Yüz estetiği

Gıdı Liposuction

gıdı liposuction

gıdı liposuctionGıdı Liposuction çenenin alt bölgesinde yer alan gıdı bölgesine uygulanan bir işlemdir. Bazı kişilerin gıdı bölgesi yağlanmaya oldukça müsaittir. Bu durumdan kaynaklı çene altı bölgesi şişkin, kat kat, sarkık görünür. Yağlı gıdılar yuvarlak ve kilolu bir yüz görünümü oluşturur. Zayıf insanlarda da görülebilen gıdı yağlanması genellikle yaş alma, kötü beslenme, ırsi özellikler, aşırı kilo alıp verme, hormonal bozukluk gibi nedenlerden kaynaklanır. Gıdı yağlanması sorunu Gıdı Liposuction uygulamasıyla kesin olarak çözüme kavuşturulur.  Gıdı Liposuction yaptıran kişilerin yüz hatları ön plana çıkar, ince bir boyun görüntüsü oluşur. Çene kontürü belirginleşir. Gıdı Liposuctionun konforlu ve pratik uygulamasıyla kısa sürede estetik gıdı görünümüne ulaşılabilir.

Gıdı Liposuction Neden Yapılır?

Gıdı yağlanmasından yakınan kişiler gıdılarını istenen forma sokabilmek için ameliyatsız uygulamalarla çözüm sağlayabilir. Fakat bu uygulamalar kalıcı etki sağlamazlar. Belirli süre etki gösterdikten sonra gıdı görünümü yeniden önceki haline döner. Gıdıdan kurtulmanın kalıcı ve en etkili yöntemi Gıdı Liposuction uygulamasıdır. Gıdı Liposuction ihtiyacı çeşitli nedenlerle oluşabilir. Sağlıksız beslenme, genetik yapı, aşırı kilo alma en temel nedenler arasındadır. Gıdı bölgesi hareketsiz bir bölge olduğu için spor yaparak eritmek imkansızdır. Bir kere oluşan gıdı yağlanması için yapılan diyetlerin de bir faydası olmaz. Gıdı bölgesi yağlanan kişilerin boynu kısa görünür, çene altında torbalı bir görünüm oluşur. Çene kontürü kaybolur. Kadın ve erkekler yüzleri ne denli güzel olsa da estetik görünümden uzaklaşırlar. Olduklarından daha kilolu görünürler. Kişilerin yeniden pürüzsüz, sıkı bir gıdı görünümüne ulaşmaları ancak Gıdı Liposuction uygulamasıyla sağlanabilir.

Gıdı Liposuction Nedir?

Liposuction fazla yağların vücuttan alınması işlemidir. Gıdı Liposuction gıdı bölgesine yapılan Liposuction uygulamasıdır. Gıdı Liposuction ile hem sağlık kazanmak hem de estetik bir görünüme ulaşmak mümkündür. Gıdı Liposuction işlemi kesi açılarak yapıldığı için ameliyat olarak geçmektedir. Lokal anestezi yapılarak kısa sürede uygulama yapıldığı için kolay ameliyatlar sınıfında yer alır. 

Gıdı Liposuction Yaptırmanın Şartları Nelerdir?

Gıdı Liposuction yaptırmak için şu şartlar oluşmalıdır:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak (emzirme dönemi bittikten 1 yıl sonra yapılabilir)

* Alerjik reaksiyon riski bulunmamak

* Obez olmamak

* Diyabet, kalp, tansiyon gibi hastalıklara sahip olmamak

* Hormonal nedenlerden kaynaklı gıdı yağlanması yaşamamak (kişinin gıdı yağlanması hormonal nedenli ise öncelikle hormon tedavisi görmelidir)

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı Liposuction öncesinde kişiden ne kadar yağ alınacağı ve hangi noktalardan kesi açılacağı belirlenir. Lokal anestezi ile gıdı bölgesi uyuşturulduktan sonra gıdı ve kulak altı alanlarında minimal kesiler açılır. Her kesiye minik kanüller yerleştirilir. Kanüllerin bir ucu cilt altındaki yağ dokusuna iletilirken bir ucu liposuction cihazına bağlıdır. Vaser Liposuction yöntemi ile yağlar parçalanarak sıvı halde vücuttan çekilir. Vaser liposuction yönteminde yağların parçalanması için ultrasonik ses dalgaları enerjisinden yararlanılır. İşlem 30-60 dakikada tamamlanır. 

Gıdı Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gıdı Liposuction sonrasında kişinin hastanede kalması gerekmez. Uygulama alanına takılan bandajla günlük yaşamına geri dönebilir. Gıdı bölgesinde kızarıklık, şişlik, ödem gibi oluşumlar olağandır. Bu etkiler 3-4 gün içerisinde kaybolur. Gıdı bölgesinin istenen görünümü alması 1-1,5 aylık bir sürede gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde istenen etkinin sağlanması için ilk 1 hafta dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* Gıdı bölgesi darbelerden korunmalıdır. Sırtüstü yatılmalıdır.

* Yorucu faaliyetlerde bulunmamalı, spor yapmamalı, eşya kaldırılmamalıdır. İlk günler evde istirahat etmek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

* Sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi buharlı yerlere gidilmemelidir.

