Botox Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

263 görüntülenmeBotoks
0
blank
1 Yorum

Merhaba Hocam, iki hafta sonra katılacağım çok önemli bir seminer var, ben de seminerde konuşmacı olarak bulunacağım.  Bu seminer kariyerim çok önemli o yüzden her anlamda mükemmel olsun istiyorum ancak göz çevremde ve alnımda kırışıklıklar var. Bu kırışıklıklar için botox yaptırmak istiyorum ama botox hızlı bir sonuç veriyor mu bilmiyorum. Botox ne kadar sürede etkisini gösterir, seminerden önce botox yaptırsam faydasını görür müyüm?

blank
admin yorumlandı

Merhaba, maalesef yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzde kızarıklıkların oluşması oldukça normaldir. Özellikle göz çevresi gibi ince deriye sahip olan alanlar ve mimik kullanımından etkilenen alın bölgesi gibi alanlarda kırışıklık oluşması kaçınılmazdır. Yaşın ilerlemesi ve mimiklerin yoğun kullanılmasından dolayı ortaya çıkan yüz kırışıklıklarında en çok tercih edilen estetik uygulama botox tur. Botox, işlem süresinin çok kısa olması, çok kolay uygulanabilen bir estetik prosedür olması ve en önemlisi de bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle günümüzün en popüler estetik uygulamaları arasında yer alıyor. Botox, botulinum adı ile bilinen bir maddenin yardımıyla uygulanan estetik bir uygulamadır. Botulinium olarak bilinen bu maddeyi minik iğneler yardımıyla kırışıklığın oldu yerlere enjekte ederek uygulama alanında geçici felç etkisi yaratıyoruz ve kırışıklığa yol açacak yoğun mimik kullanımının önüne geçmiş oluyoruz. Botox’u özellikle sizin gibi acil çözüm arayan kişiler tercih etmektedir çünkü işlemden sonraki 3-4 gün içerisinde gözle görülür bir sonuç görülebilmektedir. Botox’un tam etkisini göstermesi ise 1 haftadır. Botox yaptırarak 1 hafta gibi kısacık bir süre içinde kırışıklıklarınızdan kurtulup genç ve dinamik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

0
blank

Merhaba, çok acil bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 10 gün sonra mezuniyet törenim olacak. Törenden önce botoks yaptırıp göz çevremdeki kırışıklıklardan kurtulmak istiyorum. Ancak botox ne kadar sürede etkisini gösterir, benim gibi vakti kısıtlı kişiler için uygun mudur bilmiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.

blank
admin yorumlandı

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Botox sizin durumunuzdaki kişiler için en uygun estetik uygulamadır. Çünkü botoxun işlem süresi oldukça kısadır ve operasyondan sonra iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Botox yaptırdıktan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulanan bölgeye göre işlem süresi değişiklik gösterse de genellikle 15-30 dakika arasında olur. Uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra botoxun ilk etkilerini görebilirsiniz, tam etkiyi görmeniz ise 1 haftayı bulur. Botoxun kalıcılığı ise yaklaşık 6 aydır. Sizin önünüzde ise daha 10 gün var, geciktirmeden botox uygulamanızı yaptırırsanız mezuniyet töreninde arzu ettiğiniz görünümde olabilirsiniz.

0
blank

Doktor hanım iyi günler. Buz yaz düğünüm olacak, fotoğraflarda iyi görünmek için botox yaptırmak istiyorum. Özellikle göz çevremde oluşmuş çizgiler var.  Ancak uygulamayı ne zaman yaptırmalıyım bilmiyorum. Botoks ne kadar sürede etkisini gösterir, sizce düğünden ne kadar süre önce botoks yaptırmalıyım?

blank
admin yorumlandı

Merhaba, öncelikle tebrik ederim. Merhaba, botox çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen, iyileşme süresine ihtiyaç duyulmayan ve oldukça hızlı bir şekilde sonuç alınan bir estetik uygulamadır. Bu nedenle Botox ile arzu ettiğiniz gergin görünüme kavuşmanız oldukça kolaydır. Botox uygulandıktan 3-4 gün sonra etkisini göstermeye başlar. Elde edilen bu sonuç gözle görülebilir derecede olur. Yaklaşık bir hafta sonrada tam etkisini görürsünüz. Botox’un etkisi 6 ay kadar devam eder ancak zamanla etkisini kaybeden bir uygulama olduğu için düğünden 2-3 hafta önce yaptırmanızı tavsiye ederim.

Scroll To Top