İller

Diyarbakır Botoks

blank

Diyarbakır Botoks, Diyarbakır Botoks Fiyatları

Botoks, uygulandığı bölgede geçici bir felç etkisi yaratarak çalışır. Uygulamanın etkisi, sadece yapılan bölgenin 1-2 cm çevresinde etkili olur ve tüm kası kapsamaz. Yüz enjeksiyonlarında, mimik kaslarının hareketlerini kısıtlayarak derin kırışıklıkların oluşmasını engeller. Ancak, derin kırışıklıkları olan hastalarda sadece hafifletici etki gösterir, tamamen ortadan kaldıramaz. Bu nedenle, dolgu uygulamaları ile birlikte kullanılabilir ve derin kırışıklıkların yüzeylerini düzleştirmeye yardımcı olabilir.

Botox, doğal bir protein olan Clostridium Botulinum bakterisinden üretilmiş bir toksindir ve dinamik kırışıklıklara neden olan kasları geçici olarak felç ederek kırışıklıkları giderir. Ince çizgiler ve derin olmayan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Ancak, derin kırışıklıkların varlığı durumunda, onların hafiflemesine yardımcı olabilir.

Diyarbakır Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botox Uygulama Süreci

Tüm estetik işlemler öncesinde, fiziksel muayeneler yapılması gerekmektedir. Muayene sırasında hastanın sağlık geçmişi ve estetik görünüm problemleri belirlenir. Daha sonra kan sulandırıcı ilaç kullanımı veya alerji gibi önemli bilgiler öğrenilir. Sonrasında, hastanın beklentileri de göz önünde bulundurularak, enjeksiyon yapılacak bölge tespit edilir. Botox uygulaması, doktor tarafından muayenehane şartlarında gerçekleştirilmelidir. İşlem öncesinde, acıyı en aza indirmek için uygulama esnasında kullanılacak anestezik krem sürülür. Bu şekilde lokal anestezi yapılır. Botoks uygulaması, ince iğneler kullanılarak gerçekleştirilir. İşlem için belirlenen bölgelere enjeksiyonlar yapılır. Botox uygulaması sonrasında, buz kompresi uygulanarak ağrı en aza indirgenir. Bu şekilde uygulama tamamlanır.

Botoks Sonrası İyileşme Süreci

Botox uygulaması sonrasında ilk yarım saat kişi gözlem altında tutulur ve daha sonra herhangi bir sorun yoksa taburcu edilir. Botox yapılan bölgeye göre iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Yüz şeklinin istenen şekilde olması ve botox uygulamasının başarılı olması için iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken şeyler oldukça basittir. İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Yüzüstü uyumamaya özen gösterilmelidir.
  • İlk günlerde yüzünüze su değdirilmemeli ve herhangi bir peeling tarzı uygulama yapılmamalıdır.
  • Doktorunuzun onayı ile buz uygulaması yapılmalıdır.
  • İlk günlerde cildinize makyaj veya kimyasal içerikli ürünler sürülmemelidir.
  • Botox’un tam etkisi 2 hafta içinde kendini gösterir.
  • İlk günlerde yüz veya uygulama yapılan alanda şişlik görülmesi normaldir.

Diyarbakır Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.