Dolgu Uygulamaları

Yüz Dolguları Nerelere Uygulanır?

dolgular
İnsanlar yaşlandıkça doğal olarak yüzlerindeki deri altı yağlarını kaybetmeye başlarlar. Bu yağın sağlıklı bir miktarı yüzün tanımını ve gençliğin görünümünü veren şeydir. Zamanla bu yağ ölür ve böylece yüz kasları cilde daha yakın kalır, kaz ayakları ve gülümseme çizgileri çıplak gözle bakıldığında daha belirgin hale gelir. Dış etkenler nedeniyle yüz cildi gerildikçe yüz hacim kaybeder.
Bu yağ kaybı doğal ve kaçınılmaz olmakla birlikte mücadele edilebilir bir sorundur. Yüzdeki canlılık kaybını tersine çevirmenin en önemli yöntemlerinden biri, hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonudur.
Bu değişiklik, gençliğimiz ve genç yetişkinlik yıllarımızda cildimizin sağlıklı canlılığını destekleyen iki temel protein olan kolajen ve elastinin tükenmesine bağlanabilir. Zamanla vücudumuz her iki maddeden de daha az üretir, bu nedenle dermal yapı, cildi genç bir şekilde esnek tutmak için gereken desteği kaybeder ve incelmeye başlar. Dermisin gerilmesi ve gevşemesi yüzdeki hacim kaybını şiddetlendirerek burun ve ağız çevresinde kırışıklıklar ve çene hattı boyunca gıdı oluşmasına neden olur.
Dermal dolgular, invaziv olmayan gençleşmede devrim yarattı. Bunlar yüz için dolgu uygulamamın önemli bir parçası çünkü herkes cerrahi prosedürlerle ilgili iyileşme süresini karşılayamaz. Dolgu maddelerinin anahtarı aşırıya kaçmamaktır. Dünyanın geri kalanına nasıl göründüğümüzü her zaman fark edemeyiz ve belirli bir alana kolayca aşırı odaklanabilir ve her dolgu yaptırdığınızda anında iyileşmeye aşık olabilirsiniz. Çoğu zaman çok fazla dolgu isteyen hastalara ya da dolgunun aslında yardımcı olmayacağı belli bir alanda fark yaratacağını düşünen hastalara “hayır” demek gerekir. Her şeyi doğal tutmak, güzelliğin ilk yoludur.
.

Dermal Dolgu Maddeleri Sizin İçin Uygun mu?

Dermal dolgular, kesi veya iyileşme süresi olmaksızın saati geri döndürmek veya kusurları kamufle etmek isteyen erkekler ve kadınlar için en iyi seçenektir. Bu formüller tüm cilt tonları ve türlerinde çalışır ve bir dizi ürün, yüzün hemen hemen her bölgesinde güvenli ve başarılı bir şekilde kullanılmalarına olanak tanır. Çoğu dolgu maddesi vücuttaki doğal bileşenleri taklit eden sentetik bileşenler içerir, bu nedenle tahriş veya alerjik reaksiyon riski son derece düşüktür. Hayvanlardan türetilmezler.

Dermal dolgu maddeleri, önemli yaşlanma semptomları olan kişiler için en iyi seçim değildir. Bu ürünler ciddi cilt gevşekliğini tersine çevirmede etkili değildir – bu durumlarda yalnızca cerrahi prosedürler istenen sonuçları verebilir. Bununla birlikte, dermal dolgular, faydaları artırmak ve genel sonucu iyileştirmek için yüz cerrahisinde kullanılabilir.

Yüz Dolguları Nerelere Uygulanır! 

Hyaluronik asit dolguları yüzün hemen hemen her yerine yerleştirilebilir. Dolgular aşağıdakiler için kullanılabilir:

  1. Gülümseme çizgilerini azaltın (nazolabial çizgileri)
  2. Yanak tanımını geri sağlamak için elmacık kemiği görünümü
  3. Dolgun dudaklar elde etmek
  4. Göz altı torbaları veya morluklarını azaltmak
  5. İçi boş şakakları doldurmak
  6. Yüz simetrisi oluşturmak
  7. Jawline hattı oluşturmak
  8. Çene ucu belirginleştirmek
  9. Burun için ameliyatsız estetik sağlamak

Yüz Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Tedavi edilen bölgede geçici şişlik, sertlik, ağrı, morarma veya topaklar yaşayabilirsiniz. Bu yan etkilerin çözülmesi bir hafta sürebilir. Şişliği azaltmak için buz uygulamanızı öneririz. Morarma meydana gelirse, geçmesi iki haftayı bulabilir. Gerekirse tedavi günü kapatıcı uygulanabilir.

Diğer olası yan etkiler arasında enfeksiyon, kaşıntı, alerjiler ve renk değişikliği sayılabilir. 

 Yüz Dolgusu Yaptırmadan Önce Ne Yapmalıyım? 

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, şiddetli alerjiniz varsa veya tıbbi bir durumunuz varsa lütfen söyleyin. Tedavinizden yedi gün önce aspirin, ibuprofen  veya yüksek dozda E Vitamini almaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Bu, morarma ve şişliğin gereksiz yan etkilerini önlemeye yardımcı olur. Uyuşturma kremi sürülmesini istiyorsanız tedaviden 30 dakika önce gelmenizi tavsiye ederiz.

Yüz Dolgusu Uygulaması Sırasında Ne Beklemeliyim?

Enjektör, ürünü cildinize enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanacaktır. Geçici bir rahatsızlık olacak. Gerekirse, rahatsızlığı azaltmak için tedaviden sonra buz kullanabilirsiniz. 

Yüze Dolgu Uygulaması Sonrası

Dolgunun sonuçlarını değerlendirmeden önce kendinize bir hafta bekleyin. Ödemli olacaksınız ve bu çok normaldir. Bazen cildinizin altında bir hafta sonra da çözülecek küçük dolgu maddeleri hissedebilirsiniz. Zamanla en iyi halini alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir