İller

Samsun Botoks

blank

Samsun Botoks, Samsun Botoks Fiyatları

Botoks, bir bakteriden elde edilen bir ilaçtır ve yaşlanma etkilerini azaltmak veya yüzde belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek amacıyla kullanılır. İlaç kas içine verilir ve verildiği kaslarda gevşeme sağlar. Bu sayede, gevşeyen kasların üzerindeki kırışıklıklar belirginliklerini kaybederler. Özellikle yatay alın çizgileri, göz kenarı çizgileri adı verilen kaz ayakları ve 2 kaş arasında dikey olarak ortaya çıkan kaş çatma çizgileri azaltmak veya ortadan kaldırmak için kullanılır. Hedef, daha genç ve dinlenmiş bir yüz ifadesi elde etmektir. İşlemin etkileri uygulamadan sonraki 3. gün başlar ve 10. günde en üst düzeye çıkar. Etki süresi 4-6 aydır.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks, etki etmek istenen kasın içine çok ince iğnelerle enjekte edilerek uygulanır. İşlemden önce, uygulama alanına buz kalıpları konularak hafif ağrı hissi azaltılmaya çalışılır. İşlem sonrasında, nadir durumlarda enjeksiyon yerlerinde küçük noktasal morluklar oluşabilir, ancak bu genellikle sosyal hayatı etkileyecek kadar büyük bir sorun değildir.

Samsun Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botox’un En Etkili Olduğu Bölgeler

Kaş arası çizgi: İnsanları daha kızgın gösteren kaş çatma çizgisi Botox ile tamamen yok edilir.

Alın çizgileri: Özellikle konuşurken alnını çok kırıştıran kişilerde başarılıdır.

Kaz ayakları (Göz kenarı çizgileri): Gülme ya da güneşte gözleri kısma gibi durumlarda artan bu çizgiler, Botox ile tamamen ortadan kalkar.

Burun kenarındaki çizgiler: Tavşan burnu adı verilen ve özellikle burnunu yukarı doğru kasmaya çalışan kişilerde oluşan çizgilerin tedavisinde etkilidir.

Dudak üstü çizgileri: Sigara çizgileri olarak da bilinen, sigara içmekten ya da dudakları çok büzüştüren kişilerde oluşan ince çizgilerin tedavisinde etkilidir.

Çene çizgisi: Özellikle konuşurken ya da mimik olarak çenede ceviz görünümüne yol açan çizgilerin yok edilmesinde etkilidir.

Yanak çizgileri: Çok gülme sırasında yanak kenarlarında oluşan ince çizgilerin tedavisinde etkilidir.

Boyunda oluşan enine çizgiler: Bazı kişilerde hareket halinde boyunda oluşan enine çizgilerin tedavisinde etkilidir.

Botox ile Yapılan Kozmetik Uygulamalar:

Kaş kaldırma: Düşük yapıdaki kaşları olan kişilerde Botox ile başarılı şekilde kaş kaldırma işlemi yapılır.

Burun ucunu kaldırma: Burun ucu hafif öne eğik kişilerde profil görüntüsünün daha hoş gözükmesi Botox ile mümkündür.

Gözleri irileştirme: Gülerken çok kısılan gözlerde hafif irileştirme sağlanabilir.

Yüz sarkıklığını azaltma: Zamanla oluşan yüz sarkıklığını ve kontürdeki bozulmaları önlemek için Botox ile müdahale edilebilir.”

Samsun Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.