İller

Eskişehir Botoks

blank

Eskişehir Botoks, Eskişehir Botoks Fiyatları

Botoks, Klostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen ve genellikle kas kasılmalarını engellemek için kullanılan bir toksindir. Botoks, kas kasılmaları için gerekli olan sinyallerin kaslara ulaşmasını engeller ve bu sayede kas dokusuna ya da başka bir dokuya zarar vermez. Botoks, halk arasında sıkça dolgu maddesi olarak bilinse de, aslında tam olarak öyle değildir. Ancak, bazı durumlarda botoks enjeksiyonu ile düzeltilemeyen derin yüz çizgileri ve kırışıklıklar için dolgu maddeleri kullanılabilir. Botoks, kasların kasılmasını engellerken dolgu maddeleri ise çizgilerin düzleştirilmesine yardımcı olur.

Eskişehir Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Nerelere Uygulanır?

Botoks, mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması sonucu oluşan kırışıklıkları en sık alın, kaşlar arası, göz kenarları ve ağız çevresindeki bölgelere uygulanır. Botoks, bu kasların hareketlerini zayıflatır ve böylece kırışıklıkların belirginliğini azaltır. Ayrıca kaş kaldırma etkisi ile göz kenarlarındaki “kaz ayağı” tabir edilen kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Botoks ayrıca ter bezlerine uygulanarak aşırı terleme ve buna bağlı ter kokusu şikayetlerini azaltabilir. Terleme en çok avuç içleri ve koltuk altı bölgesinde olur. Botoksun kullanım alanlarından bir diğeri de üst dudak çizgileri ve boyun çizgilerinin tedavisidir.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks uygulamasından sonraki 1-2 saat boyunca uygulanan bölgedeki kasları çalıştırmak için mimik hareketleri yapmak, botoksun kaslara daha iyi etki etmesini sağlayabilir.

Uygulama bölgesi, 4 saat boyunca ovuşturulmamalı ve masaj yapılmamalıdır.

Yatarken veya öne eğilerek iş yaparken 4 saat boyunca dikkatli olunmalı ve ağır egzersiz yapılmamalıdır.

Eskişehir Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.