İller

Tekirdağ Botoks

blank

Tekirdağ Botoks, Tekirdağ Botoks Fiyatları

Botoks uygulaması, belirli bir süre boyunca kasları etkileyen sinirsel iletimi bloke etmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama, çeşitli endikasyonlarda tedavi veya kozmetik amaçlarla yapılabilmektedir. Botoks, halk arasında yaygın olarak bilinenin aksine yılan veya böcek zehri değil, Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Aslında, günlük hayatta kullandığımız neredeyse bütün antibiyotikler aynı yöntemle üretilmektedir.

Tekirdağ Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Nedir?

Ameliyatsız estetik alanında en sık tercih edilen uygulamalardan biri botoks uygulamasıdır. Botoks uygulaması oldukça yaygın olsa da birçok insan botoks hakkında birçok soruya sahiptir. Botulinum Toksini, Clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilir. Bir tür toksin olan botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engeller. Bu nedenle, sinirler ve organlar arasındaki iletim durur. Sinir iletiminin azalması veya tamamen durmasıyla, kaslar işlevlerini yerine getiremez hale gelir. Botoks uygulaması genellikle kozmetik amaçlar için kullanılır. Kırışıklıkları azaltmak, terlemeyi önlemek ve migren tedavisinde sıklıkla tercih edilir.

Botoks uygulamasının etkisi geçici olup, belirli bir süre sonra tekrarlanması gerekir. Prosedür oldukça hızlı ve nispeten ağrısızdır. Ancak, herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, potansiyel riskleri ve yan etkileri vardır. Botoks uygulaması yapacak bir doktor seçerken, lisanslı bir sağlık uzmanı olduğundan ve gerektiğinde acil durumlarda müdahale edebilecek donanıma sahip olduğundan emin olunmalıdır. Botoks uygulaması sonrası, belirli bir süre boyunca bazı aktivitelerden kaçınılması gerektiği unutulmamalıdır.

Botoks Nasıl Yapılır?

Mimik kaslarının azaltılması veya tamamen ortadan kaldırılması için, enjeksiyon yöntemi kullanılır. Bu işlem oldukça kısa sürer. Uygulama yapacak olan doktor öncelikle, botoks yapılacak olan bölgeyi belirler ve daha sonra deri altına enjeksiyon yapar.

Botoks, 3-4 gün içinde etkisini göstermeye başlar ve etkisi 4-6 ay boyunca devam eder. Botoks uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur. Düzenli olarak tekrarlandığında, botoksun etkileri daha uzun süre devam eder.

Bazı durumlarda, geçici olarak göz kapaklarının düşmesine neden olabilir. Ayrıca, şişlik veya morarma gibi etkiler de gözlemlenebilir. Ancak bu yan etkiler kalıcı değildir ve kısa süre içinde ortadan kaybolurlar.

Operasyondan hemen sonra normal günlük hayata devam edilebilir. Birkaç gün boyunca yüz kasları zorlanmamalıdır. Enjeksiyon işleminden sonraki 4-5 saat boyunca, baş yüksekte tutulmalıdır.Uygulamadan yaklaşık 8 saat sonra, yüz bölgesi ılık su ile yıkanabilir.

Tekirdağ Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.