* Güneşte kalınmamalı, açık havada gıdı bölgesi kapatılmalıdır.

* Korse düzenli olarak kullanılmalıdır.

* Bol su tüketilmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

* Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

* Kızarıklık, şişlik gibi etkiler için soğuk kompres uygulanabilir. 

Gıdı Liposuction Sonrasında Korse Kullanılır Mı?

Gıdı Liposuction sonrasında gıdı bölgesi için özel olarak üretilmiş korse takılmalıdır. Gıdı bölgesinin şeklini oluşturması ve korunması için korse kullanımı çok önemlidir. Ameliyat sonrasında ilk 5 gün gece gündüz, sonraki 2 hafta sadece geceleri kullanılmalıdır.

Gıdı Liposuction Kalıcı Mıdır?

Gıdı Liposuction ameliyat sonrasında aşırı kilo alınmadığı sürece kalıcı bir uygulamadır. Gıdı Liposuction sonrasında düzenli beslenme ve spor alışkanlıklarını yaşam rutini haline getirmek gerekir. Bu sayede ameliyat sonrası sağlanan estetik görünüm daimi olarak korunmuş olur.

Gıdı Liposuction Faydaları Nelerdir?

Gıdı Liposuction sağladığı faydalar ve avantajlar şunlardır:

* Gıdı bölgesindeki fazlalık kaybolur. Kat kat, torbalı gıdı görünümü yerini pürüzsüz, sıkı bir gıdı görünümüne bırakır.

* Boyun görünümü kısa imajından kurtulur. İnce, uzun, estetik bir boyun görünümü sağlanır.

* Kişi olduğundan genç ve formda gösterir.

* Yüz hatları belirgin hale gelir.

* Genel anestezi almadan, kısa sürede uygulanan kolay bir işlemdir.

* Ameliyat sonrası etki kalıcıdır. 

* Gıdı bölgesinde iz kalmaz.

* Ağrısız, kısa sürede iyileşme sağlayan konforlu bir ameliyattır.

* Kişiden alınan yağlar vücudun başka bir bölümünde dolgu olarak kullanılabilir.

Gıdı Liposuction Riskleri Var Mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi Gıdı Liposuction işleminde de belirli riskler söz konusudur. Kanama, pıhtı birikimi, enfeksiyon oluşumu gibi çeşitli riskler liposuction işleminde de olasıdır. Deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulanan Gıdı Liposuction işleminde bu risklerin tamamından muaf olunur. Ameliyat öncesinde gerçekleşmesi olası tüm riskler belirlenerek oluşmaması için önlem alınır. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane gibi kurumlarda deneyimli plastik cerrah tarafından uygulandığında Gıdı Liposuction risksiz ve güvenli bir işlemdir. 

Gıdı Liposuction Sonrasında Masaj Gerekli Midir?

Liposuction uygulamalarından sonra yağın boşaldığı bölümün forma girmesi için doktor ilk günler masaj uygulaması önermektedir. Yapılacak masaj önerilen şekilde parmak uçlarıyla ve hafif hareketlerle yapılmalıdır. Uygulama bölgesinde kullanılan krem ve losyonlar doktor kontrolünde olmalıdır. 

Gıdı Liposuction Uygulamasında Ağrı Duyulur Mu?

Gıdı Liposuction işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için ağrı ya da acı hissedilmez. Uygulama sonrasında karıncalanma, kaşınma, hissizleşme gibi etkiler görülebilir. Ağrı kesici kullanmayı gerektirecek bir durum oluşmaz.

Gıdı Liposuction Sonrasında İz Kalır Mı?

Gıdı Liposuction için açılan kesiler çok minik boyutlu olduğu için iyileşme süreci sona erdiğinde gözle görülür bir iz oluşmaz. İz bırakmayan bir ameliyat olması liposuction uygulamasını avantajlı hale getirmektedir.

Gıdı Liposuction Hangi İşlemlerle Birlikte Uygulanabilir?

Gıdı bölgesinde yağlanma haricinde ileri düzeyde sarkma da görülüyorsa Gıdı Liposuction  yanı sıra boyun germe, ip askı yöntemi gibi ameliyatlarla gıdı bölgesi istenen görünüme ulaştırılabilir. Gıdıdaki sarkma az miktardaysa Gıdı Liposuction ile kombineli olarak ameliyatsız uygulama olan altın iğne radyofrekans yöntemi uygulanabilir.

Gıdı Liposuctionun sıklıkla kombine edildiği bir başka uygulama da yağ enjeksiyonudur. Gıdı bölgesinden alınan yağlar vücudun ihtiyaç duyulan başka bir alanına enjekte edilerek o bölgedeki çökme, çizgi oluşumu, hacimsizlik giderilir.

Gıdı Liposuction Fiyatları 

Gıdı Liposuction fiyatları belirlenirken kişiden alınacak yağ miktarı, doktorun deneyimi, kullanılacak malzemeler gibi çeşitli faktörler göz önünde bulundurulur. Gıdının durumuna göre ilave germe ameliyatı ya da ameliyatsız uygulamalar yapmak gerekebilir. En doğru fiyat bilgisi yapılacak muayene sonucunda edinilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir