dermatoloji

Uzm. Dr. Tuğba Doruk

Tuğba Doruk, tıp alanındaki eğitim ve öğretim hayatına 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladı ve 2004 yılında başarılı bir şekilde tamamladı. Akademik yolculuğuna devam ederek, 2005-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıbbi Biyokimya alanında öğrenim gördü.

Eğitimine olan bağlılığını sürdüren Tuğba Doruk, 2006-2011 yılları arasında Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıkları alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. Bu süreçte, deri sağlığıyla ilgili derinlemesine bilgi ve deneyim kazandı.

Tuğba Doruk, tıp alanındaki uzmanlık eğitiminin yanı sıra, sürekli öğrenmeye ve gelişime verdiği önemle dikkat çekmektedir. Kendisi, aldığı eğitim ve sahip olduğu bilgi birikimi ile hastalarına en iyi sağlık hizmetini sunma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İş Deneyimi:

Tuğba Doruk, tıp alanındaki kapsamlı eğitiminin ardından çeşitli sağlık kurumlarında uzun yıllar süren zengin bir iş deneyimine sahiptir.

2011-2013: Batman Bölge Hastanesi

Tuğba Doruk, kariyerine Batman Bölge Hastanesi’nde başladı. Bu dönemde sağlık hizmeti sunma ve hasta bakımında deneyim kazandı.

2013-2014: Özel Çapa Medilife Hastanesi

Özel Çapa Medilife Hastanesi’nde çalışırken, özel sektördeki sağlık hizmetlerinin dinamiklerini öğrenme fırsatı buldu.

2014-2015: Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev alarak, daha büyük çaplı ve akademik bir sağlık kurumunda çalışmanın avantajlarını yaşadı.

2015-2019: Bayrampaşa Bölge Hastanesi

Bayrampaşa Bölge Hastanesi’nde çalışırken, sağlık yönetimi ve hastane işleyişi konularında daha derinlemesine bir deneyim elde etti.

2019-2021: Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Tuğba Doruk, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde çalışarak, modern sağlık hizmetlerinin sunumunda ve hasta odaklı yaklaşımlarda ustalaştı.

2022: Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Yeniyüzyıl Tıp Fakültesi

Bu dönemde, öğretim ve uygulamanın bir araya geldiği bir sağlık kurumunda çalışarak akademik ve klinik deneyimi bir araya getirdi.

2022-2023: Doç. Dr. Özlem Köse Estetik Kliniği

Tuğba Doruk, estetik tıp alanında uzmanlaşmak amacıyla Doç. Dr. Özlem Köse Estetik Kliniği’nde çalışarak, alanındaki güncel gelişmeleri takip etti.

Tuğba Doruk, tıp kariyerine uzmanlık alanı olan Dermatoloji (Cildiye) ile başlayarak, geniş bir iş deneyimi yelpazesi ve farklı sağlık kurumlarında kazandığı pratik bilgi ile sağlık sektöründeki etkisini sürdürmektedir.

Yurtdışı Eğitim ve İş Deneyimi:

2009: Klinik und Poliklinik für Dermatologie und Allergologie der LMU München

Tuğba Doruk, LMU München Üniversitesi Dermatoloji ve Alerji Kliniği’nde eğitim ve iş deneyimi kazandı. Bu süreçte uluslararası bir perspektifle dermatoloji alanındaki bilgi ve uygulamalara aşina oldu.