İller

Ankara Botoks

blank

Ankara Botoks, Ankara Botoks Fiyatları

Botoks, Clostridium botulinum adlı bakterinin ürettiği bir toksindir ve enjekte edilerek sinir uçlarını bloke eder. Sinirlerin bu şekilde etkilenmesi sonucunda, uygulanan bölge geçici olarak mimik yapamaz hale gelir. Botoks tedavisi, iğne korkusu olan kişiler tarafından da kolayca uygulanabilen bir yöntemdir ve yüz, boyun, dekolte ve burun ucu gibi bölgelerde kullanılabilir. Ayrıca, göz çevresindeki kaz ayakları ve kaş arasındaki çizgileri gidermek için de botoks uygulaması yapılabilir. Alındaki çizgilerin giderilmesi içinse, frontal kaslar ve çevresine botoks enjekte edilir. Botoks yaptıranlar, ilk gün mimik yapamadıkları için kendilerini biraz tuhaf hissedebilirler, ancak bu etki geçtikten sonra botoksun yüzdeki pürüzsüzlük etkisi daha da belirgin hale gelir.

Ankara Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks Uygulaması Acılı Mıdır?

Botoks işlemi, lokal anestezi kullanılarak yapılan bir işlemdir ve ince uçlu bir iğne yardımıyla gerçekleştirilir. İğne, hemen derinin altına girildiği için ağrı hissi çok düşüktür. Botoks işlemi için tercih edilen en yaygın uyuşturma yöntemleri lokal anestezi ve buz uygulamasıdır. Bu işlemi yaptıran kişiler, işlem sonrasında aynı gün normal hayatlarına devam edebilirler ve klinikten ayrılabilirler.

Botoks Kimler İçin Uygundur?

Herhangi bir estetik uygulama yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Cinsiyet ayrımı yapmaksızın, yetişkin her birey kendi vücuduyla ilgili kararları alabilir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerindeki çizgiler ve kırışıklıklardan rahatsız olan herkes, botoks yaptırarak bu sorunu çözebilir. Özellikle sık mimik yapmaktan kaynaklanan kaş arası, göz kenarları, çiğneme kasları (masseter ve temporal kaslar) ve dudak çevresi, yaşa bağlı olmaksızın kırışmaya başlayabilir. Bu bölgelerde oluşan çizgileri ve kırışıklıkları gidermek isteyen herkes, medikal estetik uzmanına başvurarak güvenle botoks yaptırabilir.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks işlemi yüz kaslarınızdaki kırışıklıkları azaltarak daha genç bir görünüm sağlar. Ancak işlem sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örneğin, botoks yaptırdığınız bölgeye ilk 6 saat su temasından kaçınmalısınız ve sonrasında banyo ya da yıkama işlemleri sırasında çok sert ovuşturmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca işlem sonrasında yüzünüze baskı yapacak aktivitelerden kaçınmalı ve en az 4 saat boyunca yatmamalısınız. Gece uykunuzda yan yatmaya alışkınsanız, işlem sonrası bir gece sırt üstü uyumayı deneyebilirsiniz.

Ankara Botoks Fiyatı Nedir?

Botoks fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, işlemin yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve kullanılan botoks markası gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.

Daha fazla Video ve
Önce sonra fotoğraf için Bizi takip edin.