önce ilk olarak uygulama ile ilgili kişiye bilgilendirme yapılır. Nem dolgusunu yapacak olan doktor kişinin cilt bakım geçmişini dinler. Fiziki muayene ve cihazlar yardımı ile cilt analizi yapılır. Cilt analizi sonrasında sorunlu alanlar belirlenir. Eğer cilt alerjik bir yapıda veya farklı deri sorunları var ise ilk olarak bu sorunların tedavi edilmesi önerilir. Sonrasında ise;

 • İlk olarak cilt derinlemesine temizlenir. İşlemi yaparken ciltte herhangi bir makyaj ürünü veya kozmetik ürünün bulunmaması gerekir. 
 • Sonrasında belirlenen alanlara ince uçlu enjektör yardımı ile nem dolgusu yapılır. 
 • Yapılan işlem yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir.
 • İşlemin etkisi kalıcı değildir. Ortalama olarak 1 yıl kadar etkisi sürmektedir. Cildinizin sağlığını koruması için nem dolgusunu her yıl eğer imkanınız var ise yaptırmanız önerilmektedir. 
 • Eğer nem dolgusunu düzenli olarak yaptırmazsanız cildiniz eskisi gibi kuru, kırışık ve sarkmaya geri döner. Bu da kötü bir görünümde olmanıza neden olur. 
 • Nem dolgusu yaptırdıktan sonra ilk 24 saat boyunca cildinize su, kozmetik ürün değdirmemelisiniz. 
 • Gözenekler açık ve hassas olduğu için güneşe çıkmamanız gerekir. 
 • İşlem sonrasında herhangi bir komplikasyon meydana gelmez. Nadir olarak kızarıklık görülebilir fakat bu doğal ve geçici bir durumdur.

Nem Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Nem dolgusunun cilde çeşitli faydaları vardır. Nem dolgusu faydalarını sıralayacak olursak; 

 • Cildin kaybettiği nemini geri kazandırır. 
 • Daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. 
 • Cilde elastikiyet kazandırır. 
 • Cildin sarkmasını önler. 
 • Kırışıklık görünümünü azaltır ve yeni kırışıklık oluşmasını engeller. 
 • Cilt dokusunun daha yumuşak olmasını sağlar. 
 • Renk tonunu eşitler. 
 • Mevsim geçişleri nedeniyle dökülmeler yaşayan cildin toparlanmasını sağlar. 
 • Cildin yaşlanmasını engeller. 

Yukarıda sıraladığımız faydaların hepsinin temel kaynağı nemdir. Cilt nemini kaybetmediği ve sürekli nemi kaldığı sürece sağlığını da korur. Çoğumuz yanlış bakım uygulamaları, kullanılan kozmetik ürünler, çevresel ve genetik faktörlerden dolayı cilt sağlığımızı koruyamıyoruz. Bu aşamada nem dolgusu gibi basit ve etkili uygulamalar imdadımıza yetişiyor. Eğer cildinizin yaşlanmaya başladığını ve sağlığını kaybettiğini düşünüyorsanız her yıl düzenli olarak nem dolgusu yaptırıp genç bir görünümde kalabilirsiniz.

Nem Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulanlar

Nem dolgusu için yaş sınırı var mıdır? 

Nem dolgusu için yaş sınırı +18 olmalıdır. 18 yaş altına dolgu, botoks kısacası estetik uygulamaların yapılması doğru değildir.

Nem dolgusu hangi bölgelere yapılmaktadır?

Nem dolgusu yüzün tüm alanlarına, boyun ve dekolte bölgesine, ellere yapılmaktadır. 

Nem dolgusunu erkekler de yaptırabilir mi? 

Dolgu uygulamalarında cinsiyet farkı olmamaktadır. Erkekler de cilt sağlığını korumak ve yaşlanmayı engellemek için nem dolgusu yaptırabilirler.

Nem dolgusu uygulaması ne kadar sürmektedir?

Uygulamanın işlem süresi toplamda 15-20 dakika kadar sürmektedir.

Nem dolgusu kalıcı mıdır? 

Hayır kalıcı değildir. Nem dolgusunu her yıl düzenli olarak yaptırıp etkisini koruyabilirsiniz.

Nem dolgusu yan etkisi var mıdır? 

Hayır herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında hafif kızarıklık meydana gelebilir. Bu kızarıklık doğal ve hemen geçicidir. 

Nem Dolgusu Fiyatları

Nem Dolgusu fiyatları işlemin kaç alana yapılacağına ve kişinin durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı anda yüzün birden fazla bölgesine Nem Dolgusu yapılacak ise fiyatlar doğal olarak artış gösterebilmektedir. Nem Dolgusu işlemi fiyatları doktor tecrübesi, klinik donanımı, kişilerde var olan cilt sorunlarının durumu ve yoğunluğu, kaç seans tedavi yapılacağı fiyatı etkilemektedir. En doğru fiyat bilgisi için bir uzman doktor muayenesi şarttır. 

Sağlık Bakanlığının kuralları gereği internet siteleri üzerinden sağlık ile ilgili işlemler hakkında fiyat vermek yasal değildir. Nem Dolgusu fiyatları ve muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Nem Dolgusu fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Nem Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir