İller

Urfa Botoks

blank

Urfa Botoks, Urfa Botoks Fiyatları

Botoks, aslında bir marka adıdır ve etken maddesi botulinum toksinidir. Bu toksin, Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilir. Botulinum toksini, sinir uçlarından salınan mediatörleri engeller ve geçici olarak sinir iletimini durdurarak etkisini gösterir. Bu sayede sinirin aktive ettiği kasın hareketi azalır ya da tamamen kaybolur. Botulinum toksini, botoks veya dysport markaları altında piyasada bulunur ve Amerikan İlaç Araştırma Dairesi FDA tarafından da onaylanmıştır. Botoks ve Dysport, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan markalardır.

Urfa Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Kullanım Alanları

Botoks, yüzdeki kırışıklıkların tedavisi ve önlenmesinde etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Ayrıca boyundaki yaşlı ifadeyi oluşturan bantların tedavisinde de botoks uygulanmaktadır. Migren tedavisinde de kaslar üzerindeki gevşetici etkisi nedeniyle botokstan faydalanılmaktadır.

Koltuk altı terlemesi sorunu yaşayanlar için de koltuk altı botoks uygulaması önerilmektedir. Bu uygulama ter bezlerinin çalışmasını engellediği için yaklaşık 6 ay boyunca rahat bir dönem sağlamaktadır.

Botoks günümüzde yalnızca doktorların kullanabileceği bir uygulama olarak sınıflandırılmaktadır. Geçici ve geri dönüşü olan kas gevşetici etkisi nedeniyle doğru kişilerce ve doğru şekilde uygulandığında botoks şifa sağlayabilir. Ancak, botoksun yanlış uygulanması ciddi komplikasyonlara yol açabileceği için sadece uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Botoks uygulamaları teknik olarak kolay görünse de cerrahi anatomi bilgisi, dikkat ve tecrübe gerektiren detaylı bir uygulamadır. Bu nedenle, botoks uygulamaları hakkında yeterli bilgi ve deneyimi olmayan kişilerce yapılan tedaviler riskli olabilir ve hayat kalitenizi olumsuz etkileyebilir.

Botoks Sonrası

İşlem sonrasında etkisi 3. gün başlar, 7. gün maksimum düzeye ulaşır ve 3-4 ay boyunca etki gösterir. 6 ay sonra etki kaybolur ve tekrar uygulanabilir. Ardışık kullanımların sayısı arttıkça etki ve kalıcılık uzayabilir.

Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve makyaj yapılabilir. Ancak, uygulamadan sonraki 4 saat boyunca dik durmak ve yatay pozisyonda yatmamak gereklidir. Enjeksiyon yapılan bölgeye o gün masaj yapılmaması ve aşırı sıcak duş almamak önerilir.

Botoks, sadece konusunda uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde hem istenilen etki elde edilemeyebilir hem de geçici göz kapağı düşüklüğü gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Urfa Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.