İller

Konya Burun Dolgusu

blank

Konya Burun Dolgusu, Konya Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu, insan sağlığına zarar vermeyen hyaluronik asit dolgu malzemesi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde, burun eğriliklerine müdahale edilerek burun ucu düşüklükleri kaldırılmaktadır. Burun dolgusunda hasta seçimi önemlidir ve cerrahiye yönelik durumlarda bu yöntem önerilmez. Ancak, bazı hastalar cerrahi işlem istememekte ve burun dolgusu ile tedaviyi tercih etmektedirler. Bu hastalar genellikle burun ucunun kalkmasını isteyen, burun kenarları fazla geniş olan, yayvan burunlu veya burunda bir deformitesi olan hastalardır. Burun dolgusu uygulanırken seçilecek ürünün kalitesi ve özellikleri de çok önemlidir. Sert dolgular tercih edilerek burun şekillendirme işlemi gerçekleştirilmekte ve bu dolguların dayanıklılığı yaklaşık 2 yıl sürmektedir. 2 yılın sonunda ise küçük rötuşlarla desteklenerek burun şekillendirmede yeniden yardımcı olunabilir.

Konya Burun Dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rinoplasti ve Burun Dolgusu Arasındaki Fark Nedir?

Rinoplasti cerrahi bir işlem olup genel anestezi altında yaklaşık 1-2 saat sürerken burun dolgusu yaklaşık 10 dakika sürer ve ameliyatsız bir işlemdir. Burun dolgusu sonrası iyileşme süresi rinoplastiye kıyasla çok daha kısadır ve ağrı kesicilerle hafifletilebilecek semptomlarla sınırlıdır.

Rinoplasti sonuçları genellikle kalıcıdır ancak burun dolgusunun etkileri zaman içinde geçicidir ve yaklaşık 12 ay ila 18 ay sonra dolgu maddesi çözüldüğünde işlem tekrar uygulanması gerekebilir. Burun dolgusu, burun büyüklüğü veya şekil bozukluğu gibi ciddi sorunları olan kişiler için uygun değildir.

Her iki işlem sonrasında da burna zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalı ve birkaç hafta boyunca gözlük kullanılmamalıdır. İşlemden sonra ortaya çıkan semptomlar zaman içinde kendiliğinden iyileşir.

Burun Dolgusu İyileşme Süreci

Burun dolgusu sonrası iyileşme süreci genellikle kısa ve rahat bir süreçtir. İşlemden hemen sonra, burunda hafif bir şişlik, kızarıklık veya morarma görülebilir. Ancak, bu semptomlar genellikle 1 ila 2 hafta içinde kendiliğinden iyileşir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ve sonuçların ne kadar süreceği kişinin metabolizmasına, kullanılan dolgu maddesine ve prosedürün doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığına bağlı olarak değişebilir. İyileşme sürecinde, buruna dokunmaktan, sert darbelerden ve gözlük takmaktan kaçınılması önerilir. Doktorunuzun verdiği talimatlara uymanız ve düzenli olarak kontrollerinize gitmeniz sonuçların daha iyi olmasına yardımcı olabilir.

Konya Burun Dolgusu Fiyatı Nedir?

Burun dolgusu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan dolgu malzemesi gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.